Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért NEM engedi a cicám hogy...

Miért NEM engedi a cicám hogy megsimogassam?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos kandúr szobacicám.

A kezdetektől fogva jól bántam vele, kedveskedek neki minden nap különféle kajákkal, játszok vele rendesen és még se hálál meg semmit. Nem bújik az ölembe és nem jön oda hozzám magától. Sőt megfogni se tudom, hogy megsimogassam egy kicsit; csak amikor fáradt és alszik.

Mit tehetnék?


2010. jan. 27. 21:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Semmit a macskák ilyenek, haszonleső számító dögök. Csak akkor megy hozzád ha éhes pláne ha kandúr.
2010. jan. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért mert számítóak, hanem azért, mert nem egyformák, ahogy mi emberek sem. Vannak cicák, akiket le sem tudsz robbantani magadról (és nem csak etetéskor!!!), és vannak visszahúzódóak, akik nem kérnek az ember társaságából. Neked peched peched volt, hogy az utóbbi típust fogtad ki, de van remény, hisz még csak öt hónapos. Ivartalaníttasd, attól talán megváltozik a viselkedése.
2010. jan. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
az enyém is fiu cica de egy áldott jó kiskedvenc, állandóan jön oda dörzsölödik kényeskedik!!Imádom lehet hogy talán a tied az házi és egy kicsit vaddab kiadása mivel az enyém perzsa de azis lehet hogy kutya is lakik veletek és ő bántotta!
2010. jan. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem is kandúr szobacicám van, hat hónapos. Ugyanez dettó! Mondjuk ha elalszik, vagy fáradt, akkor lehet dögönyözni, simogatni. Próbáld meg ilyenkor az öledbe venni. Egyébként meg türelmesnek kell lenni, most pont az egyik legaktívabb időszakban van, kis fiatal kandúrka, azt hiszi, övé a világ. később jobb lesz a helyzet.
2010. jan. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen macskák. A barátom macskája is ilyen, nem lehet hozzá sem nyúlni csak akkor amikor ő kitalálja és akkor is csak kb. 1 percig, különben fúj, karmol, harap, mindent csinál. De ugyanakkor ott van a nővérem macskája, ő olyan mint egy kutya, állandóan ott van ahol az emberek vannak, sündörög, kéredzkedik fel mindenki ölébe.
2010. jan. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát nagyon bízom benne, hogy ha ki lesz ivartalanítva akkor változik a viselkedése, mert ez nagyon rosszul esik tőle. Simogatni, meg szeretgetni szeretném, de sajnos ezt lehet soha nem fogja belátni :((
2010. jan. 27. 22:06
 7/13 anonim ***** válasza:

21:53-as vagyok:

Én is gondolkodtam az ivartalanításon, de ha meglátom a kis golyóit, nem tudom elképzelni, hogy meg tudom tenni, hogy megműttetem.Hát, nehéz az élet ezekkel a kis szőrmókokkal.

2010. jan. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Na pont ma gondolkoztam,h hasonló problémával fordulok itt az emberkékhez. :)

Nekem 4 hónapos nőstény szobacicám van.2 hetes kora óta neveljük,mert az anyja elhagyta a kiscicákat,mi pedig megmentettük ezt a pici cicát.

Mi is kedveskedtünk neki,játszottunk vele stb.

De ő is csak akkor tűri a simogatást,ha felébredt vagy ha aludni készül.De amúgy lehetetlen simogatni.

Éjszaka néha odafekszik hozzánk és akkor ott alszik velünk,azt nagyon szeretem.

Viszont remélem,hogy ki fogja nőni ezt a viselkedést és majd lehet simogatni és szeretgetni,mert nagyon vágyom rá. :)

2010. jan. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem, arról van szó, hogy nincs ideje arra, hogy az öledben üldögéljen. Ha ébren van akkor ő vagy enni vagy játszani akar. Játszatok együtt sokat. És akkor keresni fogja a társaságodat később is.

Amúgy ezt (is) szeretem a cicákban, azt az öntudatos kis lelküket

2010. jan. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én cicám is ilyen volt, aztán egyik-pillanatról a másikra megváltozott. Ő jött oda magától és engedte, hogy simogassam, azóta már egyenesen imádja a szeretgetést! De ez a dac korszak eltartott nála 1 éves koráig.
2010. jan. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!