Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik helyzet lett volna...

Melyik helyzet lett volna jobb a cicánknak?

Figyelt kérdés

Én különköltöztem otthonról, anyukáméknál van a családi cicánk (tizenéves). Most olyan helyzet jött be, hogy 3 napig senki nem lesz otthon, tehát a macska egyedül lenne. Felvetődött, hogy akkor addig a cica nálunk lenne a másik lakásban, tehát csak addig lenne egyedül amíg dolgozunk. Előtte még nem volt a lakásban, de engem és a párom ismer, tehát a szagok nem lennének idegenek.

Anyukám most viszont meggondolta magát, hogy nem hozzák el a macskát, hanem otthon marad és majd a barátnője megy át megetetni, kivinni a macskaalmot és gyógyszerezi a macskát (kenegetni kell a bőrét speciális krémmel és gyógyszert beadni neki). Nekünk ez nagyon rosszul esett, mert már 2 hete készülünk, hogy jön a macska, anyukám pedig 3 órával előtte gondolta meg magát... Ráadásul gallért is kell viselnie a macskának, amit nálunk le tudtunk volna venni róla, mert tudtunk volna figyelni rá.

Rákérdeztem, hogy miért gondolta meg magát, de csak elterelte a szót, hogy most nem tud erről beszélni, meg hogy majd megbeszéljük, illetve annyit mondott még, hogy jobb lesz így a macskának, nem kell hurcolászni.


Tényleg ez lehet a háttérben? Tényleg jobb lesz így a macskának?


2014. nov. 13. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
szerintem jobb lesz. A macskák utálják az új helyeket.
2014. nov. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én mindig helybe megyek, ha anyáék macskáira kell vigyázni, sose hozom el őket. Jobb neki, ha nincs hurcolászva, hiába ismer. A saját macskámat sokat hurcolom mindig, mert sokszor van valami baja, és ha nekem mennem kell, akkor viszem őt is, mert nincs kire bízni, aki rendesen figyelne is rá, meg csinálná, amit kell. Nem mondhatnám, hogy oda van érte, hiába vagyok ott. Ha lenne más választás én sem mozgatnám. Ez nem ellened szól, a macska kényelmét nézi. Jobb neki otthon, ha van, aki ránéz.
2014. nov. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Hát én még nem tartottam macskát, de az információim és az állatokkal való nem túl sok tapasztalatomból tudok meríteni, hátha segít. Tudom, az állatra nem kell úgy tekinteni, mint az emberekre, de szerintem egyes dolgokban igenis hasonlítunk. Úgy gondolom, otthon lehet hagyni a cicát, mivel általában ők alapból maguknak való állatok, így pár nap csak nem hagy nyomot benne. Ha meg a barátnő "be van idomítva" arra, hogy jól, rendesen gondoskodjon a cicáról, nem lehet nagy baj. Bár anyukád válaszán találok kifogásolnivalót, szerintem csak úgy mondta, hogy így jobb lesz neki (bár azt el kell ismernem, hogy egyik állat sem szereti, ha utaztatják)de senki sem vagyok, hogy ezt megítéljem. Nekem mind a két opció elfogadható lenne.
2014. nov. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!