Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kedves cicagazdik! Ha lány...

Kedves cicagazdik! Ha lány cicát műtöttek (ivartalanítottak) néhány órája, és le akarja szedni magáról a tölcsért, nyalogatni akarja a varratot, ugrál, stb. Mit lehet tenni, hogy ne okozzon magába kárt?

Figyelt kérdés
2010. febr. 1. 19:51
 1/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretjük, és aggódunk miatta !
2010. febr. 1. 19:52
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan egyik cicámmal sem volt ilyen gond, de valószínűleg hamar el fog álmosodni, még ki kell pihennie az altató hatását. Addig esetleg jobb lenne a szállíódobozban tartani.
2010. febr. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem két cicámat is ivartalanították.Én pár óráig bezártam őket a szállítóketrecbe.Bár ők nem is akartak nagyon mozogni,tiszta kómásak voltak.Tölcsért nem is kaptunk.Amikor kiment a fájdalomcsillapító hatása,elég sokat nyalogatták magukat,de nem lett semmi baj.Sokat kell innia műtét után,és inkább ne egyen ma,bár ezt biztos Te is tudod.
2010. febr. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És ha holnap napközben felügyelet nélkül marad, nem szedi szét a varratot? (azt mondta az orvos, hogy ilyen hisztis cicát még nem látott)
2010. febr. 1. 20:05
 5/10 A kérdező kommentje:
Azért nehezebb vele, mert kb. 1 hónapja állat menhelyről fogadtuk be, és eddig eléggé zaklatott élete volt, nem ismerte a "biztonságos otthont".
2010. febr. 1. 20:14
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs rajta a tölcsér, és nem tudtok vigyázni rá, akkor bizony baj lehet!
2010. febr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én cicámra nem tettek tölcsért, és nem volt semmi gond. De ha a doki azt mondta hogy hisztiscica, és tölcsért adott neki, az nem véletlen. Szerintem ma éjszakára még hagyjátok a dobozban. Nagyon fog sírni, de inkább ez, minthogy baja essen. És legalánn 3-4 napig hagyjátok rajta a tölcsért.

Nekem van itthon nagy ketrecem, mert egyszer volt egy komolyabb műtétje, és 3 hétig bezárva kellett tartani. Úgyhogy ivartalanítás után is pár napig abban hagytam itthon amikor dolgozni mentem. Elég drága, de talán vehetnétek egyett, vagy megpóbálhattok kölcsönkérni valakitől. Akár a dokitól, hátha.

2010. febr. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, az enyém 5 órával hamarabb felébredt, mint azt a doki mondta, egyből lépcsőzött, aztán odament a két megmaradt 10 hetes kölykéhez, és a szabad emlőiből szoptatni kezdte. Nem tudtuk leállítani, de így is tökéletesen összeforrt.
2010. febr. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem, ha nagyon ideges és hisztis, akkor szólj a dokinak, ő tud neki adni valami nyugtatót. Nekünk több cicánk is van (kandúrok és nőstények), így tapasztaltuk, hogy szinte mindegyik másképp éli meg a műtét utáni időszakot. Az egyik nőstény cicánk például annyira megijedt, mikor magához tért nyakán a gallérral, hogy elkezdte magát dobálni a földön, vergődött, fújt, morgott, harapott és úgy próbált szabadulni a gallértól, hogy véresre karmolta az oldalát. A látványt tetézte valami földöntúli nyávogás, morgás, sikítás keverékkel (azt hittük, ott hal meg előttünk szívrohamban). Azonnal kihívtuk az orvost, aki közölte, hogy a "művésznő" elég hisztis és le kell kicsit nyugtatni. A gyógyszert egészen a varratszedésig adni kellett neki, mert nélküle újból megbolondult. Miután lekerült a gallér, újból a jól ismert bújós, dorombolós cica lett.

2010. febr. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat ! Végülis nem mertük ma egyedül hagyni, tegnap este leszedtük a gallért róla, majd elbújt az íróasztal mögé, azóta ki sem jön onnan, csak fekszik.

Gondolom pár napon belül kiheveri.

Bár étvágya még nincs.

2010. febr. 2. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!