Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám folyton újrafertőződ...

A macskám folyton újrafertőződik bolhákkal, hiába kezelem, mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Kijárós a cicám és valamelyik ház kertjéből folyton összeszedi a bolhákat...1 hónapja kezeltem Frontline pipettával és már megint visszajöttek a bolhák. Valószínűleg a szobámat is bolhátlanítani kellene mostmár, mert engem is agyoncsíptek! Mit lehet tenni ? Nem akarok minden hónapban 2-3 ezret költeni erre! A nyakörveit mindíg elhagyja, meg ha jól tudom ezek a nyakörvek nem is olyan jók! Valaki tud hosszú távú megoldást ?

2014. dec. 11. 06:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Macskamenta (catnip) spray-vel szoktam befújni a fésűjét mielőtt megfésülöm. Annak az illatát nem szeretik a bolhák, a macskák viszont annál inkább:)
2014. dec. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Esetleg bolha elleni injekció? Azt úgy tudom nem kell minden hónapban adatni. Megkapja, és már rendben is van, ráadásul a kullancsok ellen is véd.


A szoba bolhátlanításra pedig: szórd be a szőnyeget pl bolhairtó porral, hagyd rajta, majd másnap porszívózd alaposan ki. Porszívózd le az ágyat, a székeket, mindent... A porozást elég egyszer megcsinálni, de porszívózni porszívózz minden nap. Így egy idő után eltűnnek a bolhák.

2014. dec. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
Próbáld a Frontline Combót. Nálunk a sima Frontline nem volt hatásos, de a Combó változat igen. A lakásban pedig használj Biokill spray-t, az nem káros a háziállatokra. (+ eleinte napi porszívózás, textilek kimosása / kiporszívózása, matrac kiporszívózása, felmosás stb.) A porzsákot azonnal ürítsd ki és vidd ki a kukába, különben onnan is hajlamosak visszamászni a bolhák!
2014. dec. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat ! :) a macskamentásat és a porszívózást kipróbálom, ha nem működik akkor irány az állatorvos..:/ amúgy frontline combot kapott, de ezek szerint csak egy hónapig használt .
2014. dec. 11. 12:37
 5/12 Katica71 ***** válasza:
100%
A Frontline nálunk sem volt hatásos, viszont a Fypryst igen.
2014. dec. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

Mi erre a célra az Effipro nevű spray-t használjuk, minden ellen védelmet nyújt. (kullancs bolha stb.)

Mi a macskát kb. 2-3hetente 1x-2x szoktuk befújni vele. nekünk tökéletesesen bevált nem látok rajta se bolhát se kullancsot.

Ebből a spray-ből 1alkalommal 2-3 fújás elég et miután ráfújtad elkell kicsit „dolgozni” (simogatni kell a macskát és az már elég) és kicsit várni, míg beszárad egy kicsit hogy ne nyalja le a macsek.

2014. dec. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ez a spray kb mennyibe kerül és meddig tart a flakon ? Lehet h kipróbálom , nem akarok havonta csepegtetni :/
2014. dec. 12. 19:02
 8/12 anonim válasza:
Borotváld meg a macskát...
2014. dec. 13. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az injekció a legegyszerűbb. A spray büdös, nagyon kevés macska viseli el a szőrén a folyadékot. Egyszerűbb, ha beadják, nem menekül a macska a szagától, nem kell hetente vacakolni, nem hagyja el, nincs vele semmi macera... Én még a kutyámat sem terhelem külső adalékanyagos szerekkel. Neki is jobb ha nem nyal be semmit, nem büdös, és nem fertőződik újra vissza.
2014. dec. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
A spray nem büdös egyáltalán semmi szagát nem szoktam érezni. Körülbelül az ára olyan 3230 körül mozog (100ml-es esetén). Nálunk egész sokáig kitart körülbelül 4-5 hónapot, is, akár de ez függ attól, hogy melyikhónapba hányszor fújjukbe vele a macskát.
2014. dec. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!