Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elütötték a macskát, felépült,...

Elütötték a macskát, felépült, de nem eszik. Mi baja lehet?

Figyelt kérdés
Van egy macskám, akit nagyon nagyon szeretek. Pár hónapja elütötték, elég súlyos volt a helyzet, belső vérzése lett, ráment a tüdejére, illetve vér került a szívburokba is neki. Hordtam állatorvoshoz, volt hogy az éjszaka közepén is el kellett vinnem, mert nem kapott levegőt. Pár napig fecskendővel itattam, utána fecskendővel etettem recovery-s kajával.Szerencsére nehezen, de szinte teljesen felépült, nagyon boldog, alszik, játszik, dorombol, viszont azóta nem eszik rendesen. Aggódok érte, mert nagyon vékony, pedig most már naponta 5ször is etetem, hogy ha falatozik maradjon benne kaja :) A baleset előtt nagyon kövér volt. Segítsetek mitől lehet, vagy mit csináljak vele, hogy olyan legyen mint régen?
2014. dec. 19. 20:30
 1/10 A kérdező kommentje:

Egy ideig a viselkedése is más volt a felépülése után, begubózott, de most már nincs vele ilyen gond. Gondoltam arra, hogy "depressziós" mert nem engedtem ki egy jó ideig az udvarra, és hiányozhatott neki, viszont pár hete már újra kimegy, reggelente/délelőtt amikor nincs forgalom.

A baleset elég rég volt, eddig azt hittem, majd idővel változik, de nem eszik még mindig rendesen, és vékony is nagyon :/

2014. dec. 19. 20:32
 2/10 anonim válasza:
Lehet hogy rendesen fel fog épülni.Én is,imádom az én macskámat.f/12
2014. dec. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azért én mégegyszer elvinném az állatorvoshoz (hogy kéznél legyen, ha meg kívánja vizsgálni) és kikérném a doki véleményét. Látható, hogy nagyon szereted és törődsz vele, ennyit még okvetlenül tegyél meg.

Ha az állatorvos tanácstalan akkor nézesd meg komolyabban felszerelt helyen.

2014. dec. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem egyszer volt állatorvosnál, hordtam, amég a doki azt mondta, mostmár rendben van, nem kell vinni :) Azóta voltam egyszer, és meséltem neki, hogy jól van, de nem eszik rendesen, azt mondta ez természetes ekkora trauma után, majd regenerálódik lelkileg is, és megjavul. Eszik egyébként, éhen halni nem fog, de sokkal vékonyabb mint régen, össze van esve egy kicsit ... meg nem is eszik rendesen, mindig csak falatozik, aztán otthagyja... Ha van egyéb ötletetek meghallgatom szívesen, és köszönöm :)
2014. dec. 19. 20:46
 5/10 anonim ***** válasza:
Milyen kaját kap? A mi cicánk amióta nálunk van, ugyanazt a fajta aszpikos kaját kapta (különböző ízesítéssel :) ) mindig megette, az utolsó cseppig. Aztán kb. 4-5 napja megunta, megnyalogatta, evett egy- két falatot, aztán otthagyta. Megpróbálkoztam a "házikoszttal" azóta gyakorlatilag polírozza a tálkáját. Pedig vele semmilyen baleset nem történt :) Nagyjából úgy tudom elképzelni, hogy én is szeretem a tésztát, és enném szívesen hónapokig, mert lehet variálni, de egy idő után baromi unalmas :D Szerintem próbálkozz valami újjal, ki tudja :) De az állatorvosnak is komolyabban kéne vennie a dolgot, az lenne a dolga, hogy segítsen. Nem neked kéne magadtól kitalálni, mi lehet a baj...
2014. dec. 20. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Gondolom szegény cicó elég kemény műtéten, esetleg műtéteken is átesett, mert ahogy leírtad, elég komoly volt a helyzet. Azt is vedd figyelembe, hogy a sérülések mellett azért a kis szervezetét meg is bolygatták, a szerveket "kivették", átforgatták, ami hatalmas megterhelés a szervezetnek. Ha ember esik át egy komolyabb műtéten, egy jó ideig ő sem tud úgy táplálkozni, mint korábban, a súlyveszteség teljesen normális ilyen esetben, idő kell, míg visszaszedi az elvesztett kilókat.

A kajaváltást érdemes megpróbálni, hátha bejön a változatosság, esetleg vegyetek csirkemellet és azt főzzétek meg, az a cicák egyik kedvence, ráadásul nagyon sok tápanyag van benne, többet ér, mint az alutasakosok vagy a konzervek, ráadásul melyik cicó tud ellenállni a fini szín husinak? Bár költséges, és elég drága módszer, de átmenetileg, míg a cica felépül, szerintem megoldható.

Amit még érdemes, bár gondolom a doki csinált vagy csináltatott röntgen felvételt, de az állkapcsát érdemes lenne még egyszer megnézni, hátha a baleset következtében történt ott valami, és fájdalmai vannak, ami miatt nem eszik. Esetleg a fogait érdemes még megvizsgáltatni, ugyanilyen megfontolásból.

Kitartást és jobbulást Nektek!

2014. dec. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyers csirkehusival próbálkoztál már?
2014. dec. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igeen, nyers csirkehusi volt az első kaja, amit adtunk neki miután elfogyott a spec. felépülési kajája :) Az étrendjét váltogatom, főleg most, hogy nem eszik rendesen. Kap macskakaját, mindig más ízűt vagy márkájút, de adunk neki maradékokat is, husit, vagy ami van (és ehető számukra.) Kap nyers husit is néha, mindent megeszik, azért érdekes mert nyávog, kéri, aztán fél perc múlva otthagyja.

Műteni nem műtötték, azt nem élte volna túl szerintem. Kapott szurikat, véralvadás gátlót, és várni kellett, hogy hat-e vagy nem. Ezen múlott, ha hat, és felszívódik a vér a szívburokból, túlélheti, hál istennek neki hatott :) A dokit ne bántsátok, ő a legjobb állatorvos a világon! Kevés ilyen orvos van, és az se utolsó szempont, hogy idős létére mikor felhívtam az éjszaka közepén hétvégén, hogy nem kap levegőt, rögtön mondta, hogy öt perc és a rendelőben lesz, vigyem el. Úgyhogy vele nincsen baj, ért is hozzá, kezelte is, és pl. mikor éjszaka vittem és szarul volt fizetnem se kellett, mondta, hogy ez beletartozik az előző napi kezelésbe, pedig akkor is kapott szurikat. :) Az meg, hogy most nem mond semmit az azért van, mert nincs baja a macskának, teljesen egészséges, játszik, fut, ugrál, támad :D inkább csak aggódok, hogy nem olyan az étvágya mint régen, meg ugye nem hízik vissza a régire :/ :)

2014. dec. 20. 16:29
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem még mindig sanszos egy állkapocs röntgen, esetleg egy fogakról készített panorámaröntgen, hogy nincsenek-e a fogcsatornák megsérülve, hogy nincs-e repedés az állkapocs bármely részén + ezt kiegészíteném egy fogászati vizsgálattal, hogy nincs-e lyukas fog (persze ez a balesettől független), esetleg letört fog, bármi a szájában, ami fájdalmat okoz, és esetleg azért nem eszik.
2014. dec. 21. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
oké, köszi mindenkinek a segítséget :)
2014. dec. 24. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!