Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Toxoplazmózis és a macska....

Toxoplazmózis és a macska. Most váljak meg tőle?

Figyelt kérdés

Örökbefogadtunk pár napja egy 7 hetes kiscicát, mert a gazdája sorsára hagyta. Szobacicaként tartjuk. van egy 4 éves kifiam és mikor az édesanyám meghallotta, hogy lett egy macskánk teljesen kiakadt, hogy meg fog vakulni a gyerek.

Olvastam hát róla és a toxoplazmózisra bukkantam. Most nem tudom mit csináljak. Van okom félni? Édesanyám szerint gyorsan adjak túl a cicán.


2014. dec. 18. 09:15
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Az orvos egészségesnek találta, bolhátlan és féreghajtót is kapott.
2014. dec. 18. 09:22
 2/18 anonim ***** válasza:
5%
Alap volna, hogy kóbor állattal rögtön állatorvosnál kezdünk! Szóval nyertèl egy utat, nem csak toxoplazmózis, de fèreg stb miatt isis vizsgálni kell.
2014. dec. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy látta az orvos.
2014. dec. 18. 09:30
 4/18 A kérdező kommentje:
Csak utána került hozzánk.
2014. dec. 18. 09:30
 5/18 anonim ***** válasza:
95%
Több millió ember tart macskát, és mégsem vakul meg minden kisgyerek. Ráadásul kizárólag a terhes anyák magzataira lehet veszélyes a toxoplazmózis (ha előtte az anya még nem esett át fertőzésen), illetve az immunhiányos emberekre. Édesanyád döbbenetes.
2014. dec. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Ezt a cikket küldte:

[link]



Én is úgy tudtam, hogy csak a magzatra veszélyes.

Nem szeretnék megválni a cicától, akartuk őt, ráadásul milyen embertelen dolog lenne ha még mi is lepasszolnánk.

A kisfiam persze fontosabb, de humbug miatt nem válnék meg a cicától.

2014. dec. 18. 09:44
 7/18 anonim ***** válasza:
A macskak 99%-a hordozza ezt a betegseget. A gyerekek 90%-a elkapja es atesik rajta. Altalaban enyhe influenza szeru megbetegedest okoz, mely utan orok vedemet kap a szervezet. Ha kiskorodban nektek volt macskatok, vagy csak a szomszedban volt olyan amelyik neha atjart hozzatok akkor 99% hogy te is hordozod magadban a fertozes antianyagat, vagy hogyhivjakat. Nem kell izgulnod, ha a gyerek homokozott mar a jatszoteren, vagy az oviban akkor tobb mint valoszinu, hogy mar reg tulesett a fertozesen, mert a homokozokat a macskak eloszeretettel hasznaljak wc-nek. Tavaly mikor terveztuk a babat csinaltattam egy tesztet es benne is van a veremben, de olyan reg ota, hogy az mar a vedetseg jele. A friss fertozs arthat a pocaklakonak, es emiatt fujtak fel az egeszet. Olvass utana, ha nem hiszed. En eleg sok helyen nezelodtem mert nekem is szobamacskam van. Jelenleg pedig 6 honapos vagyok. Semmi bajotok nem lesz. Gondolom a macskakakit nemszopogatjatok soha.
2014. dec. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondod, benti macska lesz. Tehát van alomtálcája. A kisfiad nem fog az alomtálcában játszani, van egy olyan sejtésem. Az, hogy a kinti homokozóban, az utcán, ahol a kóbor macskák beleszarnak, illetve tele van gilisztával, ott elkap valamit a gyerek, annak semmi köze ahhoz, hogy van-e benti cicája a családnak, vagy sem. Ráadásul egyes internetes oldalak meg kifejezetten azt írják, az egészséges kisgyerek jobb, ha minél korábban átesik a fertőzésen, egy hét alatt meggyógyul, tünetek nélkül, és csak a védettség marad.

Azt meg elgondolni sem lehet, hány millió kisgyerek játszik homokozóban az utcán vagy a kertben.....

2014. dec. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

van egy 3 éves és egy 13 hónapos gyerkőcünk. Mellettük van 4 cicánk, közülük 3 10 év feletti, egy pedig kölyök, őt is kidobták, októberben az erdőben találtuk. Macsekok mellett voltam terhes, macsekok mellett nőnek a gyerkőcök. Az egyik cicám (11 éves) annyira szereti a nagyobbik gyerkőcöt, hogy mindig az ölébe mászik, ha leül tv-t nézni, elmegy vele a fürdőbe fürdéskor, ráadásul az ágya mellett hajlandó csak aludni. Ha orvos látta a cicát, azt mondta, hogy rendben van, akkor azzal nincs semmi gond. Fontos, hogy a gyerkőc megtanulja, hogy hogyan kell bánni a cicával, hogy ne legyen baleset, mert vakság esetleg annak következtében alakulhat ki. Én úgy tudom, hogy toxoplazmózis szövődményeként kialakult vakság csak magzati korban veszélyes, a megszületett gyerkőcnek már nem lesz tőle baja. Teszem hozzá, egy rendben tartott, féregtelenített, élősködőmentesített (esetleg még oltott is) cica egyáltalán nem veszélyes, pláne ha szobacicaként lesz tartva, semmit nem fog összeszedni, egyetlen baleseti lehetőség, ha a gyerkőc jól megtépkedi, a cica meg odakap. De ha szépen megtanulja a pici, hogy hogyan simizzük, fogjuk, játszunk a cicával, akkor maximum csak apró karmolások lehetnek a játék hevében. Amúgy a cicák többsége, pláne, ha már kölyök korában gyerkőc mellett van, nagyon türelmes és jófej a picikkel.

Szerintem nem érdemes megválni tőle, sok boldogságot hozhat, hidd el, sokszor meg fog mosolyogtatni titeket. Anyukádat meg vidd el az állatorvoshoz, kérd meg, hogy ő, mint szakember, magyarázza el a dolgokat, vagy beszéljetek gyerekorvossal, szakembernek el fogja ő is hinni, meg tudod nyugtatni. Teszem hozzá, a gyerkőcöt az utcán is érheti baleset, szerintem gyakoribb az autós gázolás, mint a toxoplazmózis okozta vakság.

2014. dec. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Tanulságos videó a toxoplazmózisról egy állatorvos tolmácsolásában ;)


https://www.youtube.com/watch?v=DGtpTEskboI


Egyébként előbb fogja elkapni a gyermeked mosatlan zöldségtől/gyümölcstől, mint a macskától! :)

2014. dec. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!