Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek van valami baja a...

Szerintetek van valami baja a macskámnak, vagy egyszerűen csak egy zabagép? Többi lent.

Figyelt kérdés

kb. 6 éves macskáról van szó. Egészséges, szép a szőre, és kicsit én kövérnek is tartom. Kinti macska alapból, egerészik, sokat csatangol, de ilyenkor mikor hidegek már az éjszakák, a lakásban alszik. A fő étkezést kint végezzük egy melléképületben, de bent is van kis tálkája, és abba is kerül naponta falat, sőt mindig követelőzik, ahányszor csak beteszem a lábam a konyhába. Tegnap reggel miután a reggeli után bejött, furán viselkedett, a tálkáját nézegette, föl-le mászkált, mint aki nem tudja mit akar. Veszekedtem is vele, hogy mit akar, hisz most kapott reggelit. Majd ott hagytam, mert közben jött valaki. Mire vissza értem a konyhába, ott volt kupacban a félig emésztett reggelije. Azóta is azt figyeltem meg, hogy rögtön evés után kikéredzkedik, de nem sokra rá, mikor vissza jön, újra a kaját követeli. Este eddig mindig lefeküdt a kanapéra vacsora után és elaludt reggelig, most meg mint aki nem találja a helyét. Folyton kimegy, majd ha bejön, nyúz az ételért. Arra gondoltam, hogy nem-e folyton kint kihányja a kaját, és azért kér újra megint. De ha lenne valami baja, nem lenne étvágya sem, nem igaz? Próbáltam lecsekkolni kint, de nagyon nagy a telkünk, ha kimegy, egy szempillantás alatt szem elől veszítem.

Szóval a lényeg, hogy ha mindent kihányna, akkor szarul kéne, hogy legyen, nem? Mert amúgy nem úgy néz ki, mint akinek baja van, csak mint aki maga sem tudja mit akar úgy viselkedik. Nem lehet, hogy csak az miatt, hogy az évszakhoz képest meleg időtől van megkergülve? Kint is lenne, meg bent is.


2014. dec. 21. 14:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hogy lehet egy macskával veszekedni? :D Kész vagy hallod.
2014. dec. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Aki nem akarja elolvasni, ne pazarolja az idejét olyan válaszra, hogy nem akarja elolvasni :-)

#2. Nem a szó szoros értelemben veszekszem vele, imádom az állataimat, és mindig beszélek hozzájuk. Tudom, hogy nem érti konkrétan, de mégis mondom neki mérgesen, hogy: Mit akarsz, cica? most reggeliztél! Mostanában változott meg. Nem tudom, hogy a kényeztetés miatt ennyire "beles" lett, vagy lehet valami más a háttérben. Ja és esetleg fontos lehet: Mostanában a fő étkezéseknél az adagot picit lecsökkentettem, nem jelentősen, de mint írtam, kövérnek találom.

2014. dec. 21. 14:38
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
na mégis elolvastam a kérdést, ebből azt szűrtem le hogy semmi baja egyszerűen csak macska. Kihasználja hogy jól bántok vele és többet akar, nem kell ráhagyni mert csak rosszabb lesz, egy idő után megunja. Adj neki enni úgy mint ahogy eddig.
2014. dec. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
4. Köszi, hogy mégis elolvastad. :-) Úgy éreztem szükséges legalább ennyi részletesség a tulajdonságairól, hogy ne legyen félrevezető az infó. Megnyugtattál, én is ebben reménykedtem, hogy csak elkapattuk. :-)
2014. dec. 21. 15:18
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Nézesd meg, mert lehet kezdődő májelégtelenség jele is. Sajnos, én sem tulajdonítottam nagy jelentőséget a hányásainak, és már későn vittem el.
2014. dec. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Fontos lenne megfigyelni, hogy milyen gyakran hányt. Az, hogy egyszer-kétszer így sikerül, az nem gond, az én cicáim is kéthetente egyszer-egyszer így járnak, ennek ellenére makk egészségesek. Viszont jártam már én is úgy, hogy tök jó volt a macska kedve, evett, ivott, nem láttam rajta semmi furát, mégis közben 40 fok feletti láza volt és majdnem elpusztult.

