Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálja ezt a macskám?...

Miért csinálja ezt a macskám? Eddig nem volt ilyen!

Figyelt kérdés

Eddig mindig nagyon kultúrált, kedves cica volt. Rendesen használta az almot, és bár éjszaka néha rosszalkodott (még fél éves sincs, elfogadom, majd kinövi), azért alapjáraton jó természetű volt.


Most meg? Tiszta az alom, rendszeresen szedek ki belőle kakit-pisit, cserélem, cicavécéje van, azt is rendszeresen kimosom, eddig használta, most meg hirtelen mindenhova csinál, csak oda nem. A macskaalmot nem cseréltem, semmi változás nem történt. Valamelyik nap a ruhák közé kakált, akkor belenyomtam az orrát, amolyan büntetésből, miután eltakarítottam (mindez hajnali 3kor történt), nagyon kedvesen bosszúból odapisilt mellém a takaróra. Most is elmentem, 10 percre léptem ki a házból, mire jövök, közvetlenül a bejárati ajtó elé nyomott egy tipikusan folyós kakát, befelé nyílik az ajtó, gyönyörű ívet rajzolt ki, ahogy nyitottam. Leellenőriztem, az alom tiszta, használatlan. Nemrég tettem bele új homokot. A konyhában meg leverte a virágcserepem.


Azt én értem, hogy hamarosan belép a pubertás cica-megfelelőjének, na de azért ilyenre nem számít az ember. Miért csinálhatja? A virágcserép még egy dolog, de az össze-vissza vécézés... Eddig semmi baja nem volt az alommal, a járólapra és a zoknik közé pisil-kakil, ez még csak nem is érthető, hiszen tiszta az alom...


Lehet valami betegsége? Amire így próbálja felhívni a figyelmünket? Ma viszem orvoshoz (oltani kell), de azért mások véleményére is kíváncsi vagyok...


Lakáscicáról van szó (kisfiú), menhelyről hoztam el úgy két hónapja.


Előre is köszönöm a segítséget, bármilyen vélemény jól jön.


2014. nov. 13. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Az en cicam vesebeteg volt, amikor elkezdett mashova is jelolgetni. Ha fel eves mar ivarerett igy nem artana kihereltetni, hogy ne jeloljon es konyebben tanithato legyen. Ha mellepiszkit ne kiabalj ra semmikep, hanem tedd az alomba.
2014. nov. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Fájdalom is okzhatja azt, hogy máshová végzi a dolgát. Mivel mindig az alombaj fáj neki, ezért elkerüli azt a helyet és megpróbálja máshol. Érdemes lenne orvosnak megmutatni, biztos, ami biztos.


Ha hasmenése van, az már eleve arra utal, hogy valami nincs rendben.

2014. nov. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 alice_L ***** válasza:
Ivaros?
2014. nov. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha híg széklete van, nem biztos, hogy jó ötlet oltatni. Folyamatosan híg széklete van, van csak egyszeri eset volt? Ha tartósan nem normális, nem szilárd a széklete, akkor egészségügyi probléma is okozhatja a nem alomba piszkítást.
2014. nov. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!