Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálja ezt a macskám?

Miért csinálja ezt a macskám?

Figyelt kérdés

Van egy cicám, kb 3-4 hetes lehetett, mikor kidobták. Nagyon beteg volt, sikerült kikezeltetnünk. Egész mostanáig nem is volt gond. Jelenleg 7,5 hónapos, 5,5 hónaposan ivartalanítva lett, amúgy kandúrka.

Kb 1 hónapja rászokott arra, hogy ha megkapta a vacsiját, akkor jön az ágyba, hozzánk bújik és nekiáll iszonyatos erővel dagasztani, a száját leteszi a takaróra, mintha szopizna, de nem szopik, csak leteszi a száját. Ezzel még nem is volt gond, de lassan 2 hete rákapott arra, hogy ilyenkor ha meglátja a kezem, nekiáll murrmogni, beleharap a kézfejembe, a lábai közé veszi az alkarom, és mintha azt csinálná, jár a feneke, kukiját is kitolja. Persze nem hagyjuk neki, az első néhány alkalommal még jót röhögtünk, de aztán egyre durvább lett. Dokihoz elmentem megkérdezni, hogy mi lehet ez, mert már teljesen kétségbe estem, hogy valami hormonális szabályzás probléma, nehogy daganat vagy valami legyen, de azt mondta, hogy nem, majd elmúlik, csak ki kell ürülnie a hormonoknak. Létezik, hogy egy ilyen fiatalon, 5,5 hónaposan ivartalanított kandúrnál közel 2 hónap alatt még nem ürültek ki a hormonok? Vagy mi lehet ez?



2014. dec. 10. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ő a főnök. Tisztázni kell az erőviszonyokat. Ha olyat csinál ami nem tetszik, rá kell szólni erélyesen, vagy lespriccelni vízzel. Esetleg túl korán lett ivartalanítva, a 7 hónapos kort szokták javasolni
2014. dec. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mindig rászólunk, akkor le is nyugszik, egy fél perc múlva pedig újra kezdi. Vízzel nála nem érdemes próbálkozni, ő azon ritka cicák egyike, aki szereti a vizet.

A korai ivartalanítást nekünk a doki javasolta, mert a környéken nem túl sok a felelős állattartó, azt mondta, 6 hónapos kora körül már ivarérett, ha találkozik ivarérett nőstényekkel, akkor már jönnek a kandúros szokások, meg én is jobban érzem magam, hogy miattam nincs több elpusztított kiscica. Lehet, hogy ezzel tettünk valami kárt benne? :S

Egyébként csak esténként, vacsi után jön rá ez az egész, és csak az én kezemre mászik, páromat békén hagyja. Már tusfürdőt is próbáltam váltani, hátha az izgatja, de nem vált be.

2014. dec. 10. 23:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindig szólj rá ha ezt csinálja, finoman csapj rá, vagy fújj rá. Az is lehet hogy idővel kinövi :)
2014. dec. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
0%
Az szép dolog volt, hogy befogadtátok, de ezt az ivartalanítás dolgot totálisan ellenzem, csak egészségügyi kockázatnál engedélyezném.
2014. dec. 11. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az ivartalanítás nagyon is jó dolog, rengeteg előnye van: többek között tovább él a cica, és kisebb eséllyel lesz mondjuk rákos
2014. dec. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!