Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy 3-4 hetes kiscicát mivel...

Egy 3-4 hetes kiscicát mivel etessek, hogyan gondozzam?

Figyelt kérdés
Hosszú, részletes válaszokat várnék. Lett egy körülbelül 4 hetes kismacskám, az anyukája eldobta magától. Nekem volt már cicám, de ennyire kicsi még nem, így nem eléggé világos számomra, mivel etessem, itassam, ápoljam. A konzervet már megeszi. Előre is köszönöm a válaszokat :))

2014. dec. 8. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én macskám kb. 5 hetes volt az orvos szerint, amikor találtam, kölyök macska tápot kapott, először nedveseket (konzerv, alutasakos), de megpróbálhatod vízbe áztatni a szárazat, hogy kicsit megpuhuljon. Ha a konzervet eszi, akkor már sínen vagy :) Az elején minimális mennyiségeket evett az enyém, pl negyed alutasakos, aztán látni fogod, amikor lehet növelni az adagot, kérni fogja. De ezért is jó, ha mindig van előtte száraz, akár beáztatva is, mert tud belőle csipegetni, ha megéhezik.

Orvos látta? Féregtelenítés, bolhaírtás mindenképpen kellene, meg akkor meg tudjátok beszélni, hogy mikor kapjon oltást.

Kakil már magától? Ha nem, akkor langyos vizes vattával kell a pociját finoman simogatni, ez segít neki kakilni (az anyukája nyalogatná, hogy segítsen neki). Ha kakil már magától, akkor evés után rakd az alomba, rá fog jönni, hogy mit kell csinálni.

Nem kell betakarni, de legyen meleg helyen, könnyen megfáznak még, amíg kicsik.

Inni vizet adj neki, semmi mást.

2014. dec. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amit előttem írtak, azok jók. Bár ha magától eszik, akkor már inkább 4-5 hetes lehet. Azzal viszont nem értek egyet, hogy csak vizet adj neki, lehet kapni tejpótló tápszert, arra még szüksége van - jó hír, hogy már magától is lefetyel és nem kell fecskendőből etetni. Az anya cica is 10-12 hetes korukig szokta szoptatni, addig kiegészítő jelleggel adhatod neki - de a maradékot később is bármikor, szeretni szokták. Pár hét múlva egy kis húst is kínálhatsz neki, azért az az igazi számukra. Meg beáztatott száratápzhoz is szoktasd, ha már lesznek fogai - a konzervre könnyen rákapnak, de az édeskevés önmagában.

Ápolni nem nagyon kell, ha még nem menne neki elég jól a tisztálkodás vagy összekeni magát kajával, akkor óvatosan megmoshatod amennyire muszáj, csak utána ki ne engedd.

Ami fontos, hogy nagyon sokat kell vele foglalkozni. Az anyja hozna neki egeret, gyíkot, amit levadászhat. Általában ott vannak a tesók, akikkel szintén bunyózhat - itt ez kimarad sajnos, neked kell pótolni. Fáraszd le, különben szétszedi a házat is. :)

És ha még nem volt meg: féregtelenítés, szükség esetén bolhairtás (egyelőre frontline spray, 6 hetes kortól már lehet találni spot-ont is).

2014. dec. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
esetleg vegyél apró szemű cicaropit,áztasd le meleg vízben,és kb olyan 1órát áztasd,után osszetorod neki és én úgy csináltam hogy egy kis joghurtot is tettem rá :3
2014. dec. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! az a helyzet, hogy vasárnap került hozzám, és ma még nem tudtam állatorvoshoz vinni, de biztos hogy a héten kerítek rá időt. Próbálok vele foglalkozni, játszani, lefárasztani, de néha bevadul és akkor engem harapdál erősen, meg karmol :S erről hogy tudnám leszoktatni? és ha lassan két napja nem kakilt, mit csináljak?
2014. dec. 8. 17:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Tejet, joghurtot ne adj neki, a bennük lévő laktózt nem bírják, hasmenésük lehet tőle.


Ha játék közben elkezd durvulni, akkor fel kell jajdulni, rászólni, elhúzódni, hogy megértse: csak addig van játék, amíg nem durvul.


Ha még kell "nyalogatni", törölgetni a hasát, végbélnyílás-tájékát, akkor törölgesd és kakálni fog. De ilyen korban az már nem szokott szükséges lenni.

Ha mégsem ürít, akkor adhatsz neki kicsit zsírosabb kaját pl. De ha egy-két napig nem kakál, az még nem igazán probléma, ha amúgy nem kell neki erőlködni hozzá és normális a széklete.

2014. dec. 11. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!