Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi ideig képes egy macska...

Mennyi ideig képes egy macska csak zsíron élni?

Figyelt kérdés

Neten olvastam egy kutya-macska összehasonlító cikkben, hogy a macskák még megőrizték azon ragadozó tulajdonságukat, hogy kizárólag fehérjén és zsíron képesek elélni.

A macskánk elég válogatós, most is éppen kaját kunyerált miközben főztem és persze nem az kell ami ki van rakva neki hanem adjak valami újat, egy szó mint száz disznózsírt adtam neki és úgy megette mintha nem is lett volna és el is múlt az étvágya.

Szóval kizárólag zsíron elélne egy macska és ha igen milyen hosszú ideig élne el egy ilyen diétán? Esetleg ugyanúgy ráunna előbb utóbb erre is mint bármi más kajára? Vagy lehet baja tőle ha csak ezt enne?

Nem szándékozom diétára fogni a macskát egyébként pusztán elméleti szinten érdekel a dolog!


2014. dec. 27. 18:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerinted miért nem készül egy macska eledel sem disznó húsból? Mehet tőle a hasa. Nagyon régen a vadonban pl. ha csirkét ettek akkor a zsírt onnan vették fel. (hússal eggyütt) És igen lehet tőle baja. Szüksége van azokra a tápanyagokra amit régen pl. egy zsákmány során felszedett. Pl. a zöldségeket az állat gyomrából..Épp a múltkor olvastam, hogy egyes macskaeledeleknek nagyon rossza az összetételük. Pl. a Félix eledelben a foszfor normális meglétének a 8szorosát találták..és ezért unnak rá egyes kajákra..
2014. dec. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Próbáld ki mennyi ideig tudsz te csak zsíron élni, addig a macskának is menni fog.
2014. dec. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!