Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pisili le a cica folyama...

Miért pisili le a cica folyamatosan a takarónkat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy utcáról befogadott kb 5 hónapos cicánk, aki mióta iskolába járunk mindig lepisili a takarót, van hogy a szemem láttára és semmiféle fegyelmezés nem használ neki. Az első 1-2 hónapban nem volt vele semmi gond, most pedig majdnem mindennapos. Bántani nem szeretném, viszont ha folytatja nem maradhat. Van valami ötletetek, hogy mit tudok vele kezdeni?


2014. okt. 17. 12:58
1 2
 1/12 anonim válasza:
11%
tegyétek kintre.
2014. okt. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem a takarón a helye...
2014. okt. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Mijen nemu?

Amugy, amikor eppen nem a takarot pisili le, felmehet az agyra?

Es a legfontosabb kerdes, hogy mennyire akarjatok, hogy maradjon, vagy inkabb menjen, ha ennyire problemas?


(Csak mert a elozo valaszokbol ugy erzem, a "rakjuk ki" a mostani meno valasz, nem a problema megoldas.

Hozzateszem, a elozo valaszoloknak szivbol kivanom, hogy huzamosabb idot odakint kelljen tolteni ebben a vacak idoben, normalis ruha nelkul. Csak mert egy eddig lakasban tartott macska nem noveszt ilyenkorra oszi-teli bundat...)

2014. okt. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Az első dolog az ivartalanítás legyen. Mivel látszólag a sulikezdéssel egy időben történt a dolog, lehet, hogy unatkozik, úgy érzi nem eleget foglalkoztok vele és ez egy figyelemfelkeltés a részéről.
2014. okt. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
18%

Amig elitelnel tudd, hogy nagyon macska bolondja vagyok :P de a tuti megoldas szerintem a bantalmazas...bar meg kimondani is rossz, foleg igy, de csak hogy te is belasd: nagyszuleim nem annyira cicapartiak, mint en, es, hogy ne menjen x helyre elegge megvertek...persze nem lett semmmi baja a macskanak, hisz neki annyi elete van >:D< de viszont sokat tanult belole... Es egy jo par eve van macskam de mikor szuletnek kicsik azokat is mindig ugy nevelem, hogy meg soha eletembe meg a hazba se pisiltek be....pedig nem egyszer aludtak velem az agyba, de amikor ejjel ki kellett menjenek, mindig, de mindig felkoltottek :P szoval nagyon sokat szamit a neveles, es ahozz hozzatartozik a dorgalas is :P


Ha tetszik a cica s tenyleg fel akarod neveleni, akkor gondozni kell....vizsgaltasd meg, hogy nincseneke bolhai, hisz utcarol jott, meg barmikor ramazhat, es tanitsad....


Ugy kepzeld el, en barmit adok a macskamnak megeszi (gondolok itt a fott zoldsegekre: zeller, petrezselyem, uborka, krumpli, levesek, csoki, csipsz, sor, kaposzta, stb stb :D)... amikor megszidom cicusom hatat fordit s leul :D Szoval sok sikert a neveleshez :D

2014. okt. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mi mindenképpen meg szeretnénk tartani, csak a párom szülei nem nagy állatbarátok és ők mondták, hogy ha nem fejezi be, mennie kell. Mi nagyon szeretjük a cicát és nem akarjuk elajándékozni, az udvar pedig szóba sem jöhet, mikor megtaláltuk nagyon beteg volt és az egyik szemét ki is kellett venni. Nem tudom, mi történhetett vele, de ha meghallja egy másik macska hangját ideges lesz ès menekülni akar meg karmol, szóval oda biztosan nem rakjuk ki. Az ágyra különben feljöhet, nem is tudnànk távol tartani :D macska távol tartó spray-vel sem ment :) A fejét belenyomtam már a pisibe és kiabàltam vele, fújtam is rá, a párom rá is csapott ( persze csak kicsit ), de semmi haszna. Miközben pisilt végig engem nézett. Amúgy kislány cica
2014. okt. 17. 17:29
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Az hogy egy kicsit rautsz egy macskara, az feler egy durva simogatassal kb >:D< Zuros egy cicusnak nez ki...en elvinnem egy menhelyre, ahol tudom, hogy gondjat viselik, mert igy eleg nehezkes ujra megtanitani az alap dolgokra... beadod egy menhelyre s veszel pl egy ilyet helyette :P [link]
2014. okt. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Remélem az utolsó komment csak vicc volt. Nem az a megoldás , hogy ha egy állat problémás akkor túl adunk rajta és veszünk egy aranyosabbat. Pont ezt próbáljuk elkerülni. Ő is ugyanúgy érző lény és kötődik hozzánk.
2014. okt. 17. 19:00
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

76%

Félelmetesen primitív és felelőtlen állatkínzó vagy, de remélem csak provokálásból kamuztad ide ezt a förtelmet. :O


Bocs, Kérdező, csak szörnyű, hogy ilyenek is "állatbolondnak" tartják magukat, közben kisállatok tömegeit kínozzák.


Amúgy


[link]

2014. okt. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Na mesze nekem....dehogy vagyok allatkinzo >:D< Es csak hogy tudjatok amikor hazamegyek a macskam a kapu tetejen uldogel, amikor kinyitom a kaput a nyakamba ugrik, az agyamba folyton a hasamon dorombol, a kezembol eszik stb stb...az hogy megutottem, hogy megtanulja mit szabad mit nem, oke durva, de miert te mikor kicsi voltal sosem kaptal egy pofont, mert esetleg rossz fat tettel a tuzre?
2014. okt. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!