Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskámnak születtek kiscicái....

Macskámnak születtek kiscicái. Fogok tudni a kicsiknek gazdit találni? Mi legyen a picikkel?

Figyelt kérdés
2014. nov. 3. 21:54
1 2
 1/11 anonim válasza:
64%
Kérdezz körbe ismerősöknél. Ha senki, akkor újság, internet. Rajtunk még nem maradt kicsi.
2014. nov. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Nagyon jó helyen, bent a lakásban kell hogy nevelkedjenek és majd csak tavasszal a jó idővel menjenek ki. Téli kiscica, nyári menyasszony egy se jó. Ha kint maradnak, a hideget nem bírja ki, keserves beteges lesz. A gazda kérdés más kérdés, télre senki nem szereti a kiscicát, a jó időt, tavaszt várhatod vele, ha addig nem kel el.
2014. nov. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kb. 8 hetesen, amikor már esznek önállóan, tedd fel a netre hirdetőoldalakra, facebook üzifalra, írhatsz macskás csoportoknak, hogy osszák meg. Én mindig így találtam nekik gazdát.

Ha foglalkozol velük, vigyázol rájuk, cuki, szelíd, barátságos kiscicák lesznek, könnyebb gazdit találni nekik.

2014. nov. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
fűtött kamrában, meleg macskaágyban vannak a mamájukkal, perszehogy foglalkozok velük, szeretem őket, jó helyük van, csak remélem később is az lesz valakinél
2014. nov. 3. 22:04
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nőstény macska ivartalanítása 8-10e Ft. Egy életre (macskánál min. 10 év egy élet) megoldja a felesleges szaporulatot. Tagja vagyok néhány állatmentő csoportnak. Pillanatnyilag kb 100 kicsi és még több nagy cicának keresünk gazdát. Te hagyod, hogy a macskád szüljön, így évente annyi kismacska pusztul el az utcán, agyonverve, megkínozva vagy éppen fájdalmas betegségben, amennyit te örökbe adsz. Mert a rokonaidnak/barátaidnak így is lenne miből válogatniuk, ha macskát akarnak, azoknak a már megszületett kismacskáknak viszont így nem lesz helye. Sajnos a macskák gyorsabban szaporodnak, mint a macskát kereső emberek száma. Legyél felelős állattartó. A macska egészségesebb, kiegyensúlyozottabb lesz, és hosszabb ideig él, ha hagyod megműteni.
2014. nov. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
1 éves a cicám még nem most akartam ivartalanítani, elvileg még nemkellett volna hogy elljen
2014. nov. 3. 23:25
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a cicák 6-8 hónapos koruktól kezdve ivarérettek. Sok gazdi meglepődik, hogy a szinte kölyök macskája már gömbölyödik.. Még rosszabb, hogy szinte egész évben tüzelési időszak van a macskáknál, évente akár 3x is szülhet, és ha megszületnek a kiscicák, pár héten belül újra vemhes lehet, nem zárja ki az, hogy éppen szoptat. Jó dolog, ha már gondolkodtál ivartalanításon, de én a helyedben nagyon gyorsan nyélbe ütném a dolgot. A piciknek reméljük találsz gazdát, igazából minden kiscica aranyos, reméljük még felnőtt korukban is ugyanúgy érdekesek lesznek az új gazdinak.. De évi 15 kismacskát már biztos nem tudnál elhelyezni szerintem. Egyébként én is azt javaslom, interneten adj fel hirdetéseket, ott több emberhez eljut a kiscicák híre.
2014. nov. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Merre laktok? Én elfigadnék egy cicust! Ha gondolod privibe...


23n

2014. nov. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
szlovákia, komárom környéke
2014. nov. 4. 10:34
 10/11 anonim ***** válasza:
Neten mindenképp hirdesd meg, nagyon szép, igényes fényképekkel. Az elajándékozással várj a 10-12. hétig, addigra megfelelően szocializáltak lesznek. Fontos, hogy emberközeliek legyenek, szobatiszták (alomhasználat), mire elajándékozod őket. A szemük, fülük, orruk, fenekük legyen tiszta, ne váladékos. Egy féreghajtáson essenek túl, mire odaadod őket.
2014. nov. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!