Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pisil mellénk?

Miért pisil mellénk?

Figyelt kérdés

A kis kandúrom (fél éves) a napokban lett ivartalanítva, orvos megnézte, semmi egészségügyi baja nincs. Olyannyira szobatiszta, hogy a műtét után járni sem igazán tudott, de mégis elmászott az alomig, hogy oda pisiljen.


Tegnap éjszaka viszont odajött az ágyba, oda pisilt mellém, ahol különben aludni is szokott, és az ágy másik felére feküdt, majd dorombolva, hízelegve elaludt. Miért csinálja ezt?


Volt már olyan, hogy odapisilt, de akkor bosszúból úgymond, miután erélyesebben rá szóltam, mikor rosszalkodott. Akkor nem jött oda hozzánk utána, másnapig hírét se hallottam. Azt viszont meg tudtam magyarázni, ok-okozati kapcsolatot láttam a kettő között. Most viszont... Simogattuk, szeretgettük, adtam neki kaját, friss vizet, és mégis.


Ilyenkor miért csinálhatja ezt? Nem is jelölőpisis volt, egy teljes hólyagnyi adagot tolt oda. Átázott az egész paplan, ebből vettem észre.


Hogyan lehetne erről leszoktatni?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2014. dec. 14. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Valoszinuleg... veletlen baleset.
2014. dec. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nála véletlen balesetek nem szoktak lenni. Órákat képes visszafogni magát, ha nincs lehetősége kimenni az alomhoz, és abban a hitben élek, hogy az állatok külön érzékenyek az alvóhely és a pisi-kakihely elkülönítésére. Ezért döbbent meg, hogy ott van három lépés távolságra tőle az alom, és mégis oda pisil, ahol aludni is szokott. A véletlen balesetben nem hiszek, ilyesmi nála nem fordult elő még sosem. Pedig lett volna rá alkalom (orvosnál várakoztunk 2 órát, azután párom anyukájánál ebédeltünk, az még 2 óra, mire hazaértünk, és semmi probléma nem volt, amint hazaértünk viszont, szaladt az alomra. Vissza tudja tartani, ha akarja.).
2014. dec. 14. 16:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Na ez egy jó kérdés. Vagy fáj (fájt) valamije, vagy valamit közölni akart ezzel. Csak arra nehéz rájönni, hogy mit. Almot nem kötötte vajon össze valami rossz élménnyel? Elég tiszta volt az alom? Nem történt valami új dolog (az ivartalanításon kívül)? Lehet, hogy még az ivartalanítással vagy valahogy összefüggésben. Persze érdemben nem tudok segíteni sajnos, de az biztos, hogy ez nem véletlen, valamit "mond" vele. Kérdés, hogy vajon mit?
2014. dec. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Kriszo85 ***** válasza:

szia,


a macskák félrepisilésének számos oka van, ezek közül a leggyakoribb esetek:



- szagot érzett és ez késztette az odapisilésre

- territórium jelölésére szolgál, ami esedékes is, mivel most fél éves, ez ennek az időszaka, nem egyenlő az ivartalanítás okán kiküszöbölt ivarzási jelöléssel!!

- általában van, hogy a macska a ragaszkodását fejezi ki ezzel gazdája irányában, amolyan egy falka vagyunk jeligével,

- nem elég nagy a territóriuma, ezért célszerű lenne függöleges irányban is építeni neki valami mászókát a lakásba, vagy a fal mentén akár egész polcrendszert, később erre egyre nagyobb igénye lesz,

- egészségügyi gond /ez kizárt mint írtad is/

2014. dec. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
most már rendszeressé vált nála, hogyan szoktatom le erről? mintha az ágy lenne a + alom, ami kényelmes és puha, és oda pisilhet... a hálószoba ajtaját most már zárva tartom, éjjel-nappal, de ezzel meg az is gond, hogy se ablak, se szellőző nincs ott, elég kellemetlen így hosszú távon ott lenni. tudtok javasolni valamit ennek megoldására?
2014. dec. 18. 09:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Atmenetileg a agynemu teljes atmosasa, es szagtalanitasa (Ecet, citrom, szodabikarbona) Es valami vizhatlan dologgal letakarasa.

Ugy tunik, valami miatt nem erzi jol magat jol (biztonsagban?) a haloszobaban, es a sajat szagaval komfortositja (ami szamotokra pont nem komfortos, de ez mas kerdes...)

Megoldas lehet egy kulon almostal berakasa a haloba, hogy ha tenyleg valahova pisilni akar, akkor legalabb alomba, illetve, sajat doboz, cicaágy berakasa, hogy legyen ott valami, ami teljesen csak az ove.

Ez jellemzoen segiteni szokott a hasonlo esetekben.

(Marmint a sajat hely. Az alom csak max mint egy vegso lehetoseg, amivel legalabb az agynemut megveditek)

2014. dec. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!