Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicára kell majd vigyáznom....

Cicára kell majd vigyáznom. Így megoldható lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Párommal van egy közös cicánk, de mi külön élünk (még). Tavasszal elutaznak 10 napra, addig valakinek ugye vigyáznia kell a kis tappancsosra. Se én, se Ő nem nagyon bízik meg másban, így nekem kellene. Mindketten kertes házban lakunk, náluk ki be mászkálhat a cica... ez az ami nálunk nem lehetne megoldható. Tesómnak ugyanis van egy tacskója, tehát szegény cica nem nagyon mehetne ki az udvarra. Én ha dolgozok naponta 7-8 órát vagyok távol, addig a szobámba egyedül el lenne a cicám? Vannak játékai, lenne mit enni-inni, tudna hol aludni, csak attól félek hogy egyedül nem bírná ki itt a szobámban, pedig muszáj lenne a kutya miatt, nem szeretném hogy baja legyen. :( Panzióba nem szeretnénk adni! Valami tanács esetleg?



2014. nov. 19. 10:05
 1/7 intrepid ***** válasza:
100%
ínem tudom, mennyire közeli már a kapcsolatod a párod szüleivel, a macsek szempontjából az lenne a legpraktikusabb, ha arra a 10 napra Te költöznél oda hozzájuk. De ha még nem tart ott a kapcsolat, hogy odaengedjenek, akkor a szobában is feltalálja magát. Ki a házból ne engedd, mert nem biztos, hogy hozzátok visszamegy, lehet, megpróbál hazatalálni, ami vagy sikerül neki, vagy nem.
2014. nov. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, ha idegen helyre viszel cicát, nem is kéne, hogy kiengedd, azt a néhány napot kibírja a lakásban is, inkább, mint hogy elszökjön. Amúgy kárt nem fog tudni tenni magában, azt a 7-8 órát még egy kölyök cica is végigalussza néha, az én cicáim is világ életükben így voltak, nem lehetsz ott minden percben.

A legjobb viszont tényleg az lenne a cica szempontjából, ha maradhatna otthon, te pedig átmész, de ha ez nem megoldható, akkor sem lesz semmi baja, ha nálatok bezárod, csak figyelj, nehogy kiszökjön és elinduljon haza.

Tavaszig amúgy még sok idő van, én néha átvinném magamhoz a cicát, ha ez a felállás marad, had szokja a szagokat, az idegen környezetet, és akkor nem teljes sokként éri meg, hogy átvittétek és ott is hagyjátok.

2014. nov. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is elsőre, mármint hogy oda költözök arra a 10 napra. Nem lenne vele gond természetesen, csak a munkába jutást nem tudnám megoldani, szabadságot pedig nem szeretnék ki venni, hisz azt inkább Vele tölteném. :)
2014. nov. 19. 12:50
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem első gondolatom az alom volt. Vártam, hogy szóba kerül. Gondolkodtam, hogy írjak-e emiatt. Lehet, hogy annyira természetes, hogy azért nem lett említve. De lehet, hogy, mivel kijárós cica, nincs a házban alom; bár az akkor is szokott lenni.

Elnézést kérek, ha szükségtelenül említettem, de így, hogy csak bent lesz, nélkülözhetetlen.

2014. nov. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jajj, igen, nekem egyértelmű. :) Bent szokott pisilni, kakilni, szobatiszta cica. Alom is lenne neki természetesen. :)
2014. nov. 19. 23:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Erre a kérdésre én nem is gondoltam, nekem is annyira természetes, hogy a kijárós cicáimnak is van bent és a kazánházban is alom. :) Vannak itt olyanok, akik még a legapróbb részletekre is gondolnak, ez jó dolog! :)
2014. nov. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Reggel egy papírhalacsinnal, labdával le tudod úgy fárasztani pár perc alatt, hogy aludjon, míg hazaérsz. A párommal megállunk a szoba két átellenes sarkában és dobjuk a galacsint. A macska követi (a bútorokon keresztül) és elkapja. Kicsit pofozgatja, majd lehet megint dobni. Percek alatt úgy lefárad, hogy alszik pár órát
2015. febr. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!