Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek így befogadjam a...

Szerintetek így befogadjam a cicát vagy hagyjam meghalni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hát a történet annyi, hogy volt egy nagy cicabarát néni, aki pár hónapja sajnos elhunyt. Most az anyósom jár ki a házhoz etetni a cicát. 2 cicusnak sikerült már gazdit találni, maradt 1 cica. Rákérdezett ma anyós, hogy esetleg nem e fogadnánk be.... Ivartalanitott, 2 éves cicusrol lenne szó. Megvették az elhunyt néni házát, sajnos a cicának mennie kell onnan :( Bele sem merek gondolni mi van ha megölik vagy hasonló...


Nos, szivem szerint akár már ma jöhetne...viszont van egy gond. Ha befogadnám, csak olcsó tápot tudnék neki vádárolni. Itt sokszor azt olvasom, hogy rossz gazdi az, aki olcsó táppal etet. Nem lesz egészséges stb.. Nem tudom... Az az igazság hogy sajnálom szegényt. A lányaimat kérdeztem, ők nagyon szeretnék a cicát... Szeretném kikérni a véleményetek... Köszönöm szépen! :)


2014. nov. 2. 15:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább éljen olcsó tápon, csak éljen! Ne hagyd meghalni!
2014. nov. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz az olcsó táptól. Inkább olcsó táp, de otthon, mint az utcán.

Amúgy egész olcsón kilehet hozni a cica etetését.

Egy 2kg-os táp az én cicámnak bőven elég 1 hónapra.

Ilyet kap:

[link]


Majdhogynem olcsóbb mint a whiskas és társai, viszont jóval magasabb a hústartalma. Minőségileg a prémium tápokkal vetekszik csak nem felkapott, és itt ténylegesen az árút fizeted meg, nem a reklámot, meg nem a kiállításokat, versenyeket támogatod.


De emellett ha még időnként kap egy kis húst (csirke nyak, farhát, máj ) akkor elmondhatja majd magról hogy a lehető legjobban van tartva és nem kerül többe havi 3000Ft-nál és akkor bőven rászámoltam.

2014. nov. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nemtudom, a macskáknak lehet-e maradékot adni...mert az van dögivel mindig :)
2014. nov. 2. 15:34
 4/13 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es, ez jó hír :) Havi 3000 nem sok egyáltalán :) Bocsánat, kicsit tudatlan vagyok...hirtelen jött anyós cicás kérdése :D Köszönöm akkor hívom is anyóst hogy hozza azt a cicát!
2014. nov. 2. 15:36
 5/13 anonim ***** válasza:
40%
persze adhatsz neki maradekot, azert meg halasabb lesz neked :) 2 cicam van, hazi koszton el foleg..itt ott szaraz tapot kap :)
2014. nov. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy a néni, aki meghalt, és akié a cicák voltak, biztos hogy tápon tartotta őket, és nem közönséges konyha-kaján?

Mert az is meglehet, hogy a nénikének még az olcsó tápra sem volt pénze, és a cica csak egyszerű ember-kajából kapott a tányérjába egy-egy adagot!!!

2014. nov. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)


Osztrák néniröl van szó, drága tápon volt tartva :/

2014. nov. 2. 15:55
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Jaaj nehogy már ezen múljon a kis élete, hogy nem kap whiskast :-D Ezt ugye Te sem gondoltad komolyan, hogy ez kritérium? :-)

Az én macsekom pl. a Kitekat-ot szereti a legjobban, de előfordult már ,hogy egy vasam sem volt és kénytelen voltam venni egy csomag Aro tápot. Ugyanúgy megette. Természetesen szeretik a konyhai maradékokat, mivel húsevő állatok, sokszor jobban örülnek egy kis valódi húsnak, mint pl. a konzervnek. Nem kerül vagyonokba, ha változatosan eteted. Ha van rá pénzed, legyen otthon konzerv és száraz táp, de sokat tudsz spórolni, ha épp olyan étel van, amit ő is megehet, addig is megmarad a konzerv olyan napokra, amikor nincs neki való maradék. Ki is fejtem mikre gondolok:

Virslit felkarikázva, vagy parizert. Csirkepörköltről lefejtve a húst, esetleg leöblítve, mert nagyon fűszeres nem jó se kutyának se macskának, de leöblítve ok. Ugyanígy bármilyen húsmaradékból adhatsz neki, ha nagyon fűszeres, akkor lemosva. Biztosan egy tenyérnyi jut neki is belőle.

Gulyásleves lé, húsleves lé stb.

Olcsóbb halkonzerv. Imádják a halkonzervet és nem kerül többe, mint a macskakonzerv. Vannak az áruházakban olcsó húskonzervek emberi fogyasztásra. Jobban jár velem mint a konzervvel, némiképp több benne a hús. Pl. Veszel egy nagy doboz löncs húst, az egy macskának napokig elég, ha mellé adsz száraz tápot. Vagy májkrém konzerv, azt is szeretik.

Amit ne adj neki: Kenyér, tésztafélék, krumpli, egyéb szénhidrát, hüvelyes növényekből készült levesek. De amúgy sem enné meg.

Szerintem a néni sem Shiba-val etette a nyugdíjából, szóval ne ezen múljon.

Ezek mellett az emberi étkezésre szánt ételek mellett jobban ügyelj, hogy mindig legyen előtte víz.

2014. nov. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Persze hogy ehet maradékot is, meg főzés közben lepottyanó dolgokat.

Terjednek olyan hírek hogy a cica nem ehet disznó húst, meg nem ihat tejet, meg hogy a nyers hús sem egészséges (persze mert a mezőn meg grillezi az egeret :) ). Nos az én cicám kap száraz tápot, azon kívül amikor a húst darabolom a nekem nem tetsző bőr, ín, porc stb mindig lepottyan a cicámnak. A szalonna, kolbász bőrét is mindig ő kapja. Ha csirke combot sütök akkor abból a csontot is imádja.

A kutya maradékos táljából viszont előbb szedi ki a kenyér héját mint a húst. :)

2014. nov. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Alruna válasza:

Nyugodtan etetheted a cicát olcsó macskatáppal is. Nem lesz semmi baja töle. A konyha maradéknál ügyelni kell arra, hogy ne legyen disznóhús (abba van egy baktérium fajta ami a macskákra veszélyes lehet), és ne legyen nagyon füszeres. Hagymát, hagymásat se lehet adni, mert a macskának a hagyma mérgezö (de persze a valami kolbászt megeszik, amiben hagyma is volt kis mértékben, nem lesz különösebb baja, legfeljebb egy kis hasmenése lesz töle). Tejet se adjatok neki, legfeljebb laktózmenteset, egy keveset.Olcsón lehet neki fözni (sima vizben)csirke/pulyka szivet, zuzát kb negyedekbe vágva (nagyon szeretik!)

Nyershúst inkább ne, nagy a fertözések veszélye, de ha mégis, akkor elötte és utána kb 6 órán keresztül ne adjatok neki macskatápot, mert a nyershús neheziti az emésztését. 2 éves cica még nagyon fiatal! A cicák is nagyon hüséges és ragaszkodó állatok.Sok örömötök lehet még vele....

2014. nov. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!