Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az mitől lehet, hogy a macskám...

Az mitől lehet, hogy a macskám néha lefagy?

Figyelt kérdés

Kb. 8-9 éves, nőstény macskáról van szó. Operálva volt, azaz tutira nem arról van szó, hogy ilyenkor elmélyült szexuális álmodozást folytat...


A jelenség a következő: Minden átmenet nélkül időnként ledermed, nem mozdul, és üresen néz maga elé. Képes séta közben lefagyni úgy, hogy a lába a levegőben van. Pár másodperc múlva folytatja, mintha mi se történt volna. Ilyenkor se beszédre, se fizikai ingerre nem reagál.


Van, aki azt mondta, hogy bolhák miatt lehet, és ilyenkor azokra koncentrál. Nem tudom, lehetséges-e. Bolhák néha előfordulnak benne, mint a legtöbb háziállat esetén, de csak ritkán, nincs elborítva velük.


Lehet, hogy a kora miatt kezd szenilis lenni? Néha egyéb megnyilvánulásai is vannak, ami kicsit gyogyós benyomást kelt.


2014. nov. 13. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg meglát valamit, vagy megérez valamilyen szagot és azt figyeli. Az enyémek játék közben csinálták, nagy koncentrálás közepette.
2014. nov. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nemtudom, ilyet en is szoktam neha csinalni, pedig nem is vagyok macska. En jellemzoen elgondolkodok valamin. Eselyes, hogy o is ezt csinalja. Valami macska dolgon gondolkodik. :)
2014. nov. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 alice_L ***** válasza:
Enyhe epilepszia krizis is lehet.
2014. nov. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A macskák hallása n-szer élesebb, mint az emberé. Vsz. hall valamit, aminek a forrását próbálja megállapítani. Enyém meghallja a függönyön mászó bogarat (nem vicc). Többször figyeltem, hogy ül és dermedten néz egy irányba, ahol én semmit nem láttam, egyszer csak megjelent a rémkatica. Nem fogja meg, mert már tapasztalta, hogy büdös és rosszízű :)
2014. nov. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!