Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy neveljem le a macskámat...

Hogy neveljem le a macskámat az ágynemű lepisilésről illetve a függönyre mászásról?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 3 napba az 5 hónapos nőstény kis cicám minden reggel lepisili az ágyneműt de nem értem miért.

Van neki alom, tiszta alom, amit használ is meg nem is.

Eddig nem volt probléma.

A másik probléma: állandóan felugrik a függönyre, leszakítja, vadóc természetű de eléggé, harap, karmol, és erre a kicsit szó erős túlzás.

Adjatok tanácsot kérlek.


2014. dec. 22. 10:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
20%
úgy pïcsán rúgnám, hogy többé nem tenne ilyet.
2014. dec. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ez nem megoldás. -.-" Neked nem való akkor házi állat...
2014. dec. 22. 10:52
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Régen nekem is voltak kiscicáim a lakásban. Az ágynemút először azért pisili le mert jó puhának tartja, és utána még a mancsával rá tudja húzni a takaró tiszta részét, mintha elkaparná. Később hiába tisztítottad ki érzi rajta a macskawc szagot ezért mindig tartogat a takaróra pár csöppet. Próbáld meg hogy paplan helyett könnyen mosógépben kimosható, fertőtleníthető plédre húzd fel az ágyneműt. Ha helyezkedik lökd le onnan hogy megértse miért kapta. Igaza van az első véleménynek is. Vagy keress vanília vagy más olyan illatot amitől irtózik a macska és fújd be vele a takaródat.
2014. dec. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
50%
Ha az orrára csapsz vagy pofon vágod érteni fogja. A macskák is így jelzik egymásnak ha nem tetszik valami.
2014. dec. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Kriszo85 ***** válasza:
100%

Szia


pár jó tanács:


macskásítsd az otthonod, tegyél be magas polcokat a falra, vagy vegyél legalább 2 m magas macskabútort kb 20 ezer ft, és játsz vele leglább 1 órát naponta, és a játék végén legyen jutalomfalat, a függönyre mászáshoz leszoktatásához a legjobb ha macskataszító spray-el befújod a nem kívánt dolgokat, függöny, kohapult, ha harap és karmol, akkor mindenképp többet kéne játszani, bottal a végére erősített zsínór és a végén játék,



ajánlom figyelmedbe a pokoli macskák c. sorozatot, angolul youtubon is van jó pár rész belőle my cat from hell cimmel, tanulságos, sokat lehet tanulni, Én is onnan tudom ezeket


minden reggel ugyanakkor cseréld az almot, mármint elég tisztítani és átszűrni lapáttal


ha ezek megvannak, akkor a kaját is frekventáltan játék után adj, Én reggel és este szoktam, napközben nem hagyok neki kaját, rendszeres kaja esetén az enyém rendszeresen is ürít.


A macskák az ágyba vizeléssel általában az összetartozást szokták kifejezni gazdájuk felé ha nincs vizelettartási probléma, de van olyan macska aki egy másfél napja nem tisztított alomba sem hajlandó piszkítani, és mellé csinál, erre nevelni nem lehet, a macska nem kutya. alkalmazkodni kell.

2014. dec. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
25%

Kedves kérdező... azt tudni véled, mi NEM megoldás, de azt nem, hogy mi az. Ne mondogasd embereknek, hogy való-e nekik háziállat. Először is a macska nem való az ágyra, tehát kapásból fel se szabadna mennie.

És igenis fel kell lépned ellene. Nem kell kékre ütni-rúgni, de igenis kimutathatod neki egy pofonnal, hogy hol a határ. Belehugyozik az ágyba, amibe aztán belefekszel, ember! Ez bőven nem normális, igenis tessék nevelni!

2014. dec. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
41%

Macskát nem lehet büntetéssel nevelni, mert nem köti össze a kettőt az agyában. Ha felmászik valahová és lespricceled vízzel, akkor azt ő úgy fogja fel, hogyha ott vagy és felmászik, akkor lespriccelik vízzel, nem úgy, hogy nem szabad felmászni oda. (A mi macskánknál a spriccelés nem megoldás, mert nem fél a víztől ilyen kis mennyiségben).

A citrus illatok távol tartják a macskát, nem muszáj távol tartó sprét venni. Még az jutott eszembe a pisi ügyben, hogy sikeres alomhasználat után, ha látod, akkor jutalmazd meg. Az ágyneműt szerintem ideiglenesen cseréld le mosható plédekre, takarókra, de szerintem ne tegyél rá huzatot, mert az a csábító.

A függönytől megpróbálhatod távol tartani lespricceléssel, sprével, citrus illatokkal, de ha nem vagy ott és elszállt a kellemetlen illat, akkor tuti rá fog menni. Legjobb, ha felkötöd a függönyöket.

Ami fontos még, hogy tanuljon meg egy tiltószót, azt használd következetesen, ha rosszat csinál. Nálunk ez egyszerűen a "nem". Határozottan, de ne kiabálva mondd. A nevét ne használd büntetésre, pláne nem kiabálva. (A neve pozitív dolog, azt arra kell használni, ha oda akarod hívni stb.).

2014. dec. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
34%

"Macskát nem lehet büntetéssel nevelni, mert nem köti össze a kettőt az agyában."


Ez egy urban legend, vagy legalábbis szép számmal van kivétel. Mi a macskánkat egyszer úgy megijesztettük, mikor felmászott az asztalra (szilveszteri dudával), hogy azóta abban a helyiségben nem is tartózkodik, ahol az asztal van :D Nagyszüleimnek pedig a tapsolás a figyelmeztetés a macsek ellen, és az is tudja, hogy csak a szőnyegen meg a saját helyén alhat. A varázsszó pedig a "mitkereselitt" :D

2014. dec. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
51%
A hangos zajjal megijesztés azért működik, mert kizökkenti a macskát abból amit épp csinál, ugyanígy a spriccelés is. Én büntetés alatt az orrára koppintást, finom falatok, vagy játék megvonását értettem. (Van ismerősöm, aki ezeket csinálja, macska persze nem érti, pláne az utolsó kettőt, ahol méh idő is eltelik a rossz tett és a büntetés között). Egyébként ha rosszat csinál, rászólsz és értelemszerűen utána figyelmen kívül kell hagyni a macskát egy darabig, nem szabad simogatni. (Végül is ez is felfogható egyfajta "büntetésnek").
2014. dec. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
44%

11:38,

Lehet egy kerdesem?

Ugy erzed, hogy kolcsonosen oszhangban vagy a macskaddal, folyamatosan figyel rad, huseges mint egy kutya?

Csak azert kerdem, mert idomitani tenyleg lehet eroszakkal is, de nevelni nem.

Titkot arulok el. A neveles a kolcsonos tiszteletrol es a szeretetrol szol, meg egy allat eseteben is.

Ha egy allat nevelve van, azert nem csinal dolgokat, mert tiszteletben tartja azt, hogy te nem akarod, hogy tegye. Es nem akar neked rosszat, mert szeret, vagy azert mert te eteted. Akarhogy is, egy pozitiv, es csak pozitiv erzese van az iranyodba...

2014. dec. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!