Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem hagy aludni a cicám, mit...

Nem hagy aludni a cicám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
6 hónapos macsekom pár hete új szokást vett fel. Este szépen elalszik velem, majd óramű pontossággal hajnal 4kor feléled és kaparni kezdi az ágyat. Kiteszem, 7ig csendbe van, utána nyávog egyfolytában. Adok neki olyankor enni, utána visszaengedem és vagy csendben alszik vagy megint kaparássza az ágyat. Egyébként csak ilyenkor kaparja az ágyat, máskor a kaparóját használja. Hiába szólok rá, teszem ki 100adjára, olyan makacs, hogy csak csinálja. Pedig kiskorától fogva tudatosan nevelem és foglalkozunk vele a férjemmel. Megnehezíti így az alvást. Tudtok valami tippet hogy szoktassam le róla?

2014. okt. 30. 08:04
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Ja, hiszed te, hogy tudatosan neveld valójában meg rohadtul nem. Amatőr hiba egy rossz viselkedèsre pozitìv választ adni, vagyis azt ami az állat akar. Ha kapar rászólok ha nem èrt a szèp szóból büntetek. Nyávogásra kaját kap mèg jó hogy nyávogni fog.
2014. okt. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A macska el van kényeztetve.

Ha egy állatt nincs büntetve abból semmi jó nem sűlhet ki.

Nekem kutyám van de a kislabdáját vissza hozza ha eldobom mert megtanulta, és ha rá szólok le ül, ha ugatja a járókelőket akik elmennek a kapunk elött és éppen a szomszéddal beszélgetek a kerítés mellet fel emelem a mutató ujjamat és abból érti hogy kapás lesz ha nem fogja be. Ne az állatt legyen az úr a háznál hanem a gazdi mert a gazdi által tud létezni és nem mi ő általa.

30/N

2014. okt. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem fogja abbahagyni, amíg reagálsz rá, hisz pont ez a célja. Persze, tudom ilyenkor Te is felébredsz, kimegy az álom a szemből, mert azon agyalsz, hogy vajon mit akar? Ha van mindene, van alom, van kaja. Nem feltétlenül a kaja kell neki, ne is szoktasd rá, hogy ha megy kaparni rögtön kirohansz adni neki. Csak azt akarja, hogy foglalkozz vele, mert megunta az éjszakát. Egy macskára nem tudsz rászólni, a macskák inkább a helyzethez alkalmazkodnak, rászólhatsz 200-szor is, nem fogja érdekelni, nem is érti hogy mi a bajod. A kitevésen nem azt érti, hogy kitetted, hanem boldog, hogy sikerült felébresztenie a legjobb álmodból és foglalkoztál vele és abban reménykedik, hogy onnantól ébren vagy és legyeskedhet a lábad körül.

Az én macskám is ilyen és szerintem minden macska. viszonylag egész jól átalussza az éjszakát, de ne adj Isten, hogy hajnalban, mondjuk épp az óracsörgés előtt egy órával kelljen kimennem wc-re, mert akkor meglát és azonnal valamit akar. Még maga sem tudja mit, csak valami történjen. Első pár évben szívattam magamat, mert hittem neki, de most már elegem lett és mondtam neki, hogy duguljon el még egy órát, nem foglalkoztam vele. Most már kezd ráállni a kelési időnkre, kezdi megszokni. Még annyit, hogy alapból a miénk kinti macska. Korábban a mama lakott ebben a házban és sosem engedték be. Mióta ide költöztünk, mi szoktattuk rá, hogy bejöhet, főleg a téli időkben, mert már nem is fiatal és sokat tüsszög télen, szóval bent alszik. Az első évben nagyon nehéz volt, az éj felénél megunta és felb*szott a legmélyebb álmomból, ki kellett engedni. Mostanra beidőzítette magát, egész jól kibírja kelésig. De ha nem, azzal sem kell foglalkozni. Egyszerűen ne vedd észre. Ráadásul neked még nagyon fiatal a cicád, mondhatni kamasz korban van, ilyenkor a legaktívabbak. Volt korábban befogadott cicám lakásban, Ő is ilyen kis fiatal volt. Ő is felébresztett mindig, de végül megszokta, hogy kb. mikor kelek és kivárta azt. Igaz néha arra ébredtem, hogy már a hasamon ül és bámul, de azért kivárta míg kinyitom a szemem :-D

2014. okt. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
szia engem is felszokott kelteni hajnali 4-kor de csak azért mert benne van a vadász ösztön
2014. okt. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat!

Aki szerint meg amatőr hibákat követek el, nem ő az 1. macskám. Gyerekoromtól voltak macskáim, és ők egyszerűen megtanulták a nem-et. A mostani cicám meg szerintem túl makacs hozzá. Másrészt pedig a férjem 3 műszakban dolgozik és mikor nyávogott már 1 órája és éjszakás volt a párom, nem tudtam más módot, csak ha kizártam. Viszont ma nem zártam ki egész este, ha próbált kaparni rászóltam és levettem az ágyról és szépen viselkedett :)

2014. okt. 31. 09:32
 6/6 A kérdező kommentje:
*gyerekkoromtól
2014. okt. 31. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!