Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a macskámnak,...

Mi baja lehet a macskámnak, ha a macskanáthája nincs kezelve?

Figyelt kérdés

Pontosabban voltam vele dokinál. Kapott is antibiotikumot meg immunerősítőt, csak nem nagyon használt. Most nem nagyon van lehetőségem visszavinni.

Esetleg valami házi gyógymód?


2014. nov. 19. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen idős a cica? És a macskanátha elleni védőoltást megkapta?

A macskanáthát vírus okozza, és a legyengült immunrendszer felülfertőződhet baktériumokkal, ezért kap megelőzés jelleggel antibiotikumot. Sokféle kimenetel lehet, ha nincs kezelve, idült hörghurut, tüdőgyulladás. Ha szemtünetek is vannak, akkor a kötőhártya is károsodhat. De akár el is pusztulhat szegényke halmazati hatásként. Sajnos hatásos házi gyógymód nincsen, a tüneteket tudod esetleg enyhíteni pl, ha nagyon csipásodik, akkor kamillateás vattával óvatosan kitörölheted a szemét...

2014. nov. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Meghalhat. Vidd allatorvoshoz! Az egyik tallat cicamat az oltas se mentette meg.
2014. nov. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tényleg lehet halálos kimenetelű. Mindenképp ennie kellene, és erősíteni a szervezetét cseppek antibiotikum (cicának való!) mert ha benne van a vírus, akkor jelentkeznek a tünetek ha a szervezet legyengül valamilyen okból.
2014. nov. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Van,hogy nem hat az antibiotikum és sok esetben oltott macskák is megbetegszenek.

Ha nem tudod visszavinni,de van pénzed akkor ajánlanám a veraflox szirupot,viszonylag új antibiotikum és nagyon hatásos,szájon át kell adni 7 napon keresztül.Ezen felül vetridmg is segíthet illetve ha a szemre is ráment a vírus én inkább a körömvirágteás mosást ajánlanám,csodákra képes ez a növény.

2014. nov. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én cicámnak azért van fél szeme, mert kis utcacicaként ráment a macskanátha arra is. Semmiképp ne hagyd annyiban, ez a betegség elég komoly.
2014. nov. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
ez tényleg káosz a házban 4 macska volt nekünk és még 3 családnak,1 cica náthát kapott hónap elején csipás szem,könnyes a végén hányt is,de enyém elvitte valaki..17-én a szomszédé 23.án már nem élt.a másik 26.án.temette .a szembe szomszéd 27.én vajon az enyém eltűnt 17.az is elkaphatta??köszi a választ..
2014. nov. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!