Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska minden esetben csak...

A macska minden esetben csak érdekből hízeleg, vagy tud ő is ragaszkodni?

Figyelt kérdés
kandúrmacskánk tipikus cica életet él vidéki kertesházi környezetben, elméletileg a miénk, gyakorlatilag nem tudom még a környéken hány háznál hízeleghet élelemért, de mindig hazajön, és bújik, dorombol, erőszakos nyávogással igaz élelmet követel, de valahogy mégis szívesen engedtem most le a kazánhoz -tudja hogy ott melegebb van és lekérezkedett- hogy melegben aludhasson. elvileg a macskák lelke bonyolultabb a kutyákénál és nem is igazán fejtették meg ebből nem tudom mi igaz, kérdés hogy nála is lehet egyféle ragaszkodás, vagy csak a jólétért csinálja?
2014. dec. 14. 20:56
1 2
 1/12 anonim válasza:
5%
Hát ha kasztrálva van talán tud ragaszkodni de ha nincs akkor nem valószínű. Nekem is van egy macskám de hidd el egy macska ott marad ahol kap élelmet nem személyhez hanem helyhez ragaszkodik.
2014. dec. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
igen, gondoltam hogy valami ilyesmi lehet, de el kell fogadni ezek szerint hogy ők ilyenek, úgy látszik nem megy túl messze a környékünkről ha itt mindig élelmet kap
2014. dec. 14. 21:12
 3/12 amynopirimidin válasza:
82%

Ez tévedés! ha eleget foglalkoznak egy macskával akkor igenis tud kötődni emberhez is, nemcsak helyhez. Különösen akkor alakul ki kötődés ha kölyökkora óta neveli valaki. Tény, hogy több együtt töltött idő kell a kapcsolat kialakulásához mint a kutyánál, de a kapcsolat kialakulhat

Egy állatorvostan hallgató

2014. dec. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Van az a video, ahol a macska megmenti a gyereket a kutyatamadastol...

Valahogy nem hiszem, hogy azt "A joletert csinalja"....


A macska nagyon tud ragaszkodni egy emberhez, ha valaki ragaszkodik a macskahoz.

Csak nem olyan, hogy ket simogatasert, es egy odavetett kenyerdarabert istenkent nezzen az emberre.

Egy kutya a szolgad lehet, (vagy ha rosszul neveled, akkor a zsarnokod) egy macska meg lehet a baratod, vagy a haverod.

De ahhoz, hogy tenyleg a baratod legyen, neked is sokat kell tenned.

Szoval, a macska tud ragaszkodni. Csak nem fog automatikusan. Mert nem olyan.

2014. dec. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ragaszkodik a macska az emberhez a maga módján, én kétlem, hogy az jár a fejében non-stop, hogy ha nem adsz vacsorát, többet ne érhetsz hozzám. Az enyéim pl. az ajtóban vártak, mikor munka után hazamentem, pedig előttük volt a kaja egész nap. Nyilván egy macskával csak jó dolgokat csinál az ember, de hát nekik is, nekünk is öröm ha simogatjuk őket, játszunk velük.


Az meg teljesen normális, hogy a kijárós macska ott és annyiszor eszik, ahányszor csak tud.

2014. dec. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatból tudom, hogy a kutya is elköltözik a gazdájától, ha az nem eteti és nem foglalkozik vele. Pár éve a szomszédunk kutyája költözött így hozzánk. Egyik állat sem hülye, hogy ott éljen, ahol nem etetik és nem szeretik. A gyereket is elveszik az ilyen szülőtől, a macskának viszont van némi választási lehetősége és ha olyan helyet talál ahol szeretik és gondoskodnak róla, akkor minek maradna egy gondatlan gazdánál.
2014. dec. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy pedig igen, tud ragaszkodni. Másik szomszédaink nemigen etetik a cicáikat, viszont szeretik őket, beengedik a házba melegedni, simizik őket, játszanak velük a gyerekek. Így a cicák átjárnak hozzánk enni, kutyaszalámit kapnak, zabálják olyan éhesek, aztán hazamennek a gazdihoz, mert azért az foglalkozik velük, csak kaját nem ad, esetleg egy kis tejbe áztatott kenyeret vagy többnapos kifőtt tésztát. Ezek a kaják ugyebár egy húsevőnek nem igazán megfelelőek én pedig nem bírom nézni hogy éhezzenek, míg az enyémek dagik. Mi vittük el ivartalaníttatni is őket a gazdájuk engedélyével.
2014. dec. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

első marhaságokat beszél.


jólétért? ugyan már. az enyém csak hozzám ragaszkodik, pedig két hétig nem voltam itthon, és addig a tesóm jött minden nap, etette, almot cserélt neki, mégse mert előjönni se (nagyon félős, én se láttam az első három hónapban, most is csak tőlem nem fél, és ez is nagyon nehéz meccs volt, megnyerni a bizalmát.pedig etettem...)


egy cica sokkal bonyolultabb a kutyánál, nem fog csak azért téged szeretni, mert ott vagy, ki kell érdemelni a bizalmát, szeretetét.

2014. dec. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A mi macskánk (attól függetlenül, hogy épp ki van otthon, és ki ad neki enni), kissé közönyös a családdal, pedig én személy szerint rengeteget foglalkoztam vele. Édesapámat ellenben szó szerint imádja. Jár utána egész nap, ha leül, a cica már az ölében van, együtt alszanak. Ami pedig egy macskától szokatlan, állandóan szemkontaktust keres vele; nekem nem nagyon bámul a szemembe, hiába simogatom. Ha apukám elutazik, bolondul viselkedik és enni sem hajlandó. Nem láttam ezelőtt ilyet soha, de ami közöttük van, igazi szerelem. :) Édesapám enyhén depressziós, alkohol-problémái vannak, de a cicánk bearanyozza a napjait, és mi is folyton mosolygunk rajtuk. Egyébként kandúr, és nincs ivartalanítva.
2014. dec. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Pár utcányira tőlünk van két kutya, akik folyton kiszöknek, és volt, hogy bejöttek a kapunkon, és itt aludtak nálunk, mert simogattam őket, pedig a gazdája eteti. A kutya jó, hogy nem megy át máshoz enni, mert kevés olyan kutya van ami át tud mászni a kerítésen vagy átfér, de akik kijutnak, úgy elkóborolhatnak, hogy sose talál rájuk a gazdájuk. A macskának viszont megvan a lehetősége, hogy bármikor elmenjen, de sokan mégis a gazdinál maradnak, a miénk még sose hagyta el a kertünket 4 méterrel messzebb, azt is csak azért, mert szeret a szomszéd kertjébe piszkítani, ha meghallja, hogy jövök kijön hozzám a kapuhoz, és mindenhova követ, idegentől el sem fogad élelmet, és azt sem szereti ha idegenek hozzá érnek. Vannak hűséges macskák, és tudnak szeretni.
2014. dec. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!