Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Átállás "gagyi" tápról minőség...

Átállás "gagyi" tápról minőségire. Meg fogja szokni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy négy és fél éves ivartalanított, benti, nőstény macskám. Száraztápból már az elejétől fogva minőségit kap (Orijen, Acana, Royal Canin), de konzervből most kezdtem neki minőségit venni. A probléma ezzel kapcsolatos. Eddig minden etetésnél majd letépte a kezem a kajáért, ezt az új konzervet viszont egy darabig csak kerülgeti, meg szagolgatja. Egy idő után megeszi, de félek, hogy idővel nem lesz hajlandó, jártam már így vele.

Szerintetek ez normális? Azért van, mert a minőségi konzervben nincs benne a sok vonzó szagú adalékanyag? Be merjek vásárolni a hónapra ebből a konzervből?

Egyébként a Fressnapf-ben kapható Premiere konzervről van szó.


2014. dec. 8. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen azért :) De nem akarlak megbántani de ha már fressnapf akkor premiere nem épp kitűnő minőségű konzerv náluk. Hasonló áron moments konzerv még emberi fogyasztásra is alkalmas,60- 80% hús vagy haltartalom van benne, ami azért durva mert lássuk be embereknek szánt konzervekbe több az adalékanyag :D


[link]

2014. dec. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

A Premiere-ben is 68% hús van, és ezt még anyagilag is megengedhetem magamnak... Néztem a Moments-et meg a Real Nature-t, de sajnos ezek már nagyon drágák a pénztárcámnak.

2014. dec. 8. 14:17
 3/5 anonim ***** válasza:
A Premiere tökéletes választás, igazán kiváló minőség, én csak a kutyakonzervét ismerem,de rendesen egyben vannak benne a májdarabok. Valószínűleg idegen neki, mert nem tartalmaz aszpikot és ízfokozókat. Egy idő után meg fogja szokni. Én ezzel és a real natureal egészítem ki a kutyusaim étrendjét. A cicáim a real naturet eszik, imádják.
2014. dec. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nem akarja megenni az új faja konzervet, akkor csináld ezt:

1. és 2. nap adj neki a régi konzervből, de egy kicsit az újból is, és keverd össze.

3. és 4. nap: Kb. egy teáskanállal adj neki többet az új konzervből, és kevesebbet a régiből, majd keverd össze.

5. és 6. nap: A 3. és 4. naphoz képest adj megint kb. egy teáskanállal többet az újból, kevesebbet a régiből, keverd össze.

És így tovább, 2 naponta + egy kanál az újból, kevesebb a régiből. Mindezt addig, amíg már csak új fajta konzervet adsz neki. Remélem segítettem. :)

2014. dec. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, mindenkinek ment a zöld pacsi :)

Tegnap voltam vásárolni, vettem néhány real nature-t is, ha ez jobban ízlik neki, majd kigazdálkodom valahogy az árát.

Utolsó, megeszi, csak olyan ímmel-ámmal, és lehet, hogy hülyeség, de szeretném, ha finomakat enne... :) én is utálom, ha nem ízlik az adott kajám, de megeszem, mert nem akarok éhezni :D

2014. dec. 9. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!