Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskának leszabad vágni a...

A macskának leszabad vágni a körmét?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom,hogy nem szabad levágni,de nem hisznek nekem és vágják neki mindig.Lehet hogy azért karmolgat?Nem lehet hozzá nyúlni,csak ritkán amikor ő akarja.Majdnem hogy terrorban tart minket a macska :D Kb 4 éve találtuk a patakparton,nem volt túl jó állapotban és befogadtuk,akkor még kiscica volt.Fekete kandúr,de elég kicsi maradt,kb mint egy szuka macska,egy kisebb.Lehet azért ilyen kicsi,mert szobacica és majdnem hogy sosem volt házon kívül? :D

2014. dec. 15. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Le szabad, én 3 havonta vágatom neki mert hiába a napi kaparófa,túlnő neki és folyton beleakad a díszpárnákba amit szerencsétlen vontat maga után, takarókba aztán esik egy nagyot pedig tényleg mindennap élezi a körmét.

Te cicádat inkább nevelni kellene,jól lefárasztani, ha megkarmol szisszenj fel illetve kapd el a grabancát ne hagyd hogy karmoljon mert sose szokik le róla. Vegyél neki játékokat,lézert, hadd fáradjon le. És nem azért kicsi mert lakáscica, nem szobanövény hogy napon burjánzon egyszerűen ilyen genetikailag.

És igen akkor simogasd mikor ő akarja, ezt fogadd el macskából van :) Ha nincs kedve simire és bújásra inkább játsz vele egy nagyot.

2014. dec. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem soha ne nyúlj a körmeihez! Ez súlyos tévedés hogy levágható. Most nem tudok belinkelni röntgenképet a macska körmeiről. De benne erek és idegvégződések húzódnak akár az emberi fogakban. Tehát nem olyan körmök azok mint az emberé.
2014. dec. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Gyerekoromban egyik osztálytársam levágta a cica körmeit. Nem sokat vágott le belőle, mégis vérzett a köröm. Ezért is írtam a 2-es válaszom. Kaparófával és egyebekkel kell próbálkozni, hadd koptassa kedvére.
2014. dec. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A méretéhez: "mert szobacica és majdnem hogy sosem volt házon kívül", nem ettől függ. Vsz. nem kapott megfelelő táplálékot a fejlődő korszakában, ez az egyik. A másik pedig: mivel talált cica, nem tudhatod, mekkorák voltak a szülei. Én a nyáron hoztam egyet, családtól, ő is kistermetű, de az anyja is az. A körömkoptatáshoz a legjobb, ha tudnál neki kenderkötéllel bevont kaparót készíteni, enyémeknek olyan van, szuperül körmölgetnek rajta, nem is nő nagyra a körmük.
2014. dec. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Katica71 ***** válasza:
Szerintem csak bent élő macskáknál hébe-hóba be kell iktatni a körömvágást, mert nem tudják annyira lekoptatni, mint a kijáró cicák. A tesóméknak szobacicájuk van, és szokták vágni a körmeit, máskülönben mindenbe beleakad a körme, mint ahogy az előttem szóló is irta. Nem vágnak neki sokat belőle, állitólag lehet látni a karmocskákban az ereket, és csak onnan vágja, ahol már nincsenek erek.
2014. dec. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne vágható akkor orvosom se vágná le neki, ismerősöd meg már ideget ért körömvágásnál azért vérzett a cicájának, ahogy kutyáknál is így van,csak nekik nagyobb,nincs visszahúzódva ezért könnyebb kivéve ha fekete színű akkor veszélyes mert nem látszik az a vonal ami elválasztja az élő illetve a halott részt.
2014. dec. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A doki szerint nem,és szerintem sem.
2014. dec. 16. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tilos! Az állatkínzás. Nagyon rossz neki.
2014. dec. 31. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Valamelyiknél szabad valamelyiknél nem... Az én cicám állatorvosa szerint ez a macskafajtától függ...
2015. febr. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én nem szokam mert szerintem fájhat neki, meg feleslegesnek tartom.
2015. febr. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!