Kezdőoldal » Állatok » Macskák » HELP! Egy hónapos kiscicát...

HELP! Egy hónapos kiscicát mivel etetni?

Figyelt kérdés
Na van egy baj. A macskámnak született egy kiscicája körülbelül egy hónapja,az utóbbi napokban nagyon nyávogott igy úgy gondoltam megkeresem a kiscicát. Hát a padláson meg is lett,egymaga. Felvittem az anyját de csak megszagolta és elfutott. Gyakrabban látom lent a felnőtt macskát, úgyhogy nem is foglalkozik vele egyáltalán. A kiscica meg fog halni ha nem teszek valamit. Mivel tudnám etetni? És mikor kezd el maga inni tejet/vizet? Az a baj,hogy nem birok mellette lenni éjjel nappal,mert más dolgaim is vannak... hogy tudnám gondozni mig nem kezd el maga enni??

2014. dec. 5. 10:31
 1/5 Ügyet Lenke ***** válasza:
2014. dec. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Macskatápszer, babatápszer... patikában, állatorvosnál biztosan találsz ilyesmiket. Kis cumisüveget is szerezz be ha nem tud másképp inni. És a cicát vidd a lakásba, ahol biztonságban van, mert a padláson járhat más állat is és bánthatja ha egyedül van, nincs aki megvédje. Beviszed, berakod egy kibélelt dobozba, ha nem akarod hogy elmászkáljon amíg nem vagy ott akkor nagyobb dobozba tedd abból nem mászik ki.

És időnként a fenekét nedves vattával töröld meg.

2014. dec. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Janka néni ***** válasza:

Tudom, sokaknak nem fog tetszeni, amit írok.

Ha az anyamacska elutasítja a kölyköt, annak lehet oka, hogy valami nem stimmel vele. Ezt te nem látod, de az anyamacska "tudja". Ösztön.

Persze ebben szerepe van annak is, hogy hányadszor kölykezett a macska, hány kölyök születhetett (lehet, hogy volt több, ami eleve halva született és az anyamacska eltüntette). A természet azért nagy általánosságban jól szelektál. Télben vagyunk már és nem sok esélye lenne a természetben ennek a kölyöknek.

Ha gondolod, próbálkozz mézes, feles tejjel (fele víz). A legjobb a kecsketej lenne, ha hozzá tudsz jutni. Baba tápszerrel vigyázz, csak nagyon nagy hígításban add neki. És tartsd valahogy melegen!

Őszintén szólva nem sok esélyt adnék neki, de megértelek, ha megpróbálod.

2014. dec. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi ennyi idősen macskatejjel etettük. Állati drága, de 6 hetes korától már úgyis ehet junior kaját. Kezdetnek alutasakost szoktak ajánlani, mert nagy a nedvességtartalma, de ne sokáig add neki, mert könnyen rászokik:(

A papírdobozzal vigyázz, nekünk az 5 hetes kismacska, amit a pusztulás széléről hoztam haza az utcáról, kb. 15 perc alatt kimászott belőle (aztán a doboz mellett bebújt egy cipő mellé és elaludt:))) Szóval olyan helyre tedd, amit be tudsz zárni, pl. szállítókosárba (mi egy nagy kutyaszállítót vettünk az első kismacskánknak (azt még elég sokat kellett kicsi korában egyedül hagynunk), de most is jól kihasználjuk, mert a mostani két felnőtt macskánk is kényelmesen elfér benne almostállal együtt is, ha valamiért úgy adódik, hogy be kell zárnunk őket.

2014. dec. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én egy kb ilyen korú cicát laktózmentes tejjel és belekevert Polivitaplex B-vel etettem, kis cumisból. Gyönyörű, egészséges cicalány lett belőle. Két óránként nyafogott a kaja miatt és igy rajta ragadt a Nyafi név. :)
2014. dec. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!