Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Férges a macska. elkaphatom?...

Férges a macska. elkaphatom? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Kb egy hónapja találtam egy kidobott kölyökmacskát a városközpontban. Magsajnáltam, hazavittem. Könnyen hozzászokott a környezetéhez, minden simán ment, egészségesnek tűnt, és tűnik most is. Viszont nemrég két fehér, hosszú élősködőt találtam a székletében, valószínűleg fonalféreg. Azt olvastam, hogy csak akkor jönnek ki székleten keresztül, ha már nagyon el vannak szaporodva a macskában. Viszont a macska eléggé kövér, és úgy tudom, hogy a férges macskák lefogynak.Akkor most mi van? Súlyosan férges, vagy összetévesztem esetleg a férgeket valamivel(cérna, pl.)?És ami a legfontosabb, veszélyes lehet az emberre?

2014. nov. 7. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne ijedj meg, nem veszes a dolog. Elmesz az allatorvoshoz es kersz tole egy tablettat a cicanak. Kb 400 Ft vagy attol fugg hova mesz. Beadod neki osszetorve es majkrembe belekeverve 2-3 nap mulva ki is tisztul. Ezt 3 honaponta megismetled. Ezert nem kell kidobni a macskat. Egy egeszseges emberi szervezetre nem olyan veszes, de egy terhes nonel komoly gondokat okozhat a magzat fejlodeseben. Ha nagyon parazol akkor kerj a hazidokitol magadnak is gyogyszert. Azzal attol is megszabadulsz amirol nem is tudtal. A cicatol pedig ne felj. Nekem is van. Az enyem januarban kapja meg a kovetkezo adagot a kutyaval egyutt.
2014. nov. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 csabika1971 ***** válasza:
100%

Igen fertőződhetsz. Az összetévesztésük nehéz, mert a férgek mozognak.

De teljesen mindegy, féregtelenítéssel kellett volna kezdeni a befogadott cicánál, de akkor most végezd el rajta, akár van neki vagy nincs. És utána nem lesz ilyen probléma.

2014. nov. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet csak te hiszed, hogy kövér, és csak fel van fújódva, pókhasa van a sok féregtől.
2014. nov. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt is javaslom, jól nézd át, nem bolhás e? Én csak egy hónap múlva vettem észre, hogy bolhás, nyilván úgy hoztam el, hogy a peték már rajta voltak és szép lassan kikeltek, ráadásul a másikat is megfertőzte.
2014. nov. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senkimégisvalaki válasza:
100%

Mindenképpen vidd el állatorvoshoz. Az enyém a gyógyszert mindig kihányja, amit a doki ad pasztát, az meg benne marad gyönyörűen. A doki majd megvizsgálja és megmondja van-e még esetleg baja, ez nagyon fontos. Oltást sem árt, ha kap, nálunk 2x3000 ft volt, utána már csak évente kell egyszer. A bolhásságot sem árt átnézni, az én dokim nem látott rajta semmit, de itthon nemsokára észrevettem a bolhakakikat (még az a szerencse, hogy fehér a cica) és egy bogarat elmászni rajta. Mint az őrült mentem le az állatpatikába, mivel akkor még kicsi volt és cseppet vagy nyakörvet nem kaphatott, van olyan spray aminek olyan a szaga mint a tetűirtónak, azzal be kellett fújni őt is, meg a helyeket ahol volt.


Szóval a lényeg: mindenképpen vidd állatorvoshoz hogy megnézhesse, mert macskáról emberre is terjed mindenféle betegség és élősködő!

2014. nov. 9. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!