Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2és fél hónapos cicát szeretné...

2és fél hónapos cicát szeretnék szobatisztaságra nevelni. Hogyan kezdjek hozzá? Tanácsokat várok.

Figyelt kérdés
2014. nov. 30. 17:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A macskák ha egy mód van rá nem kakilnak szilárd felületre, olyan helyet szeretnek ahol el tudják kaparni. A mieink maguktól el kezdték használni az almot.
2014. nov. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pár nap múlva hozom haza eddig ha minden igaz kinti cicus volt.Párom testvérének a cicája előszeretettel kakilt a szőnyegre is igy sok a negatívum a lakásban tartásról.Mindenféle képpen cica almot szeretnék neki venni.Gondolom először mindenképpen meg kell neki mutatnom az almot.Mindig kaparnak mielott kakilnak?Mindig kinti cicám volt igy nagyon nem tudtam megfigyelni :) Szobában tartott cica alom büdös ha naponta takaritva van?
2014. nov. 30. 17:23
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem csak olyan cicáim voltak, akik mindig az almot használták. Nagyon nem kell tanítani nekik, meg kell persze mutatni, hogy hol az alom. Evés, alvás után, vagy ha nyávog, esetleg kapar máshol, vidd az alomba. Rá fog jönni. :)

Amire érdemes figyelni: az alom nyugodt helyen legyen, hogy nyugodtan tudja a dolgát végezni (nekem a fürdőszobában volt vagy a WC-ben, de ehhez mindig nyitva kell lennie az ajtónak, hogy bármikor be tudjon menni). Az almot én reggel-este takarítottam, a kakit minél hamarabb érdemes kiszedni. A pisis helyek összeálltak egy csomóba, azt reggel és este kiszedtem, és pótoltam tisztával. Hetente egyszer pedig az egészet lecseréltem, és kimostam az alomtálat. Nem volt büdös a lakásban. Van szilikonos alom is, elvileg az hetekig szívja a pisit, csak a kakit kell kidobni belőle, de ezzel nincs saját tapasztalatom. Érdemes tisztán tartani, mert ha nem elég tiszta, akkor a finnyásabb cicák nem mennek bele :)

Amire még figyelni kell, hogy ha van cserepes virág a lakásban, annak a földjét is szeretik alomnak nézni és használni.

Fontos, hogy a cica majd ivartalanítva legyen, mert ha nincs, ivarérés után sokkal büdösebb lesz a pisije, meg jelölgethet össze-vissza.

2014. nov. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem 4 macskából (nem egyszerre) 3 magától szobatiszta volt az első naptól, csak meg kellett mutatni neki, hogy hol az alom. (Szóval jók az esélyeid:))

A negyediket úgy szoktattuk rá, ahogy az első mondta: pár napra bezártuk az almostállal a fürdőbe, ahol ugye az alom volt az egyetlen puha dolog. Utána nem volt gond vele.

Az is segíthet, ha csak éjszakára bezárod az alommal egy kisebb helyiségbe (mire felébredsz, jó eséllyel már produkál valamit az alomba, és akkor bár nem tudsz figyelni rá, nem nagyon lesz más választása, mint az alom.)

Az alom nem büdös (ha jó minőségű és nem "illatosított:("...) Sokan naponta 2-szer is cserélik, én csak egyszer. Az almok között nagy különbségek vannak, nekünk a MultiFit Bio Fresh vált be (sajnos egy ideje enyhén citromillatosítással árulják, de még így is ez a favorit nálunk)

2014. nov. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Huhh akkor nagyoncsak megkell gondolnom,hogy hova teszem a cica almot :)Eddig ugy gondoltam,hogy a szobaba mert akkor nem zavar mast a cica alom de akkor mas hely kell.
2014. nov. 30. 17:47
 6/11 anonim ***** válasza:
Én viszonylag olcsó almot szoktam venni, de az sem büdös. Van amúgy egy csomó speckó típus ahogy az előző válaszoló is írta, de nekem bevált a "sima" alom is.
2014. nov. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Cserepes noveny nincsen mert nem birja a levegot nalunk a virag :D
2014. nov. 30. 17:49
 8/11 anonim ***** válasza:
Akár a szobádban is lehet egy nyugis sarokban. Minél messzebb a kajás táljától. Nem tudom, milyen padló van a szobádban, de ha szőnyeg, akkor az nem túl szerencsés, mert ahogy kaparnak, egy kis alom ki szokott menni mellé. Kő vagy fapadlóról könnyen felsöpröd, de ha szőnyeg, azt porszívózni kell.
2014. nov. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Asztal alatt egy sarokban jo lenne?Fa padlozat van.Mondjuk az asztal alatt a sarok jo sotet...Ez nem lenne baj?
2014. nov. 30. 18:27
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem baj, ott jó lesz - nálunk a lépcső alatt van. Esetleg rakhatsz alá valamit, pl. újságot, hullámpapírt, akkor könnyebb takarítani utána.
2014. nov. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!