Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szobacicások, ti hogy csináljá...

Szobacicások, ti hogy csináljátok, hogy bent maradjon a cica a lakásban?

Figyelt kérdés
Én kertes házban lakom és nem szeretném kiengedni a macskát, mert régebben nem egy macskámat ütötték agyon, mérgezték meg stb. Akkor kint voltak a macskáim, de akkor jöhettek be, amikor akartak. De ők inkább mindig be akartak jönni. A mostani szobacicám pedig állandóan meg akar lógni. Én megértem őt, vettem egy pórázt, öt méteres. Rendszeresen kiviszem. De állandóan az ajtóban áll és lesi, mikor lóghat meg. Nem tudom, mit csináljak. Nálatok hogy van ez? Vagy aki lakásban lakik, tapasztal-e ilyet, hogy meg akar lépni a cicája?
2010. jan. 31. 17:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Pont azért akar meglógni, mert kivitted és tudja, hogy ki lehet menni. :( Én egyébként csak bukón szellőztetek, meg mikor befelé megyek, akkor a táskámat a lábamhoz tartom magam előtt nehogy kisurranjanak a lábam közt. Kifelé menet, meg elzavarom, vagy eldobok nekik valamit ami után beszaladnak a szobába és kimegyek.


De szerencsére nem érdekli őket a kert, csak azért óvatos vagyok. Egyszer sem voltak kint, és nem is tervezem őket kivnni. Az előző elveszett, ő sem akart kimenni, míg rá nem beszéltek, hogy sétáltassam meg. Utána mindig az ajtón lógott, én meg kiengedtem, mert úgy szerette. Aztán egy nap nem jött haza. Most azért is van kettő, mert így nem is unatkoznak, elszórakoznak egymással, még annyira sem vonzó a kinti lét.

2010. jan. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én lakásban lakom. Ablakon háló, hogy ne pottyanyanak ki. Amikor kicsik voltak meg akartak lógni amikor nyílt a bejárati ajtó, alig lehetett őket visszatartani. De már nem csak állnak az ajtóban amikor megjövök, de nem indulnak kifelé. Amikor el megyek, akkor nem is jönnek az ajtóhoz. Bár ők nem tudják mi az a kint. 6 hetes koruk óta max szállítódobozban jártak az utcán.
2010. jan. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az a kérdés, hogy ivartalanítva van-e. Nekünk mentett cicáink vannak, akiknek eszük ágában sem volt kitenni a lábukat a lakásból. A legújabb utcáról befogadott viszont folyamatosan szökött, mire ivartalanítottuk őt is, 1 hónap múlva már őt is bent lehetett tartani nyugodtan. Azért vigyázni ajtónyitáskor...
2010. jan. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért dilemmázom, mert annyira élvezi kint a fára mászást, most a havat, a sok érdekes és izgalmas dolgot. Jogom van-e ezektől megfosztani? Emellett persze biztonság szempontjából jobb a házban. Nincs ivartalanítva és kandúrka. Ezen is dilemmázom, hogy ivartalanítsuk-e.
2010. jan. 31. 20:07
 5/12 anonim ***** válasza:
Az ivartalanításon miért dilemmázol? Most komolyan. Minek neki a hormon? Hogy verekedjen, szaladjon ki a kocsi elé, és betegségeket szedjen össze, és legyen eggyel több szerve, ami elrákosodhat? Vagy, ha bent tartod akkor boloduljon meg, hogy nem mehet ki dugni, és hugyozza össze a pamlagodat? Vagy kint hugyozza le a szomszéd teraszajtaját, a szomszéd meg légpuskával lőjön utána a szag miatt?
2010. jan. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Na, ebben mind igazad van, amiket felsoroltál. De attól tartok, lehet valami baja, ha kiheréltetem. meg, hogy ez a természet ellen való. Meg ránézek a két kis golyójára, és összeszorul a szívem. Az már visszafordíthatatlan dolog. Tudom, hülye vagyok...
2010. jan. 31. 22:03
 7/12 anonim ***** válasza:

Feltétlenül miskároltasd ki!

Ezen ugyan ne vacilálj, gondolj arra, hogy sok-sok verekedéstől mented meg, attól, hogy bagzási időszakban ki akarjon szökni és csontá soványodjon, és lesz egy sokkal nyugodtabb (lutább és barátságosabb) cicád, aki nem fog annyira szagosat pipilni.

De ha érzelmi okokból ragaszkodsz a golyókhoz :), akkor jusson eszedbe, hogy sok lánycica-tulajdonos nem ivartalaníttat, de a kicsikékre nincs szüksége, ezért eldobálják, vízbefolytják, vagy olyat is hallottam, hogy komisz kölykök tűzbe dobtak egy kismacskát. Azt akarod, hogy a te imádott cicádhoz nagyon hasonlító kölyköcskéivel ez történjen? Akkor már nem jobb ivartalaníttatni? Még csak nem is hiányzik majd neki a függelék, bár nem látok a saját ivartalanított kandúrom fejébe, de nem tűnik fogyatékosnak vagy lelkibetegnek. :)

Az ivartalanítás megoldás egyébként a szökdösésre is.

2010. jan. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, inkább természet ellen való, ha elüti az autó, meg lelövi a szomszéd.


Nekünk vannak macskáink, ki is vannak herélve, de van egy a környéken, amelyik nincs, és idejár lehugyozni a házat. Irtózatos bűz van olyankor, megfogni még nem tudtuk, és apám megjegyezte egyszer, hogy majd utána lő, aztán többet nem jön ide. Nem csinálná meg, mert macskás ő is, csak idegesíti a bűz. A baj viszont az, hogy van aki meg is csinálja, nem csak eszébe jut mérgében.


Különben neki tök mindegy, hogy van-e töke vagy sem. Sőt jobb neki nélküle. Komolyan. 4 darab herélt kandúr és 2 műtött nőstény büszke mamájaként mondom. :)


Játkékos, nem kóborol, nem verekszik, nem jelöl, de ugyanúgy fára mászik, megfogja az egeret, játszik, bújik.


Maga a herélés kb. 10 percet vesz igénybe, és egy ideig utána kótyagos az altatás miatt, de nincs se varrat, se semmi. A mieink közül az egyiket annyira nem érdekelte, hogy az ébredéstől számított 3 óra után már olyan volt mint azelőtt, de a többi is hamar összeszedte magát.


És mindössze 4000forint volt. Ennek a többszörösét költheted majd tályog tisztításra és hasonlókra, ha nem herélteted ki és verekedni fog. Még az is előfordulhat, hogy a szemét vájják ki, vagy akármi. És akkor még csak másik macska bántotta, dughatnékjában nem egy autó.


Ennyi erővel az sem természetes, hogy konzervet adsz neki, a radiátoron alszik, meg labdával játszik.

2010. jan. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindkét kérdésben elég kimerítő válaszokat kaptam. Elgondolkodom a kiherélésen. lehet, hogy tényleg jobb úgy neki...
2010. febr. 1. 00:24
 10/12 anonim ***** válasza:

[link]


kukk meg ezt a cicust. De csak akkor, ha nem ettél előtte.

2010. febr. 1. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!