Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Whiskast tényleg nem érdemes...

Whiskast tényleg nem érdemes adni ivartalanított cicáknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem rég ivartalnítottuk a cicám és azt mondta az állatorvos, hogy nem ajánlja a Whiskas termékeket. A tápot le is cseréltem Hills-re, ami kifejezetten ivartalanított cicáknak való, de mi a helyzet az alutasakossal?

Az is problémát jelenthet később és kialkulhat vesekő és a húgyúti megbetegedések?

Emellett még a Sheba-t szereti nagyon.


Ha van valakinek tapasztalata, kérem jelezze!

Előre is köszönöm!



2014. okt. 22. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Whiskast semmilyen macskának nem jó ötlet adni, mert gyakorlatilag azzal egyenlő aminek az alomban van a helye...
2014. okt. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Whiskast nem erdemes adni semilyen macskanak.

Nem is a veseko miatt (ami egy tulmisztifikalt dolog, bar tenyleg valos vesztely) hanem azert, mert az arahoz kepest egy nagyon gyenge tap.

Tapanyag helyett szinezo, es izfokozo van benne.

2014. okt. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem van húgyköves macskám. Illetve már nem az, de volt 2x.


Megmondom őszintén nem ivartalanított macskának való táppal etetem, hiába már volt ilyen baja. Egyszerűen feleslegesnek találom, mivel mindössze szuper prémium tápot kell neki enni és az már elég jó.


Mikor először előjött a húgyköve akkor cat chow tápot evett két hétig... pedig az még egy fokkal jobb a whiskasnál! Előtte szuper prémiummal etettem, de nem rendeltem időben, úgy voltam vele, hogy majd holnap, majd holnap. Meg is lett a böjtje. Diétázott jó félévet húgyköveseknek szóló állatorvosi tápon, azóta csak simán szuper prémiumot eszik (hills korrekt táp) és a világon semmi baja. Illetve egyszer evett még egy ideig nem szuper prémiumot, nem is tudom miért, valami webshop válságban voltam, így kommersz tápból kapott valami jobb minőségűt, de az sem volt elég jó. Akkor megint kapott pár injekciót, diéta, és azóta kizárólag szuper prémiumozás van, akkor semmi baja nincs is.



Egyébként alutasakosat nagyon ritkán kap, az ilyen különleges csemege és többször hozok neki valami whiskas, vagy dm vagy ilyesmi alutasakost, mint hills, RC stb. alutasakosat. Én is benyomok néha valami szart, mert finom, néha nem árt meg. Csak ne etesd azzal. Ritkán kapjon, ne szopasd magad a nedves tápra szoktatással, sokkal macerásabb takarítani utána, meg minden. Most két havonta adsz neki egy-két alutasakot, attól nem lesz húgyköves. Az enyém már volt is, mégse jön ennyitől vissza.


Szuper prémiumot egyen és semmi baja nem lesz.


(Amúgy anyám macskáját kifejezetten ivartalanítottaknak való táppal etette igaz cat chowal és ATTÓL lett húgyköve a macskának, csak pepitában, mert neki másik fajta lett, mai azért alakul ki, mert a gagyi táp túlsavanyította... Kidiétáztattuk őt is, majd átállt simán szuper prémiumra és semmi baja azóta sem.



(Szóval a prémium minőséget nem váltja ki egy gagyi de ivartalanítottnak való sem, ha bárkinek ilyen eszébe jutna. Sőt! Sajnos lehet, hogy pont az fog követ okozni, csak más fajtát. A prémium tápok viszont optimálisan tartják a vizelet ph-ját nem ész nélkül savanyítanak, így nem lesz baj.)

2014. okt. 23. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A whiskas 7% húst tartalmaz, a többi csak adalék, meg ízfokozó. Semmivel nem jobb, mint a legolcsóbb tesco táp, csak jó a marketingje.
2014. okt. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pont ezt akartam írni, mint az utolsó. Ha már gyenge minőségű alutasakosat akarsz adni, vegyél olcsó sajátmárkást és hasonlítsd össze az összetételét a Whiskassal. Ugyan az, csak harmad annyiba kerül. Már ha számít az ár. Ha nem, akkor konzervből is vehetsz minőségit, de azok meg nagyrészt húsokból állnak, jobban jársz, ha magát a húst veszed meg, olcsóbb és legalább tudod, mit eszik a macska. Az egyéb tápanyagszükségletét meg fedezi a Hills.
2014. okt. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Alutasakosból is van steril macskáknak való. A miénk hetente vagy 2 hetente kap, valami olcsóbbat. Tápból jó minőségűt eszik. Alutasakosból azét nem, mert inkább veszek neki színhúst, és kifőzöm, mint adjak jórészt vizet, drágábban.
2014. okt. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!