Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálja ezt a macska?

Miért csinálja ezt a macska?

Figyelt kérdés

Kb két hete kezdte el ezt a macska.Folyamatosan egy megszokott helyre jár aludni,amikor elmegyek mellette felpattan,és egyből elkezd nyávogni,meg mocorogni,hogy felvegyem.Ezt mindaddig csinálja,míg fel nem veszem,de nagyon erőszakos.Ha leülök,egyből rohan és ugrik az ölebe,nyávogva hisztizik,ha nem engedem.

Már kezd borzalmasan idegesítő lenni,és nem tudok neki mit csinálni.Mi jött rá?


2014. okt. 22. 23:45
 1/6 anonim válasza:
Szia! Az én macskám mostanában a tv-n fekszik és ha rászólok vagy mondok neki valamit egyből elkezd dorombolni meg hizelegni hömbölögni :D mintha félne hogy bántani fogom mert ott fekszik :D de volt hogy bemászott a szekrénybe akkor is rákiabáltam és dorombolt meg megtámadta a kezem :D szóval szerintem azért csinálja a cicád mert fél hogy rossz fát tett a tűzre :) :) meg amikor a párom lefekszik a cica egyből rohan oda hozzá és nyomja az orrát a szakállához :)
2014. okt. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
0%

szerintem azért, mert büdös vagy, vagy csak szimplán nagyon erős """""illatod""""" van lehet, hogy nevetségesen hangzik, de ez tényleg így van.

fürödj meg coop-os vagy tesco-s tusfürdővel aminek wc-kefe illata van és nem fogja ezt csinálni a macskád

2014. okt. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy ez nem egy hízelgő viselkedés,tényleg erőszakos hiszti,és csak akkor nyugszik,ha felveszem(De néha az se tetszik neki)

Ha a szag miatt lenne,akkor szerintem már régebben is produkált volna ilyesmit,mert nem egyszer váltottam már tusfürdőt.Ivartalanított macskánál(lány) ennyire működne még az ilyesmi?Már évek óta velem él az a macska,szerintem már meg kellett volna szoknia a különböző szagokat

2014. okt. 23. 00:12
 4/6 anonim ***** válasza:

Unatkozik, bújna esetleg? Nekem is van ilyen macskám, igaz a fajta is olyan (keleti rövidszőrű) ordítva követeli, hogy felvegyük időnként, meg imád ölbe ülni és marha erőszakos. Viszont neki van kis barátja és az esetek minimum felében őt molesztálja a bújhatnékjával aztán olyankor együtt alszanak, meg ha nagyon nem tud az ölemben ülni, addig mozgok, vagy végül lerakom, akkor is megy a barátjához és hozzábújik aludni.

Ha zavar, akkor következetesen rakosgasd le. Sajnos némelyiket nagyon el lehet kapatni és ha még erőszakos is. Egyik házimacskám is olyan, hogy kétszer-háromszor engedek neki valamit, vagy eléri, amit akar, aztán utána olyan erőszakos, alig lehet megszabadulni tőle, pl. az egyik szobába nem mehet be, mert oda csak egyetlen egy macskánk mehet, mivel az idegbeteg és ott biztonságban érzi magát, mert tudja, hogy a többiek oda nem mennek. Na tavaly beengedtem háromszor, utána szinte rám akarta törni az ajtót, meg üvöltött, egy csomó ideig tartott, mire megszokta, hogy nem éri el amit akar, de néha már úgy voltam vele, hogy akármennyire imádom, legszívesebben kibäsznám a kukára...

2014. okt. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ügyet Lenke ***** válasza:
16%
Ha valamit megengedsz nekük akkor azt úgy hiszik mindig úgy is van :D s ha mégsem akkor hisztiznek. Az enyém is hisztizik amikor nem engedem ki a házból, sokszor. Kijárnak de nem mindig. Vagy ha be kell jönni a szobába egy kicsit. Rá kell szólni, s "ignore" módra kapcsolni egy kicsit...a hiszti ellenére sem tenném ki a kukára, két kicsi cicómat.
2014. okt. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom mi lehet ez...Nagyjából 6 éve van nálunk ez a cica,de eddig nem volt nagyon példa arra,hogy "most az egyszer megengedi,akkor mostmár mindig szabad".

Lehet hogy azért ilyen,mert beköszöntött az ősz és elkezdett fázni(Mindig is fázós típus volt)

2014. okt. 23. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!