Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák tényleg nem érzik...

A macskák tényleg nem érzik az édes ízeket?

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy a macskák nem érzik az édes ízeket. Ez igaz? Az enyém többször lopott csokit meg múltkor a lekvárt is nyalogatta nagyon.

2014. dec. 1. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igaz.

És amikor magukat nyalogatják, akkor sem érzik hogy milyen ÉDESEK!!!


=(^ . ^)= meow

2014. dec. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem. Érezni érezhet rajta valamit, lehet tetszik neki, de nem édesnek érzi. Pl. csokinak, lekvárnak sem egy íze van. Ha lehet ne hagyd neki, aranyos meg minden, de pl. a kakaós dolgok kifejezetten ártalmasak a macskának, meg a lekvárra sincs szüksége, ahogy semmilyen cukros édességre, azért gondolj bele milyen picike, nála az ilyenek fogyasztása sokkal könnyebben okoz diabéteszt (macskáknál is van olyan).
2014. dec. 2. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem szoktam hagyni neki csak egy-két nyalást. Az egyik újságban meg azt olvastam, hogy adjunk nekik két étkezés között egy kis tejszínhabot pedig az is édeskés.
2014. dec. 2. 10:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Valahol azt olvastam, hogy elsősorban szag alapján döntik el, hogy mit esznek. Az ízérzékelésük is nagyon jó, kivéve az édes íz. Azt genetikailag nem érzik. Lehet, hogy az édességnél az illat dönt, vagy van az édességeknek egy olyan íze amit mi azért nem érzünk, mert az édes íz elnyomja.
2014. dec. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!