Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskaalmot vegyek?

Milyen macskaalmot vegyek?

Figyelt kérdés

Édesanyám kapott egy macskát durván másfél éve,de almot mindig másmilyent vesz nem is "panaszkodik" a cicus,de most meglátogattuk és én tisztítottam ki ma az almot. Eléggé büdös volt és konkrétan nagy rönkök voltak az alomban nem kicsike összeragadt, beszívódott dolgok. Amin elvégzi a macska a dolgát sziklányi darabok maradnak benne amik büdösek. Annyira nem tudom hogy milyet vegyek neki hogy már kész vagyok.. este megjövök tisztítom, reggel elmegyek dolgozni estére mire hazaérek megint nagyon büdös van az egész lakásban.


(-Ivartalanítva van szóval nem jelölget, ami ügye büdös-) Tehát valami jó ötlet kéne milyet vegyek?


2014. nov. 9. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Én sima bioluxot szoktam.. nálam tökéletes.. 2-3 naponta tisztítom.. az 5kg-os 550ft..
2014. nov. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha van a közeledben Fressnapf áruház, ezt ajánlom: [link]

Drágának tűnhet, de egy cicára 2,5- 3 hónapig elég. Először feltöltöm a tálcát és utána csak pótolom.

2014. nov. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szilikonos.. Szagelszívó, könnyű takarítani,nem lesz tele az egész lakás alomdarabokkal és sokkal tovább tiszta marad mint a sima alom.
2014. nov. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nagy rönkök voltak benne, akkor nem egyszer végezte a dolgát bele és nem lett kiszedve. Ha anyukád így csinálja, akkor neki tényleg a szilikonos a legjobb, mert abból csak a kakát kell kivenni, a pisivel nem kell foglalkozni, magába szívja a folyadékot és csak akkor kell cserélni, ha 10-15 nap múlva már elhasznált lesz az egész. Ez nem is büdös, ha büdös cserélni kell.


Mi sokat próbáltunk, ez a legkényelmesebb, legszagtalanabb. Fressnapf multifit diamonds a legtartósabb, vagy a dm-ben is lehet venni ilyet. Van még egy olyan előnye, hogy fehér színű és jól látszik benne, ha pisil, hogy milyen színű. Nekem volt már húgyköves a macskám és megnyugtat, hogy látom mindig az alomban, hogy rendes kis sárga folt van ott, ahova pisilt, nem rendellenes a színe. Ugye a hagyományosban max. az látszik, mikor már tök véres.

2014. nov. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is Bioluxot használtam. Az egyik legolcsóbb, két macska mellett sem volt soha büdős, még az alom sem, nemhogy a környéke. Szilikonost, szagtalanítót, stb-t is próbáltunk, háromezreset is, mondjuk nem tudom, melyiket, de a Biolux vált be a legjobban. Naponta egyszer-kétszer ki kell szedni a koszos részt, tisztát önteni bele és kb. hetente kimosni a tálcát.
2014. nov. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kakát hova teszik a hagyományos almot használók? Mert leginkább kis zacskókban szokták tartani az emberek, míg le nem viszik a kukát, de az büdös. Ha meg lehúzod a budin egy idő után dugulást fogsz csinálni az agyagos alommal..


Amúgy mi is használtuk ezeket csomósodót, nem csomósodót, sima almokat, de még olcsóbb sem volt, mint a szilikonosból a jobb minőségűek, mert sokkal hamarabb elhasználódik. Lehet, hogy egyszerre megvéve csak 500 forint, de folyton után kell töltögetni, meg cserélni az egészet, így drágább. meg érdekes, hiába ivartalanítottak a macskáink, akkor is mindig büdös volt 2-3 nap után és az egészet teljesen mosni és cserélni kellett. Szóval macerásabb, büdösebb és még csak nem is olcsóbb, hiába úgy tűnik, de jóval gyakrabban kell venni.

2014. nov. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-nak: kb. húsz évig a hagyományos almot használtam. Az ürüléket a WC-be dobtam, de vártam vele, amíg kicsit megszikkadt, akkor már nem ragadt rá annyi alom. Soha nem okozott dugulást.
2014. nov. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De ha elássa akkor hiába szikkasztod, beleszárad. Na mindegy, szerintem mondjuk az is elég kemény, hogy szikkasztani kell a szart, hogy meg lehessen szabadulni tőle. Én ha észreveszem azon melegében dobom a budiba, és nem bűzölög addig sem.
2014. nov. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
az aldisnál nincs jobb.csak 750 ft,nem büdös,és még gazdaságos is.semmi értelme szilikonosra kidobni annyi pénzt.
2014. nov. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!