Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet ilyenkor tenni?...

Mit lehet ilyenkor tenni? Mitől lehet? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

A macskámnak visszatérő fogínygyulladása van már 3. hete. Nem csinálok mást, mint állandóan állatorvoshoz cipelem. Az orvosok a biztonság kedvéért vettek mintát a véréből (bár az eredményre még várunk) és csináltak gyorstesztet a leukémiához. De az kétszer is negatív lett. Elsőre kapott antibiotikumot, ami nagyon szépen levitte a gyulladást. De a következő héten megint begyulladt, így szteroiddal próbálták helyrehozni. Pár óra elteltével tökéletesen eltűntek a piros gyulladások.

Azonban eltelt még egy hét, és most ott tartunk, hogy megint piros az egész. Szegény panaszkodik nekem, én pedig tanácstalan vagyok. Annyira sajnálom.


Gondoltam én már kajacserére (bár erre nem panaszkodhat, hiszen Royalt kap, de talán azon belül kéne).

Egyébként van egy benti kutyánk is, néha kijár az udvarra, és hajlamos beleinni a macska táljába. Nem tudom mennyi köze van hozzá, de gondoltam információnak megteszi.


Vélemények?



2014. okt. 29. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:
2014. okt. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
FIV (Aids) tesztet is megcsinálták? Ha a laboreredményei is jók lesznek, akkor talán más kaját kellene megpróbálni. Nálunk is kajafüggő (talán....) a dolog. Royalnál gyulladt volt az íny, most a Bosch Sanabelle mellett nem. (Nem állítom, hogy biztosan a kaja volt a ludas.) Mi anno még Orozyme gélt használtunk, az egész jó volt.Esetleg egy immunerősítő kúra is megoldás lehet (pl. Vetri DMG, immunovet...stb.)
2014. okt. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem normális enni valót adsz neki? Ugyan úgy megeszi a maradék kaját, ami nektek nem kell.
2014. okt. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

FORL betegség:

[link]

2014. okt. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, azt el is felejtettem leírni. AIDS teszt is volt, es hálisten az is negatív lett. Fogköve nincsen, a doki azt is megnézte. A többinek meg még utánanézek! (Ez a FORL betegség kicsit aggaszt, de az a kilátszódó fog tünet nincs. ) Azért a dokihoz elviszem még, ha napokon belül nem múlik el.


Ezt a kajacserét meg akkor mindenképpen kipróbálom. :)


Olyan kaját, amit én eszek, nem fogok neki mindig adni. Nem azért, mert irigylem tőle, isten őrizz, olyan nekem mintha a saját gyerekem lenne. A legjobbat akarom neki. Ha tiszta húst eszek (vagy felvágott sonkát), abból szokott kapni.


Köszönöm a válaszokat!

2014. okt. 29. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!