Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kiscicáimnak naggyon váladék...

A kiscicáimnak naggyon váladékozik a szemük mitt tegyek?

Figyelt kérdés
A cicák kb 2 hónaposak és nagyon váladékozik a szemük kb 2 hete.egy nap töbször is borogattam kamilla teával a szemüket de nem segített.

2014. okt. 26. 16:47
 1/10 anonim ***** válasza:
belekaptak, vagy belement valami a szemükbe? Az orvos nekünk egy olyan krémet ajánlott, amit emberek számára készítenek, de állatoknak is megfelel, és tökéletesen működött. Hívd fel , és megmondja, hogy milyen krémek segítenek. Az, amit mi használtunk abszolút olcsó volt.
2014. okt. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Medvi ***** válasza:
64%
A kamilla nem elég, antibiotikumos szemcsepp kellene, Tobrex vagy Brulamycin, menj el az állatorvoshoz és kérd meg, hogy írja föl receptre valamelyiket. Naponta 3-szor kell csöppenteni belőle a beteg szemükbe 1 héten keresztül és meg fognak gyógyulni. Ha nincs állatorvos a közeletekben, akkor emberorvossal is fölírathatod, mert ez olyan gyógyszer, amit embereken és állatokon is használnak.
2014. okt. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Orvos nélkül ne kezdj "barkácsolni" a cicákon. Nem mindegy, milyen szemcsepp kell, mert lehet vírus vagy baktérium okozta fertőzés, mindegyikre más kell. A kamillát orvosi javaslatra használd, mert erősen szárít, nem mindig jó.Nálam harmadszorra sikerült a megfelelő gyógyszert megtalálni a cicára.
2014. okt. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszok ,én szivesen elvinném őket állatorvoshoz csak nincs a közelünkbe,és hogy ha embereknek való szemcsepetten vennék melyiket ajáljátok?
2014. okt. 26. 17:30
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Tobrex, ciloxan. Háziorvos felírja.
2014. okt. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Nekünk Tobrexet írt fel a doki, 2-3 hónap körüli a cicám, 5-7 napig kell cseppenteni a szemébe, most tartunk a 6. napnál és látványos a javulás, eddig nagy barna "kövecskék" voltak a szeme alatt, de most már kb semmi sem látszik. A doki szerint ez a macskanátha miatt lehetett.
2014. okt. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Vicuska87 ***** válasza:
lehet macskanátha, arra kellene szuri is....
2014. okt. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem a csikomnak valadekozik a szeme,nem macska,de allat es Tetrant kapott ra. Az is embergyogyszer.
2014. okt. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
Valami ősbarom lepontozta a hasznos válaszokat, biztos ez a sportja. Üzenem neki, hogy faluhelyen a legtöbb állattartó még annyit sem foglalkozik a kiscicák szemével, hogy feldobjon egy kérdést a NETre, hagyják megvakulni őket és csodálkoznak, hogy nahát, megvakultak. Antibiotikumos szemcsepptől meggyógyul a szemük, de nekem az az érzésem, hogy itt valaki nem érti,hogy ezzel a cicákon akarunk segíteni, mert állatorvoshoz az életben el nem fogják vinni őket sajnos. Én is jobban örülnék, ha a legkisebb bajjal mindenki rohanna az állatorvoshoz, de sajnos ez nem így van, az embereket nem érdekli, ha beteg a cica, majd jövőre születik másik alapon. Jó annak, aki ezt nem képes elhinni, de sajnos a falusi emberek legnagyobb része ilyen és nem is megváltoztatható.
2014. okt. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
biztosan nem fogom hagyni,hogy megvakuljanak,mindent megpróbálok megtenni értük,énsem értem azokat az embereket akikk hagyják hogy az állat szenvedjen,ha már egyszer elválalták hogy megtartják őkett akkor foglalkozzanak is velük.
2014. okt. 28. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!