Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskát szeretnénk venni....

Macskát szeretnénk venni. Valószínüleg Bengáli vagy Brit rövidszőrű lesz. Tudnátok mondani egy-két hasznos információt az első cicánkhoz?

Figyelt kérdés

2014. nov. 30. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Én azt tanácsolnám, hogy menhelyről hozzatok ki kiscicát... nagyon sok van, ingyen és ugyanúgy tud szeretni mint egy drága pénzért vett cica.
2014. nov. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Van egy csomo szak honlap erre, de talan hasznos informacio, hogy dontsd el, bengali, vagy brit lesz-e, mert ket nagyon eltero temperamentumu macskafajta ez...
2014. nov. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Ha biztos hogy fajtatisztát akarsz, akkor csakis jó helyről vedd. Ami egyébként nem olcsó dolog.
2014. nov. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Nekem brit rövidszőrű cicám van. Májusban volt 1 éves.

Általános tulajdonságai

- nem ölbe ülős macska. Ha azt akarod, hogy állandóan az öledben üljön, akkor a brit nem jó. Ritkán kéredzkedik az öledbe, és ha igényli is akkor sem sokáig. Ha olyanja van simogathatod, ha nem akarja akkor elmegy.

- csendes, nyugis.

- nem igazán nyávogós, csak akkor szokott ha akar valamit. Pl: éhes, játszani akar stb

- nem igényel sok figyelmet. A nap zömét átalussza valahol. Kicsinek igényli a játékot, de 1 éves kor után kevesebbet játszik.

- kíváncsi, érdeklődő

- a szőre hullik rendesen. Nem árt ha veszel magadnak mágnes hengert amivel a macskaszőrt letudod szedni a ruháidról.

- tiszta állat, fürdést nem igazán igényel, mivel alaposan tisztítja magát mindig.

- hiába törzskönyvezett cica, nem kell a legdrágább ételeket venni neki. AZ én cicám például semmi pénzért nem eszi a Whiskas termékeket (lévén whiskas cica)

Viszont imádja joghurtot, bundás kenyeret, és a sima gépsonkáért könyörögni is képes.

- állandóan kéri, hogy etesd, de nem szabad. Naponta 2x szabad adni enni. Reggel és este. Napközben csak száraztáp legyen előtte, ugyanis hízásra hajlamosak.


Bengálim nem volt, de egy jó barátomnak az van

Róla annyit tudok, hogy eleven, öntörvényű, mozgékony, és rengeteg figyelemre van szüksége.


Én első cicának nyugis cicát választanék.


Ez az én brit rövidszőrűm kicsivel több mint 1 évesen


[link]


Még valamit.

Brit rövid szőrűt jó tenyésztőtől már kapható 40 ezerért . A bengáli 2-3x drágább

2014. nov. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem ez volt a kérdés, de két nagyon eltérő igényű fajtát soroltál fel, én első macskának biztos hogy a britet javasolnám. A bengálinak elképesztő a mozgásigénye és szellemileg is sokkal nagyobb lefárasztást igényel mint a brit.

Amit előre szerezzetek be: minél magasabb hústartalmú macskakaja, etető - és itatótál, kaparófa, alom és a kellékei, szállítóbox, játékok. Ha tehetitek, valaki legyen otthon az első pár napban a cicával. Kábeleket, növényeket meg úgy mindent amit le lehet verni, érdemes elpakolni.

2014. dec. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Végül egy fekete-fehér Brit kandúrra esett a választás. 10 hetes korában fogjuk elvinni
2014. dec. 6. 23:26
 7/9 Leileve ***** válasza:
67%

Nem akarok a fajmacskák ellen beszélni de nagyon kell vigyázni kitől veszed mert ha szaporítótól akkor sokáig nem fog élni. Tenyésztett egyedeknél is fenn áll a rizikó, hogy visszatérő egészségügyi problémák lesznek mert ezek az állatok "mesterséges úton" vannak szaporítva.

A házi macskánál nincs erősebb, szívósabb, egészségesebb macska!Főleg a cirmosok! Ők igazi macskák nem holmi kikísérletezett nyamvadékok amik még pénzbe is kerülnek.

A menhelyről hozott macska hálája egyenesen megfizethetetlen, felülmúlhatatlan élmény!

Szeretetével semmi más nem ér fel.

A nagyszerű dolgok az életben nem kerülnek pénzbe!!!

2014. dec. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Leileve ***** válasza:
28%

Továbbá, nem utolsó sorban még egy fontos dolog, hogy nem mindegy mit adunk enni a fajmacskának mert kényesek, sok mindenre allergiásak.

Az étrendje sem két forint lesz ezzel nem árt tisztában lenni.

2014. dec. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Az én első cicám is fekete volt.

Ha benn tartod ajánlani tudom a kiskortól kezdődött minden másnapos fürdetést ,hogy hozzáazokjon,illetve hogy Nehogy valamilyen úton modón elkapja a bolgár vagy a tetvet.

A Panzinak van is egy ilyen jó macska leave samponja ami mind ezt megakadájozva és még a hámlástól is megvédi a macskát.

Ha nagy karmai vannak havonta vágd a karmait illetve reszeld.Ha csipás akkor kamillát kell főzniés megmosni vele a szemét vagy az egész állatot lefüröszteni.

Üdv:Tori

2015. febr. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!