Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen oltások kellenek, ha a...

Milyen oltások kellenek, ha a szobacicámat kint szeretném sétáltatni?

Figyelt kérdés
Brit rövidszőrű kandúr, eddig Nobivac Tricat Trio-t és Drontal Puppy-t kapott. Ki szeretném néha vinni macskahámmal. Lakótelepen lakunk, erdő mellett. Hová vigyem inkább? Házak közé (járda, fű), vagy az erdőbe? Milyen oltást tanácsos még adatni neki, hogy biztosan ne szedjen össze semmit? Ha csak a hóba viszem ki, úgy biztonságosabb? Hidegben esetleg kevésbé aktívak a baktériumok/vírusok?

2014. nov. 12. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Hát nem tudom. Én eléggé szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban. Az én macskámnak az állatorvos összeállított egy oltási programot. Megkapta az összes oltást, amit ajánlott, többek között a macskanátha ellenit is. Most mégis náthás lett... Rendszeresen féregtelenítve van, ahogy a nagykönyvben megvan írva (3 havonta). A lányom a napokban mégis férges lett. Pedig sokat mos kezet és a macska is le van kezelve. Kérdezd meg az állatorvosodat, hátha neked nagyobb szerencséd lesz.
2014. nov. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
13%

Kérdező! Ha a macskád nem viszed ki, csak majd tél közepén a hóban, akkor készülj egy tüdőgyulladásra. Szerinted a 0-24-ben a fűtött lakásban hol növeszt akkora bundát, hogy megvédje a hidegtől hirtelen?


Amúgy sem kell sétáltatni. Nem kutya. Neki jó a lakásban.



A macska, az macska. Ugyanaz veszélyes az összes fajtára, ezt mindenki tudja. Szóval abból kiindulva, hogy a leírást azzal kezdted, hogy "brit rövidszőrű" elég valószínű, hogy a sétáltatás lényege az lenne, hogy mások lássák, hogy jéééé brit macskád van. Inkább írj egy papírt és akaszd a hátadra. Jobb lesz a macskának is.

2014. nov. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Második! Halmozod a hülyeségeket!


Ki mondta, hogy órákig sétáltatnám, amitől tüdőgyulladást kaphatna?! Pár percre vinném ki TÉLEN (vagy ruhát adnék rá), és kivinném előbb is, amíg nincs olyan hideg, ha tudnám, milyen oltásokkal lehetne megelőzni a bajt.


Mi az, hogy amúgy sem kell sétáltatni? Nem kell, de lehet. Ezt a gazdája dönti el, vagyis én. Több helyen olvastam, hogy sokan ki szokták vinni, és van, amelyik élvezi, van, amelyik nem. Ha nem élvezi, nem fogom erőltetni!


Nem, nem minden macska ugyanolyan, ne legyél paraszt. A házimacska a legellenállóbb, ezt mindenki tudja rajtad kívül. A fajtatiszta macskáknál fajtától függően vannak gyakrabban előforduló betegségek, és ők nem olyan ellenállóak. Úgyhogy AZÉRT írtam, hogy brit macskáról van szó. Minek dicsekednék, ha senki nem tudja, hogy ki vagyok? Amúgy sem ritkaság, hogy valakinek britje van.


"Inkább írj egy papírt és akaszd a hátadra, hogy idióta vagy."


Továbbra is várom a nem kötekedő, normális válaszokat! :)

2014. nov. 13. 09:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Macskák oltási és féregtelenítő programja:

- 2 hetes kor : Féreghajtó

- 4 hetes kor : Féreghajtó

- 6 hetes kor : Féreghajtó

- 8 hetes kor : Kombinált oltás (fertőző orr- és légcsőgyulladás, calicivírus okozta nátha, panleukopenia, macskaleucosis, chlamidiosis elleni védőoltás egyben)

- 10 hetes kor : Kombinált ismétlő oltás

- 12 hetes kor : Veszettség elleni oltás

- 6 hónapos kor: Kombinált oltás

- 7 hónapos kor: Veszettség elleni ismétlő oltás

-1 éves kor felett évente: Kombinált oltás + Veszettség oltás + Féregtelenítés


Ez nagyon soknak tűnik, de ha ezzel kész leszel, akkor a világ legboldogabb macskája a tiéd lesz :D. Ha ennyit nem szeretnél rá költeni, vagy csak nem szeretnél ennyi oltást adni neki, akkor kérdezd meg az állatorvosod, hogy mik a fontosabb oltások.

2014. nov. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon tetszik amit a második írt!
2014. nov. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!