Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van a cicatoknak valami...

Van a cicatoknak valami vicces vagy furcsa szokasa? Es mi a nevuk?

Figyelt kérdés
Nekem a legnagyobb Oreo allandoan "beszelget". Hozzaszolok es visszanyavog, akar orakon keresztul. :) A kozepso Perec furdes kozben bemaszik a kadba es a mellkasomra fekszik es o ott elvan. Meg ejszaka is a mellkasomon alszik sehol mashol. :) A legkisebb Igornak meg allandoan nyitva van resnyire a szaja es latszik a nyelve. Imadom. :) <3
2014. nov. 19. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs semmi szokása. Cirmos.
2014. nov. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem most volt, de hozzám nagyon-nagyon csöpp korában került a cica. Egy ismerősöm találta az utcán, nagyon betegnek látszott, majd kiderült, hogy valami halszálkát nyelt, és meg kellett műteni. Az arcán még látszott a varrat, így úgy nézett ki mintha egyfolytában vigyorogna.

Nagyon édes volt.

De előtte még sosem láttam ilyen pici cicát.

Az ismerősöm értett hozzájuk, így mikor nekem adta, volt a cica mellé kaja meg minden. Én adtam kaját a cicának, de csak evett, evett, és evett, mintha sosem látott volna kaját. Majd ezek után úgy nézett ki mint egy 15 cm-es hordó. Eltelt pár perc, majd felhívott az ismerősöm, hogy, de véletlen se adjak a macskának egyszerre sok kaját. :(


Semmi gond nem volt. A legjobb játék a bújócska kergetőzéssel volt heteken át (amikor még nem mert az udvarra menni). Iszonyat jókat játszottunk mindig. Amikor rám talált a macsek, akkor a tappancsával rám ütött jelezvén, hogy én vagyok a fogó, és már futott is el. Aztán nekem is el kellett kapnom, de elég volt ha hozzá értem és én is futottam a másik irányba, és a cica már üldözött is. Nagyon mókás volt, az egész macska volt vagy max. 2 hónapos ekkor.


Mivel láttam rajta, hogy mennyire törékeny, így Csiporkának neveztem el (szlengben az erővágót hívják így, néha csiporka néha csuporka)

de meg is lett a következménye.


Ma már hatalmas nagy macsek, és aki eddig a környéken vagy a szomszédban bántotta, (másik cica) azokat már nagyságrendekkel maga alatt tudja.

2014. nov. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem kettő cicám van.

Az egyikőjüket Fánknak hívják,házi cica.Sok szokása van,többek között szeret belemászni a lábasba(-.-),csak nagy edényből hajlandó vizet inni,csak úgy hajlandó aludni rajtam,ha oldalt fekszem és ő a combomon lehet,ezen kívül pedig fél a hajszárítótól,ha pedig kint van és be szeretne jönni,akkor egyszerűen ráugrik a kilincsemre és a súlyával lenyomja:)Ja,és nem bírja a cigifüstöt.Amikor cigizik valaki,mindig beleszagol a füstbe és egy lesajnáló tekintet kíséretében otthagyja.


A másikuk Coco,őszintén szólva fogalmam sincs milyen fajta.:DDDD Ő nagyon bújós és barátságos,gyakori szokása és ismertetőjele,hogy egy lépést sem tudok tenni tőle,mert nyolcas alakban hozzádörgölőzik a lábamhoz és mindenhová követ.Ő elég kicsi még,nem igazán vannak még szokásai.:)Viszont érdekes az,ahogyan hozzám került.Egy nap a semmiből macskanyávogásra lettünk figyelmesek a hátsó udvarunkból,mire kifutottam és fülelni kezdtem.Elkezdtem cic-cicezni,mire a fűből előbújt egy rémült,fehér,a fején és farkán fekete kiscica.Azóta sem tudjuk,hogy került az udvarunkba.Amit benne imádok,hogy a fején a fekete folt olyan formájú,mint egy denevér,ezért sokszor hívom Batmannek.:D Mivel Coconak nem alakultak ki különösebb szokásai,gondoltam írok róla mégis valamit.Remélem nem gond.:)

2014. nov. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Négy cicám van, 3 egykor kidobott házi cica, egy örökbe fogadott bombay-házicica keverék (apuka volt bombay, anyuka meg fekete házi cica, gyönyörűséges).


A legidősebb, Picúr, egy kisnövésű, arányosan pufi, fekete fehér cicó, kis fekete bajuszkával az orra alatt. Picúr már igen öreg, 17 éves, így a legtöbb idejét alvással tölti. Viszont volt egy szokása, elment vadászni, hozott haza egy egérkét, letette a küszöbre, de az még élt, elfutott. Persze én sápitoztam, hogy fogd már meg, mert nekem nincs szívem megölni, erre csak hanyatt vágta magát és várta a simit... Még jó, hogy volt másik cica, aki segített nekem, míg Picúr csak a simit várta.


Nála fiatalabb a 14 éves, szintén fekete-fehér ivartalanított kandúrkám, Maszat. Neki a mániája, hogy minden székre felül és első két lábát felemeli, úgy ül, mint egy manguszta. Hogy ez honnan jött nála, azt nem tudom, nagyon picúr volt, mikor kidobva megtaláltam, de már a kezdetektől ezt csinálta. Plusz ami nagyon aranyos, ha leül a család hétvégén ebédelni, az egyik üres székre ő is felül, és nézi, hogy hogy eszünk. Nagyon kulturált, soha nem ment fel az asztalra, pedig semeddig sem tartana neki.


A Bombay keverékem még csak fél éves ugyan, már ivartalanítva van, de ő az összes cicám közül a legemberközpontúbb, Árnyék a neve. Neki nagyon sok vicces szokása van. Állandóan murmog (nem tudom máshogy leírni, olyasmi hang, mint a dorombolás és a nyávogás keveréke, a száját nem nyitja ki, csak ilyen "murrr" hangot ad). Murrog, ha elindul futni, murrog, ha felugrik valahová, murrog, ha fáradt, már fekszik, de azt akarja, hogy tovább simizzem. Emellett ő is nagyon beszédes, órák hosszat visszanyávog, ha beszélek hozzá. Aludni mindig a fejem fölött alszik, mintha parókám lenne, úgy ölel át. Fürdőbe ő is bejön, ha vizet engedek a kádba, és bele ülök, akkor folyton bele nyúlkál egészen addig, míg bele nem esik. Ha bele esik, akkor már bent marad és ül a vízben. Tiszta lökött. :) Konyhába bútorba beépített mosogatógépünk és sütőnk van, rájött arra, hogy a fogókájukat eléri, abba belekapaszkodik, és mintha húzódzkodna, felhúzza magát, de úgy, hogy a hátsó lábai közben lógnak. Ja és amit még imádok, hogyha nyávog, akkor a kerek fekete fején világít a szép rózsaszín kis szája a fehér fogaival :)


És van még egy Mütyim, aki egy 2,5 hónap körüli kidobott kis cirmos kandúrka, aki csak a gyomráért él, szerintem a kezem is lerágná, ha lehetne... Tök aranyos szokása, hogyha bemegy egy szobába, ahol van valaki, akkor mindig "köszön". Mindig szól, hogy megjött a törpe.

2014. nov. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Cucu

Ajtót nyit :D

2014. nov. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szereti a tonhalkonzervet, és kiköveteli ha meglátja. De viszont f-osik tőle, és az egész macsek tonhal szagú, több fürdetés után is.


Valamint nyáladzik, ha jól érzi magát. Az első a dorombolás, aztán elkezd csöpögni a nyál.


a neve Málna.

2014. nov. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!