Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a cicám szemének a baja?

Mi lehet a cicám szemének a baja?

Figyelt kérdés

Először is, nem, még nem voltunk dokinál, és sajnos olyan szerencsétlen munkaidőben dolgozok, hogy csak pénteken tudom elvinni legkorábban, ezért is gondoltam, hogy írok ide, hátha ti tapasztaltatok már ilyent.

A cicámnak nemrég volt egy elég csúnya gyulladás a szervezetében fertőzés következtében, gyulladtak voltak a belei, a nyirokcsomói és a harmadik szemhéja is lebénult. Ezt természetesen kezeltettük, azóta rendben is volt. Mindez már több, mint 1 hónapja (csak azért írom, hogy hátha köze van a mostani esethez).

Most pedig, ma reggel megjelent a harmadik szemhéja mindkét szemén, kb így néz ki.

[link] (ez nem az én cicám, neten találtam)

Tegnap este még nem volt semmi baja, amióta beteg volt, nem is ment ki. Van egy másik kölykünk, vele nagyon sokat játszik, de nem hiszem, hogy mindkét szemébe egyszerre belekapott volna. A cica amúgy rendesen eszik, jó kedve van, normális a széklete, fogdoztam a szeme körül, de nem érzékeny neki, egyáltalán nem csipásodik, a kilátszó szemhéj teljesen egészséges színű, nem túl fehér és nem is túl rózsaszín, a képen látható cicáénál talán egy fokkal rózsaszínesebb, de nem tűnik gyulladtnak. Oltva, féregtelenítve van.

Mivel ma és holnap még nem tudom elvinni dokihoz, ezért kérek itt segítséget, mi lehet ez, nem gond, ha péntekig várunk vele?

Köszönöm a válaszokat előre is!



2014. dec. 10. 15:12
 1/2 anonim ***** válasza:
A kérdésre csak egy orvos tud válaszolni (legalábbis itt nem lehet mindenben megbízni). Ha nem tapasztaltál olyat, hogy fájna neki, vagy hasonló, akkor szerintem nem lesz baja, ha csak pénteken tudod elvinni egy állatorvoshoz.
2014. dec. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sajnos előbb nem fog menni, de az állapota nem romlott, kedve megvan, játszik, futkározik, hízeleg, dorombol, de ha nem változik holnap reggelre, akkor pénteken doki mindenképp.
2014. dec. 10. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!