Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen kefét ajánlotok egy...

Milyen kefét ajánlotok egy iszonyúan szőröző cicának? A furminátor szóba jöhet vagy van valami olcsóbb, de jobb kefe? Esetleg tápváltás lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

Van egy fél éves, aránylag rövid szőrű, fekete nőstény cicám, aki valami kimondhatatlan mértékben szőrözik. Először azt hittem, csak vedlik, de mivel kb 2-3 hónapos kora óta ontja a szőrt, most már nem gondolom ezt. Royal Canin száraztápot és esténként főtt csirkehúst kap a levével együtt...A szőre egyébként valami gyönyörű, fényes, selymes, csodaszép csak borzasztóan hullik. Velem alszik az ágyon (meg mikor hol,,bealussza" az egész szobát kezdve a kosarától a párnámon át az ágy tetejéig) és a fehér lepedőn látom, milyen nagyon hullik a szőre. Hiába porszívózok, szőrhengerezek, egy nap sem kell és ugyanúgy néz ki. Van egy hosszú szőrű kölyökkutyám is a házban, ő negyedannyit nem szőrözik, pedig neki aztán lenne mit. Nem tudom, a cicával mit kezdhetnék... Tudom, hogy az RC összetételét tekintve van jobb táp, de a cila imádja és egyébként gyönyörű tőle, nő is szépen, tényleg egy egészséges, életerős, szépséges kis csaj, leszámítva ezt a szőrhullást. Mit javasoltok, milyen kefével tudnék több szőrt eltávolítani ill. esetleg milyen tápra váltani ( bár erre nem hajlok annyira, mert egyébként meg vagyunk elégedve a Royallal, a húst pedig minden este kapja, arra szerintem egy ragadozónak szüksége van)? A furminátorról sok jót is olvasok, meg rosszat is, félek, sikerülne szegényt megkopasztanom, illetve az ára is elég szép...


Itt a cica egyébként, lehet, inkább félhosszú a szőre, a képen látszik a hátán, hogy borzos, tehát nem az a totál rövidszőrű : [link]


A rendes válaszokat előre is köszönöm.



2014. okt. 18. 12:28
 1/6 Maxitabi ***** válasza:

Ajánlanám a lazacolajat v sörélesztőt v bio almaecetet a szőrre - vagyis kiegészíteni a tápot.

A furminator pedig mindenképp ajánlott.. csak ritkán szabad használni. Ja és vegyél egyet - közepes méretűt-a kutyának is jó lesz majd,így egyet tudsz a két állatra használni!!

2014. okt. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tescoban van olyan furminátor (kutyafelszereléseknél), ami teljesen olyan, mint az eredeti, de árban kb. a fele. Nevét nem tudom, lila-fehér színű. Össze lett hasonlítva az eredetivel, ugyanolyan a fogazata és ugyanúgy is működik.
2014. okt. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! A lazacolajra már egyébként is gondoltam, mivel a három kutyusom közül is az egyikük kiállítási, alighanem neki is jót tenne, illetve a másik mix kuttyomnak pedig (vélhetően) száraz a bőre, fénytelen a szőre, úgyhogy most már be fogom szerezni mindenképp! A tesco-s furminátornak" pedig utánanézek, hátha azzal sikerülne kicsit mérsékelni a szőrmennyiséget a házban :)
2014. okt. 22. 20:36
 4/6 pszi1984 válasza:

[link]


Szia.. Nem tudom utána néztél e már a Tescoban, de én találtam bontatlanokat a Vaterán. Sajnos én nem szoktam nagyon ott rendelni, inkább más oldalakon, de úgy gondolom jelentős árbeli különbség fedezhető fel.. Érdemes rákukkantani. :) Egyébként édes a cicus. :)

2014. nov. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Györgyike2 válasza:
Én is a Vaterán vettem ettől az eladótól. Csak ajánlani tudom. :)
2015. jan. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Talán a videóban látszik, mi ilyet használunk:

https://www.youtube.com/watch?v=ULTTmGLRKUI&index=2&list=PLs..

2015. márc. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!