Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás után számíthatok...

Ivartalanítás után számíthatok valamilyen változásra a személyiségében?

Figyelt kérdés

Tegnap vittük fél éves kandúr cicánkat ivartalanítani, most már jól van, nyoma sincs a műtét utáni fura drogos állapotának.

Az orvos persze megnyugtatott, hogy jól van a cica, egészséges, egészségügyileg semmi baja nem lehet.

De a személyisége? Eddig nagyon ragaszkodó, bújós volt, dorombolt, hízelgett, akármit csinált vele az ember, hagyta és élvezte (vagy ha nem élvezte, akkor is nyugodtan tűrte). Most meg, lehet, hogy mert fáj neki, nem tudom, de olyan távolságtartó lett.

A párom szerint rémeket látok, mert tegnap, amíg még járni se tudott igazán, amint kiengedtük a dobozából, minden erejével azon volt, hogy az ölembe másszon. Egész éjjel velünk aludt, satöbbi.

De én félek, hogy mert ott mertem hagyni két idegennel egyedül (a doktornők), és mert gyakorlatilag megcsonkították, ezért valamiféle sértettség van benne.


Vagy ez csak ilyen nap nála? Akik ivartalanítottak kandúr cicát, azok mit tapasztaltak? Jellemében/személyiségében milyen változás áll be? Van egyáltalán ilyen? Tényleg butaság azt gondolnom, hogy megbántódott?


Előre is köszönöm.


2014. dec. 12. 10:15
 1/4 anonim válasza:
100%
a miénk is mindkettő ivartalanítva lett fiatal korukban. a tapasztalat az, hogy amelyik bolond volt amúgy is,az még bolondabb lett,amelyik lustább,az még lustább :-)) általában megmarad sokáig vagy végig a játékos kedv is. nem kaparnák ki egy másik macska szemét, mint korábban,béketűrőbbek lettek. viszont sosem voltak betegek egy-két kisebb csipásságtól eltekintve. szerintem megéri!
2014. dec. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
ami a műtét részét illeti, gondolj bele, egy ember sem viseli másként, ha operálják a belső szerveit.. természetes, hogy még "kába" vagy kicsit másmilyen.
2014. dec. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ideiglenesen kiestél nála a pikszisből. Szeretni kell, foglalkozni vele, és minden rendben lesz.

Macskák úgy szeretnek mint az ember, ha olyat teszel velük ami nem tetszik nekik, akkor neheztelnek egy ideig.

2014. dec. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nálunk sajnos nagyon kis félős lett. Csak minket fogad el, máshoz nem megy oda, ami kint ugye nem baj, de bent már nem annyira jó.

Aztán hogy ennek mennyi köze van az ivartalanításához, az passz.

De előtte nem volt ilyen félős.

2014. dec. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!