Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan etessem az ivartalaníto...

Hogyan etessem az ivartalanított kandúr macskát?

Figyelt kérdés
Tegnap esett meg az eset. Olvastam, hogy ilyenkor más étrend ajánlott. De milyen? Továbbá valaki megírná, hogy mennyi idő a macska "regenerálódása"? Úgy értem a beavatkozás után mennyi idővel él majd teljes életet?

#macska #ivatralanítás
2014. dec. 18. 02:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem a kandúrjaim már másnap játszottak, de ez attól is függ, hogy hogy volt műtve (a dokik többsége nem altat kandúrt mélyaltatásban, de van, aki igen), milyen erős a cica szervezete, mennyi idős. 1-2 napon belül azonban teljesen ki kell tisztulnia, kandúr esetében ennyi idő alatt nagyon szépen be is gyógyul a seb, így 3-4 nap múlva már teljesen rendbe kell lennie.

Etetésre vannak kimondottan ivartalanított cicáknak szánt tápok, de ha minőségi tápot veszel (Acana, Orenje, RC...) akkor nem igazán szükséges. Ha a cica hajlamos bármilyen húgyúti fertőzésre, megbetegedésre, akkor érdemes húgykő ellen, struvit kristályok elleni tápot venni, esetleg ivartalanított cicáknak valót.

Én kölyökkoruk óta Acana-t etetek, semmi ivartalanított cicáknak valót, csak simát, 4 cicámból 3 már 10 év feletti, sohasem volt semmi gondjuk.

Én azt mondom, hogy ha jó tápot etetsz, akkor nem kell semmi extra, de amúgy az RC-nek van egy, a dokim áltan preferált tápja, a Veterinary Care termékcsalád, állítólag minden fajtája nagyon jó, de erről személyes tapasztalatot nem tudok mondani.

2014. dec. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kiurul belole az altato, +1nap. De szerintem mar te is latod, hogy jobban van. En ugyan ugy etetem mint korabban 2eve lett ivartalanitva. Semmi valtozas nincs rajta. De ha nagyon aggodsz akkor vehetsz neki ivartalanitott macskanak gyartott tapot. Arra azert ugyelj, hogy ha hajlamos a hizasra ne etesd tul mert ez a tulajdonsaga felerosodhet, de ez tole is fugg. Az en macsekom egyaltalan nem hizott meg.
2014. dec. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, altatták. Legtöbbször nem macskatápot kap. Gyakorta veszi ki a részét az ebédből. (főként főtt szárnyashúsból)

Ezen felül szokott kapni macskaszalámit, ritkábban alutasakos Whiskas-t, de nagyon szereti a tonhala is. Azt hiszem ezt az etetést szeretném folytatni. Volt szó vitaminról a válaszokban. Az érdekelne, hogy az hogy működik. Mi a neve? Altatva volt, reggelre már magánál volt. Meg volt szeppenve nagyon, de még picit dorombolt is. Már kiengedtük az udvarra.

2014. dec. 18. 12:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Igazán nem beszólni akarok, de ne ilyen szeméttel etesd mert sok gondot okozhat a későbbiekben. Macskaszalámit soha ne adj neki, Whiskas pedig drága és ócska minőség, szóval azt nem is értem miért vesz bárki is. Semmi hús tartalma nincs, csak szemét van benne. A hal jó, szárnyashús is. De vegyél normális tápot a macskának, nedves kajákból is akad jobb féle, összetételét megnézve láthatod melyik jó. Szárazból olyat vegyél ami ivartalanított macskának való.
2014. dec. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A macskaszalámi ritkán van, meg az alutasakos is. Semmi gond, vehetek neki másfajtát is. De száraz tápot nem igazán szeretnék neki adni. Hogy lehet azt a "vitamint" beszerezni? Adagolni? Mi a neve? Főként a szárnyashúst kapja. Ja és szereti a lágy tojást is.
2014. dec. 18. 21:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Hol volt szó vitaminról? Mert én (1. válaszoló) nem írtam, de a másodikban sem találom.

Mért nem szeretnél neki szárazat adni? Jobb összetétele van, mint a nedveseknek, rengeteg vitamin és tápanyag van benne. Persze csak a minőségikben, nem a teszkósban, vagy akár a viszkászban, hanem a valóban minőségi, színezőanyagot nem tartalmazó tápban.

Én amúgy adok vitamint, PetVital cseppeket kapnak a cicáim, ami B vitamin csoportokat tartalmaz, testsúlykilogrammonként 2 csepp, ez idegvédőként is szolgál. Ez mellett vettem Imun Drags cseppeket is, ez ugyan humán készítmény, de dokim ajánlotta, baromi j immunerősítő, felnőtt cicának napi 5 csepp, kölyöknek 2. 17 éves cicám az ivartalanításon és az éves oltásokon kívül még nem látott dokit, a fiatalabb is csak azért, mert szerencsétlenül ugrott, és a farka maga alá került, eltörött. A másik kettő cicómmal szintén nem jártunk még orvosnál egyéb okok miatt, szóval valószínű, hogy hatásos.

2014. dec. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!