Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért piszkít az almon kívül...

Miért piszkít az almon kívül a cica?

Figyelt kérdés
Van egy kb fél éves kandúr cicám, Alapból az alomba pisil és oda fekteti a kábelt is, de néha rájön az 5 perc és lepisili valamelyik ágyat. ez ilyen átlag heti egy alkalom és valamelyik ágy mindig áldozatul esik. A másik meg hogy néha máshova kábelezik de azt ráadásul pofátlan módon. Volt hogy anyu az ágyon feküdt, és egyszerűen oda kábelezett anyám mellé az ágyra. de e héten már kétszer lepisálta meg egyszer letojta anyu ágyát. Kiskora óta alomhoz van szoktatva, az alom pedig naponta tisztítva van neki. eleinte elég ritkán csinálta de ahogy telik az idő egyre sűrűbben történik vele ilyen "baleset". Nem szívesen adnám be állatorvoshoz (itt hollanban ő intézi az állatok örökbe adását, befogadását) a szívemhez nőtt a cicus de ami sok az sok. Szeretnék valami megoldást találni!

2014. nov. 23. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Több dolog előfordulhat:


- Nem tetszik neki valami miatt a hely (pl. túl zajos, túl szűkös)


- Nem tetszik neki az alomtálca (túl kicsi, nem szereti ha fedett, rossz a pereme)


- Nem tetszik neki az alom (túl kevés, túl illatos, túl szúrós, nem szívja a vizeletet, a szagot)


- Nem elég tiszta neki éppen akkor az alom


- Valami betegsége van, ilyenkor előfordul, hogy másik helyre mennek, az enyém is az ágyban, mellettem kötött ki, ez egyfajta segítségkérés is


- A macska is jelöli a környezetét többféle módon is. Főleg a kandúrok. Vizelettel is, de a megfelelő helyre elhelyezett széklettel is. Ezen lehet valamennyire segíteni ivartalanítással.


- Viselkedészavar


Mivel éppen ivarérett kezd lenni a kandúrod és gondolom nincs ivartalanítva (nem írtad), valószínűleg a jelöléssel függ össze a probléma, próbál a dominanciában előre kerülni.

2014. nov. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az utolsót sajnos nem tudom hogyan tudnám elérni. bántani nem fogom de mivel életem első saját cicája, sajnos kicsit tapasztalatlan vagyok ilyen téren :/
2014. nov. 23. 17:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Első körben vizsgáltasd ki, majd ivartalanítsd.
2014. nov. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyeneket csinált amikor ivarérett lett. Főleg pisilt, "félrekábelezés" egyszer fordult elő, de nem volt olyan kreatív mint a tiéd, mert a saját házába csinálta. Mi elvittük kiivartalaníttatni. Kicsit sajnáltam, hogy már nem igazi kandúr, de még csak nem is viselte meg. Ugyanolyan eleven-rossz macska mint volt, csak nem pisil a takarókra meg a cipőkbe. Olvastam olyasmit, hogy ha negatív élménye van az alomban, pl. ha fáj neki a székletürítés vagy a vizelés, akkor történhet még ilyesmi. Leegyszerűsítve berögződik a macskába, hogy az alomtálban fáj neki amit csinál és akkor máshova csinálja. Orvos, ahogy írták többen és ha más okot nem találnak nála, akkor én maximálisan ajánlom az ivartalanítást. (főleg mert ha ez az oka és ez jelölgetés és sokáig hagyod neki, akkor benne van a pakliban, hogy sosem szokik le róla.. az meg azért elég kellemetlen lesz)
2014. nov. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!