Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskainfluenza?

Macskainfluenza?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Megsimogattam egy cicust,ami macskainfluenzás állitolag.Ez emberre is terjed?
2014. nov. 17. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:

nem, a macskainfluenza emberre nem veszélyes.

állatorvos mondta. ha még mindig bizonytalan vagy, hívj fel egy állatorvost. (akárkit. vagy írj valakinek e-mailt.) + már két kölyökmacskát is felneveltem, akik szerencsére meggyógyultak. ők is macskanáthásak voltak, a családunknak meg semmi baja nem lett.

de mint mindig (függetlenül attól, hogy egészséges-e egy macska vagy sem), moss alaposan kezet. ez fontos! :)

2014. nov. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És amugy mit lehet nekik adni ellene? Mert akkor a szomszédot tályékoztatnám mit csináljon.Ha már nem olttatta be!!!!!!!!!
2014. nov. 17. 14:36
 3/6 anonim ***** válasza:

vigye el állatorvoshoz. más megoldás nincs. mivel vírusról van szó (és nem baktériumról), konkrét gyógyszer nincs, amitől meggyógyul szegény macsek, hanem immunerősítőket fog kapni, esetleg plusz vitaminos kiegészítőt. jó sokat.

sajnos a kezeletlen macskanátha további súlyos bajokat okoz, pl. tüdőgyulladáshoz vezethet, vagy láttam már megvakult kismacskát, emiatt.

ki tudnak gyógyulni belőle, de az esetek többségében azért halnak bele, mert nem elég erős az immunrendszerük. ha jó minőségű macskaeledelt kapnak és feltuningolja őket az orvos, akkor le tudják gyűrni és nem lesz egyéb nagyobb gond.

próbáld meg rábeszélni az illetőt, hogy vigye dokihoz a macsot.

2014. nov. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
5rendben van köszönöm a segítséget.Szolok a szomszédomnak feltétlen már most .
2014. nov. 17. 14:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Sem emberre, sem kutyákra nem veszélyes. Mi időben elcsíptük a kiscicánknál, 3 napig jártunk injekcióra a dokihoz, alapból jó minőségű tápot kap, figyelni kellett, hogy legyen mindig vize, mert rengeteget ivott. Szépen kigyógyult belőle, azóta is egészséges.
2014. nov. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A mi cicànk is influenzàs.. tegnap volt az àllatorvos kapott injekciót antibiotikumot+ algopirint. Engem is ez érdekelne hogy fertőz -e mert kint iszonyú hideg van neki viszont bent két kisgyermek.. a mi cicànk egy3bként kinti cica.. az àllatorvos is azt erősítette meg hogy nem lehet elkapni mivel a macskàknak nincs közös betegsége az emberrel,de azért félek.
2016. nov. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!