Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valakinek van ötlete, hogy...

Valakinek van ötlete, hogy miért harap a cicám néha miközben simogatom?

Figyelt kérdés

Dorombol, nyugodt, bújik a kezemhez, néha viszont elkezd nyalogatni, ezzel nincs is baj, viszont ha olyanja van, akkor váratlanul megharap/rágná a kezem, úgy mint amikor magát fürdeti.

Megjegyzem,nem ő az első cicám, viszont őt úgy fogadtam örökbe menhelyről, és ilyet még nem tapasztaltam, és nem tudom hogyan szoktassam le róla. Mivel alapvetően nem támad, hanem végig nyugodt és dorombol így leszidni nem szeretném, nehogy a simogatáshoz társítsa a büntetést.



2014. nov. 5. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem erősen csinálja (vagy nem túl erősen), akkor ösztönből vagy játékból.
2014. nov. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A mi cicánk is ezt csinálja kicsi kora óta, pedig már van 4 éves. Szimplán játék, ilyen lökött, nem egy unalmas jószág. :D
2014. nov. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát erősebben csinálja mint szeretném, főleg hogy piszok hegyes fogai vannak. Az lemaradt, hogy most kb. 6 hónapos, és egyedüli benti cica. Én is a játékra gondolok, inkább a leszoktatás a probléma.
2014. nov. 5. 20:21
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Enyém is épp ennyi idős, 4 hónaposan hoztam. Szabályosan rágta volna a kezem, ha hagyom. Minden alkalommal elhúztam onnan, rászóltam, hogy nem szabad és letettem. Most már elég "cöcögni", ha próbálkozik, rögtön abbahagyja. 2-3 hét elég volt.
2014. nov. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki valamit, amit rágcsálhat.
2014. nov. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 bézbózütő1000 válasza:
nekem a felnőtt macskám is ezt csinálja, de nagyon ritkán amúgy szerintem ez olyan mint amikor a macskák egymást nyalogatják és csak téged is tisztogatni akar
2014. nov. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!