Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi kaja szükséges egy...

Mennyi kaja szükséges egy hónapra?

Figyelt kérdés
Két bent tartott átlagos súlyú-aktivitású macskának (2-3 évesek),mennyi száraztáp szükséges egy hónapra, mondjuk egy közepes árkategóriából? Köszi

2014. dec. 14. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Étvágyuktól is függ. Meg attól is, hogy adsz-e nekik mást is. De bizony még a hangulatuktól is. Az enyém 1 db :) "kiskorú", és kap mellette konzervet is (napi 1.5x 80-100 g), így egy 1 kg-os kiszerelés 1.5-2 hónapig is elég.
2014. dec. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze, érthető, egy kb. mennyiség is elég lenne, csak mérvadónak. Fontos, egyik ismerősöm hónapok óta kizárólag Tesco gazdaságos száraztáppal és konzervvel eteti a macskáit, és csodálkozik hogy miért megy a hasuk. Kiharcoltam, hogy én vehessem meg nekik a kaját bizonyos összegből, a lényeg, hogy egy hónapra elég legyen. Ezért kérdezem h kb mennyi kaja kellene nekik (úgy tudok kalkulálni)
2014. dec. 14. 15:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor gondolom már nézegetted a tápokat. Általában még a neten is fenn van az etetési útmutató, van, amelyikből kevesebb kell, van, amelyikből több. A macskák súlya alapján ki tudod számolni, hogy nagyjából hány gramm, kiló kell egy hónapra. Egy gyenge tápból nyilván több, mint egy prémiumból, szóval erről elég nehéz általánosságban beszélni.
2014. dec. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
4-5 kg-os szerintem elég lenne, de ha nem fér bele a büdzsébe, akkor már azzal is jót teszel nekik, ha legalább néha jobb kajához jutnak.
2014. dec. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Venni szeretnék száraztápot (valami jó minőségűt, főleg ezt kapnák), mellé konzervet, néha farhát, kenőmájas

2014. dec. 14. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!