Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam le a 6...

Hogyan szoktassam le a 6 hónapos cicánkat arról, hogy felmenjen a konyhaasztalra? Próbáltam már vízzel lefújni, rákiabálni, egy összetekert újsággal rácsapni (enyhén), de semmi javulás. Mit tehetnék? Megverni nem akarom.

Figyelt kérdés
2014. dec. 3. 14:37
1 2
 1/13 Ügyet Lenke ***** válasza:
27%
tegyél alufóliát az asztalra, arra nem szeret lépni s lejön, két három alkalom után leszokik...
2014. dec. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem minden macskánál válik be a fólia. Az enyém kifejezetten szereti és elviszi.


Szeretik a magas helyeket a macskák, ha esetleg onnan lát ki az ablakból akkor azért is megy fel. Alternatívát kell neki ajánlani. Ahogy a gyerek, ha a falra fest, akkor adsz neki a kisasztalára nagy papírokat, nem csak megtiltod a festést.


Kell neki más magas hely, ahova járhat, ahonnan szemmel tarthatja a környezetét. És/vagy, ahonnan az ablakból is kilát. Pl. macskafát kell neki venni vagy csináltatni.


Aztán nem szabad az asztalon kaját hagyni vagy ilyesmit. Szabad, nem szabad, kiszolgálja magát, ha ott hagytok neki ingerlő dolgokat.


Vagy megfigyelhetsz egyéb szokásokat is: nekem az egyik macskám pl. akkor megy csak az asztalra, ha van rajta abrosz. Ha nincs, akkor nem, nem érdekli. De ha van, akkor azon alszik.

2014. dec. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 taurina ***** válasza:
100%
Szia! Részemrööl az az elvetemült fajta vagyok, aki még el is olvad, ha a macsi "nemszeretem" helyeken ólálkodik... Nálunk bevált... nagyon ritkán megy fel, mert nem tud vele bosszantani, máskülönben ott az asztal mellett néhány papírtörlöö és egy fújós flakon tisztítószeres vízzel, ezzel simán letörlöm evés elöött a viaszos vászon terítööt, textilt meg csak akkor teszek fel, ha vendég jön, vagy romantikus a hangulatom:), de ugyanmár, azt is ki lehet mosni...
2014. dec. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Fél literes pet palack, bele néhány kavics.

Meglesed a macskát és amikor készül felugrani, vagy épp felugrott, akkor odadobod.

Nem a macskát dobod vele agyon, hanem mellé, hogy frászt kapjon.

Akkor igazán hatásos, ha nem látja, hogy te voltál.

2014. dec. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek!
2014. dec. 3. 21:42
 6/13 A kérdező kommentje:
A ablakba is felmászik,de ott hagyni szoktam,hogy tudjon bámészkodni kifelé.A a baj,hogy akkor is felmegy az asztalra,amikor ott vagyok,az ételt készítem elő főzéshez.Ma alig tudtam tőle megfőzni,mert folyamatosan vele hadakoztam.Ha nem változik a helyzet megy a háztól a párom szerint.
2014. dec. 3. 21:45
 7/13 Ügyet Lenke ***** válasza:
0%
nem kell kidobni, meg lehet szoktatni, nálam soha nem másznak fel az asztalra és a szekrényre sem...kiskorában még meg megkísérelték, de most kb 2 és fél évesek, még a székre sem szöknek fel...modjuk nagyon koldusok, de mindig kapnak egy kis darabkát mindenből...
2014. dec. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Miért nem csukod be addig a szobába vagy máshova. Elég gyér problémamegoldó képességre utal a párodtól, hogy mindjárt el akarja űzni a háztól. Nyilván nem szereti...
2014. dec. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

nekem akkor kezdte el amikor megszületett a kisfiam, gondolom féltékenységből. kipróbáltam Jackson Galaxy tippjét (ő ilyen amerikai macskapszichológus féle, nem tudom ismered e :-D) és az nekünk totál bevált.

Pár napig beborítottam az asztalt végig ilyen ragasztós anyaggal, nem tudom mi a neve, de ogazából olyan mint a cellux csak a ragasztós fele van felfelé és ilyen nagy lapokban lehet kapni. papír írószerben pár száz ft. na, 2 napig láttam hogy próbálkozik utána semmi kedve nem volt felmenni az asztalra, így 2 nap után levettem a ragasztót az asztalról, azóta sem mászik fel :)

ugyanis utálják a cicák ha beleragad a tappancsuk valamibe. próbáld meg, vesztenivalód nincs ;)

2014. dec. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
bocs a félregépelésekért, új a laptopom még szokom ezt a billentyűzetet :-D
2014. dec. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!