Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet hogy süket?

Lehet hogy süket?

Figyelt kérdés
Most kaptam egy kb. 5 hetes kismacskát. Fél brit rövidszőrű. Az anyja Brit cica az apja házi macska. Az anyja fehér. Az apját nem tudom. Ő is fehér. Volt még az alomban több fehér, több fekete és egy szürke cirmos. A tegnapi nap folyamán figyeltem rá fel, hogy nem reagál ha szólunk. Tapsoltam és egyéb hanghatásokat csinaltam de nem reagált. A szeme kék, de meg lehet változik. Süket lehetne?

2014. dec. 16. 09:55
1 2
 1/11 Platypus ***** válasza:
A kék szemű fehér macskák igen nagy százaléka teljesen süket és a maradéknak sem tökéletes a hallása.
2014. dec. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Erről tudok, de viszont csak az anyja volt fehér és annak kevés a valószinüsége hogy úgy is baj legyen a hallásával. Nem? A szeme színe viszont még változhat. Halottam a BAER-tesztről, de az költséges.
2014. dec. 16. 10:29
 3/11 anonim ***** válasza:
Ilyen pici cicánál még elég nehéz eldönteni szerintem. Nekem is fehér cicum van és először én is azt hittem, hogy süket de rájöttem, hogy csak nem érdekli, hogy tapsikolok meg beszélek neki. :D Amúgy a fehér macskáknál elég gyakori a süketség. Az enyém anyukája gyönyörű fehér, kék szemű cica is süket. Próbálj meg valami csörgős játékot vagy papírt mozgatni amikor nem nézi, és ha nem fordul oda vagy egyáltalán nem reagál arra sem akkor nagy az esély rá hogy süket.
2014. dec. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Platypus ***** válasza:
A kék szemű fehér gén domináns. Elég egyetlen ilyen szülő is hogy továbbadja. Esetleg még ha sárga szemű fehér vagy sok bicolor lenne a felmenők vagy a testvérek között, akkor a sárga szemnek is lenne esélye, viszont ilyesmiről nem írtál. Ha az anya kék szemű fehér akkor sajnos igen nagy valószínűséggel süket vagy nagyothalló a macskád.
2014. dec. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

... kb 5 hetes -_-

Ugye tudod, hogy az meg olyan kicsi, hogy nem is lehetne elvalasztani az anyjatol?

Az anyjanak milyen szinu a szeme?

2014. dec. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az anyjának narancs szeme van. De már neki se az az igazi kék, hanem olyan mintha zöldülne befele. Egyébként állatorbos mondta, meg már én is halottam, olvastam hogy 5 hetesen elhozhatom, mert szilárd táplálékot eszik. Ők már nem is szoptak. Meg igazából nem volt beleszólásom mert akitől kaptam, ő már nem tudott figyelni rá.
2014. dec. 16. 12:03
 7/11 anonim ***** válasza:
Az 5 hetes az akkor is nagyon pici ha eszik szilárd táplálékot ha nem. Még legalább vagy 3 hétig az anyukájával kellett volna maradnia nem csak a tej, hanem a normális szocializáció miatt. Például egy valamire való macskatenyésztő kb 10-12 hetesen adja oda az új gazdinak a kiscicákat.
2014. dec. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
5 hetesen mindenképp kék a szeme a kicsinek, ha az anyja szeme narancs kicsi az esély hogy az övé kék lesz, a cicák szemszíne 7-10hetes kora közt változik
2014. dec. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
előző voltam,visszatérve, egy tenyésztő nem ad keverék cicát, se 5hetesen se 12hetesen, valószínűleg jobb is hogy elhozta kiskorában, ki tudja mi történt volna vele ha sokáig ott marad.
2014. dec. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Gondoltam, hogy nem tenyészőtől van, nem is azért írtam csak példának, hogy mennyire kicsi és mennyire az anyukájával lenne a helye egy 5 hetes macskának.
2014. dec. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!