Hiába macska (és nem értem, hogy mért kell lenézni, egyszerűen inkább ne foglalkozz velük, drága válaszoló, de hülyeséget se kell beszélni), a viselkedésben bekövetkező hirtelen változásoknak oka van. Ha eddig nem volt beles, egy 6 éves macska csak azért, mert macska, nem fog megváltozni.

Addig vidd el orvoshoz, míg nem lesznek ünnepek, nézesd meg, mert ünnepek alatt nem elég, hogy (főként vidéken) több 10-20 kilométereket kell utazni, de még a gatyád is ráfizeted egy ügyeleti vizsgálatra.

Amúgy apró kérdések, amik szerintem sokkal lényegesebbek lettek volna, mint a macska tulajdonságai:

1. A cica ivartalanítva van?

2. Milyen a széklete?

3. Volt mostanában féreghajtózva? (az elmúlt 3 hónapban)

4. Kapott oltást vagy oltásokat? (rengeteg betegség kiszűrhető)

5. Érintkezik más macskákkal? Ha igen, akkor hogyan vannak tartva? Láttak azok már állatorvost?

Ezek sokkal lényegesebb dolgok, mint az, hogy hogyan, hol és mikor alszik.

2014. dec. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Ha bármilyen módon szokatlanul viselkedik egy állat, azt komolyan kell venni, hiszen nem tud beszélni. Inkább vidd el orvoshoz fölöslegesen, mint hogy ne vidd el, amikor kéne.
2014. dec. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem láttam azóta hányni, szerintem ez csak az az "egyszer egyszer belefér" hányás volt. Mióta feltettem a kérdést, azóta úja a régi.

Ivartalanítva van, a széklete normális, a rendszeres féregtelenítést elvégezzük, de mindemellett is mindig figyelem a hátsó felét, mert az látszik. Egyszer volt férges életében, de azt észre is vettem, mert látszik a székletében, és a végbél körül. :-S Őszintén szólva mindenféle javasolt védőoltást nem szokott kapni.

Idegen macskákkal nem haverkodik, szerencsére elég félős. Attól jobban félek, hogy esetleg mérgezett egeret eszik meg. Ha észreveszem, hogy fogott egeret, inkább elveszem tőle, (persze ezt igen zokon veszi) de nem mindig tudhatom, hogy megfogta és megette mikor kint van. Jó esetben behozza megmutatni, így eltudom venni tőle. :-) Na lényeg a lényeg, hogy jól van, de azért szemmel tartom. Városban élünk, és van állatorvos ismerősöm, meg ügyelet is van, ha bármi gáz lenne, de egyelőre úgy látszik túlaggódtam.

2014. dec. 22. 19:12
 9/11 anonim ***** válasza:

jaj azt hittem csak a szex kategóriában vannak 90% retardáltak.. mi az hogy hogy lehet veszekedni?


mert kutyát pl nem tudod leszidni? ehhez aztán hatalmas intelligencia kell hogy megértsd.


Amúgy szerintem sincs baja, csak hát épp szeret enni. A mi macskáink is mindig kajálnának ha bárki belép a konyhába, még akkor is ha előtte ettek 5 perccel, de nyugi ez már ezer éve így van, és semmi bajuk. A logikád az meg jó szerintem, én is úgy voltam hogy csak rosszul lenne ha baja lenne, mert az egyik macskánk kb, 10 percekig nyávogott, nem különösebben fájó hangon, de nyávogott.


Egyszerűen nem értetem mi van,, elvittük orvoshoz is 2-SZER IS! semmi. Aztán tényleg nem volt semmi, meg amikor nyávog, tök nyugisan ül ám, semmi se látszik rajta, csak mozog a szája azt ennyi. Lehet simogatni meg minden. Aztán rájöttem hogy akkor csinálja ha egyedül marad, és nincs senki látó távolságban.

2014. dec. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szegény cicu
2014. dec. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!