Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Féreghajtót ugye 3 havonta...

Féreghajtót ugye 3 havonta kell adni, kivéve ha férges a cica, mert akkor pár héten belül ismételni kell. De honnan tudjam, hogy férges-e?

Figyelt kérdés
Kinti macskáról van szó, ezért nem látom a kakiját, hogy férges-e vagy sem. A feneke körül nem szoktam látni semmi gyanúsat.
2014. okt. 31. 23:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a súlyából(tömegéből), étvágyából, viselkedéséből is lehet következtetni. 3 havonta ha elvileg elég, de közben mégis megfertőződik, akkor a tünetek alapján eleve elviszed orvoshoz és ott kiderül - mert fél kiló fogyás az már eléggé szembetűnő. Az ismétléses beadás a lárvaállapot miatt van: mert azokra nem hat a szer, csak amik kifejlődtek.
2014. nov. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :) Tehát ha jó étvágya van, nincs drasztikus súlyváltozás, akkor nincs probléma? :)
2014. nov. 1. 00:04
 3/6 anonim ***** válasza:
A féreghajtó beadása után 1-2 napig figyelni kell a székletét. Ha találsz benne férget, ismételni kell két hét múlva.
2014. nov. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, pont erről beszélek, hogy kinti macskánál hogy figyeljem? Nem vagyok állandóan a nyomában, hogy tudjam mikor és főleg, hol végzi a dolgát.
2014. nov. 1. 10:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Két hét múlva megismétled a féreghajtást és akkor biztosra mentél.
2014. nov. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, bocsánatot kérek, nem olvastam a kisbetűs részt. Ebben az esetben én is mindenképpen ismételném két hét múlva, mert valószínű hogy folyamatosan fertőződik, ha kinti cica.
2014. nov. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!