Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S. Milyen hatással...

S. O. S. Milyen hatással lehet ez rá? Mennyire komoly? Én elkaphattam valamit?

Figyelt kérdés

A három hónapos lány cicámat éppen simogattam, amikor észre vettem, hogy a popsijánál (igen, OTT), egy fehér, hajszálnál valamivel vastagabb valami igen is MOZOG. Pézsével azonnal levettem azt a valamit, pár másodpercig mozdulatlan volt, utána újra megmozdult.


Nem kérdés tovább, igen, úgy tűnik, valamiféle férges a cicám. Minél hamarabb állatorvos.


Na már most, én viszont szoktam szeretgetni, puszilgatni a cicámat. Ugye én nem kaphattam el tőle semmilyen férget? És a cicámnak milyen komoly baja lehet ezek után? Az orvosok így, három hónapos korában mit tudnak vele tenni?



2014. okt. 19. 01:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
NYUGI! "Csak" bélférges, ezen szinte minden fiatal állat átesik! :) Nem kell állatorvos neki, csak menj el egy állatpatikába, és vegyél bélféreg elleni gyógyszert, nem lesz semmi baja :) Elméletileg van rá esély, hogy te is elkapd, de elég kicsi (nálunk is már sokszor előfordult, de mi még sose kaptuk el :D)
2014. okt. 19. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, rettenet mód rá tudok parázni az ilyetén dolgokra, pláne azért, mert én 22 éves vagyok, és 55 kg.


Hogy miért, ez még számomra is rejtély, mert eddig valamiért "lusta" voltam elmenni kivizsgáltatni magam, de most nem ez a lényeg, hanem az, hogy most már ezek után tényleg kell egy kivizsgáltatás. Nem szoktam a cicámat körbe nyalni, de azért iszonyatosan szeretem és nagyon-nagyon megszeretgetem, az arcát puszilgatom, vele alszok... nem volna jó, ha kiderülne, hogy ezért (sem) tudok hízni. Szóval érted, szeretem a cicámat, meg minden, sosem válnék meg tőle, de tényleg ráparáztam most arra, hogy én is elkaphattam tőle valamiféle férget... holnap majd írok ide, hogy mi a harci helyzet, mire jutottunk a családdal, de nagyon szépen köszönöm az információt!

2014. okt. 19. 01:59
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy jön ide a súlyod? Azért benned sem 2 nap alatt szaporodnának el a férgek, hogy emiatt ne tudj hízni. Vidd a cicát állatorvoshoz, ő majd ad féreghajtót. A féreghajtást lehet ismételni kell 2 hét különbséggel, mert a gyógyszer csak a kifejlett férgeket öli meg. Célszerű a higéniára jobban figyelni, domestossal takarítani. Féreghajtás után nézni a kakiját, azt egyből kiszedni és az alomtálcát kifertőtleníteni. Ezt többször megismételni. Ennyi. Hány centihez vagy 55 kg?
2014. okt. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Féreghajtót az állatpatikában kapsz. HA elkapod, akkor a háziorvos ad neked is. AZ sem para és észre fogod venni. Nem egyedi eset lennél az orvosnál ezzel, szóval még az sem para :)

Jó cicázást a következő várható 15-20 évre :)

2014. okt. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A súlyomat csak azért írtam le, hogy jelezzem, már jó ideje ilyen gizda vagyok, de nem örülnék annak, ha hirtelen kiderülne, hogy azért vagyok ilyen gizda, mert én is férges lettem... =-/


Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat mindhármótoknak!!! Köszönöm a segítséget.

2014. okt. 19. 14:29
 6/10 anonim ***** válasza:
Kérj az állatorvostól féreghajtót, add be neki, 10 nap múlva ismételd meg. Ne hanyagold ezért a macskád, foglalkozz vele bátran, de MINDIG moss kezet utána alaposan. Nem valószínű, hogy elkaptad, ezután (is) figyelj a higiéniára. 2-3 havonta érdemes lesz féreghajtót adni neki a továbbiakban. Én 165 centire vagyok 50 kg, ez nem férgességtől van, ne aggódj :D Lehet csak ilyen a testalkatod
2014. okt. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, hazudnék, ha azt írnám, nem vártam egy ilyen utalást egy válaszban: csak azért, mert bélférges lett a cicám, nem hanyagolom, épp ellenkezőleg, nagyon oda vagyok most... =-(


Nagyon-nagyon szeretem őt!! Nagyon sokat foglalkozok vele, ma is engedtem, hogy lerágicsálja a karomat - megint -, meg most is itt alszik az ölemben (a következő két percig, amíg meg nem mozdulok. Utána megint a nyakamnak ugrik), nagyon-nagyon szeretem, az, hogy bélférges lett, semmin sem változtat, maximum annyin, hogy még inkább féltem őt.


Hát értem én, hogy genetika, csak tényleg... komolyan, haláli pánik, félelem költözne belém, ha megtudnám, hogy férgeim vannak... komolyan mondom, én... szerintem... nem'tom mit reagálnék =-/

2014. okt. 19. 16:10
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy hetes kúra kb. gyógyszerrel és elmúik az emberi férgesség, nem para :)
2014. okt. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Profender cseppek a cicának, kiirtja az összes létező férget a szervezetéből, és 3 hónap védettséget is ad. Ne lepődj meg, ha újra találkozol kukacokkal, a féreghajtó hatásara ürülnek, ez egy ilyen folyamat. De ettől nem kell megilyedni, ezek a kukacok téged már biztosan nem fertőznek, csak pete formában képesek gazdatestet váltani, úgyhogy úgy juthatnak a szervezetedbe, ha a petés kakiját veszed magadhoz, de nem hiszem, hogy bármelyik gazdi így mutatná ki a szeretetét. Profender után 3 havonta tablettával érdemes ismételni, főleg ha kijáros a cica.


A súlyod nem a félj, ezzel sokan vagyunk így. De azt azért jó, ha tudod, hogy az emnerek 90-95%-a fertőzött valamilyen féreggel, de ezeknek olyan szinten nincs élettani hatásuk ránk, hogy nagyon keveseknél derül csak ki. Ha nagyon aggódsz magad miatt, akkor vannak féreghajtó tabletták emberek számra is, 3000-5000 ft körül van azt hiszem 6 tabletta, amiből 2 kell egy kúrához egy embernek. Egyébként hiába vizsgáltatod ki magad, a férgességet nem fogják kimutatni, maximum egy tükrözéssel, de akkor jobban jársz, ha inkább a tablettákat veszed be, kevésbé kellemetlen. :)

2014. okt. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ja és teszem hozzá, pont ugyanígy jártunk párommal 2 hete, tiszta beteg volt, totál bepánikolt (én gyógypedagógus tanárnő vagyok, engem valahogy nem tudnak az ilyen dolgok már meglepni), ezt, amit leírtam, nekünk egybehangzóan mondta az állatorvosunk és a háziorvos is. Nem vettünk be féreghajtót, de azóta sincs semmi bajunk. Úgyhogy nyugi :)


(9. válaszoló)

2014. okt. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!