Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák többsége tényleg...

A macskák többsége tényleg laktózérzékeny? Nem ihatnak tejet?

Figyelt kérdés
valahol most olvastam, hogy a macskák többsége allergiás a tehén tejre, ezért nem érdemes adni nekik. a cicám kis kora óta kap tőlünk tejet, nagyon szereti, és nem tűnt fel, hogy menne a hasa tőle (kint végzi a dolgát, nem nagyon szoktam látni a végterméket). van valami egyéb tünete is annak, ha egy macska laktózérzékeny? most akkor adjak neki tejet vagy ne?
2014. okt. 23. 03:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen általában azok. Én laktózmenteset adok neki, attól semmi baja nincs. Egyébként a tejek nem egyformák, én magam is laktózérzékeny vagyok, néhány tej nem árt meg (általában az alacsony zsírtartalmú), náhánytól meg minden bajom van.
2014. okt. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
én is úgy hallottam hogy a többségük laktózérzékeny.a mostani és előző macskáim sem igazán itták a tejet.nem tudom hogy azért-e mert ösztönösen megérezték, hogy nekik az nem jó,vagy csak szimplán nem ízlett nekik,de én azt veszem észre hogy elöbb isznak vízet mint tejet.
2014. okt. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
furi, az én macskám mintha néha kifejezetten tejre vágyna. amikor látom rajta hogy szeretne valamit a hűtőből, adok kaját, nem kéri, adok vizet, nem kéri, adok tejet és megissza. : D
2014. okt. 23. 07:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Mert a tejnek mi köze van a vízhez? Előbbi folyékony étel, utóbbi szomjúságra van.


Egyébként igen, csak az ember az egyetlen emlós, ami egész életében termelhet laktázt, minden más állat elveszti ezt a képességet idővel (még ok ember is).

2014. okt. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
26%
A macskáink mindig ittak tejet, és egyik sem volt laktózérzékeny. Igaz, nem agyon nemesített fajták.
2014. okt. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen azok, de nem mindegyiknek lesz tőle baja. Kiskorában a cicám hasmenéses volt, el nem tudtam képzelni, hogy mi baja lehet, és az állatorvos elvilágosított. Amint nem ivott több tejet nem volt semmi baja. De most már 2 éves, és egy-két hete volt, hogy benyalta a kint hagyott tejet (egy egész bögrényit) és meg se kottyant neki. Lehet, hogy képesek kinőni, vagy nem tudom.
2014. okt. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*felvilágosított
2014. okt. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!