Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica vegyes etetésénél (sz....

Cica vegyes etetésénél (sz. Táp+konzerv) mire kell figyelni? Arányok, megfelelő mennyiség, stb.

Figyelt kérdés

Nemrég került hozzám egy cica, eddig csak száraztáppal etették, én mindenképpen szeretnék áttérni vegyesre. Kisebb gondot okoz a napi adag kiszámítása így, ebben szeretném a segítségeteket kérni.

Jelenleg Brit Care száraztápot, Butcher's illetve Real Nature konzervet, ritkábban alutasakost, alutálcást kap. A tápadagja 60 g lenne, ha nem kapna mellé mást. Mennyivel csökkentsem a nedves eledel miatt? Abból is konkrétan mennyit adhatok naponta? Két részből áll az étkezés, reggel táp, este nedves kaja. Most csak körülbelüli mennyiséget adok, ilyenben nincs tapasztalatom. Nem szeretném ha elhízás lenne a vége.



2014. dec. 29. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire nem kell túlspilázni. Tegyél ki neki, aztán majd ő eldönti, mennyit eszik. Ha kér még, adj, ha otthagyja, legközelebb már tudni fogod, hogy kevesebbet eszik. Ha egy macskának van módja normális életet élni (értsd nem a kanapén döglik egész nap, hanem van tere mozogni, játszani), akkor nem hízik el.
2014. dec. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sok cicagazdit ismerek, magam is az vagyok, de sosem méricskéltem mérleggel, hogy hány gramm táp kell. Általában mindennek a hátán van adagolási információ, úgy is megadva, hogy hogyan ajánlott keverni, de ha nem adsz többet a nedvesből, mint amennyit egyszerre megeszik, akkor nem valószínű, hogy elhízik. Tömegre a nedvesből kb 2x annyi kell, mintha száraz lenne, mert a fele kb (táptól függően) víz.

Viszont én nem etetném így, hogy külön a nedves, és külön a száraz, inkább mindkét étkezésre keverném a kettőt, de legalábbis a nedveset biztos keverném szárazzal (nekünk amikor csak nedveset kapott egy étkezésre, a szárazat nem ette meg külön, és még kissé híg is lett a széklete).

2014. dec. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi:)

Nem is akartam teljesen pontosan kiméricskélni az adagokat, csak mégis, hogy legyen egy viszonyítási alapom... de akkor folytatom úgy, ahogy elkezdtem:)

2014. dec. 29. 17:58
 4/7 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm a tippet, második!
2014. dec. 29. 18:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem az állatorvos azt mondta, hogy teljesen felesleges nedves tápot adni neki, mivel alig van benne tápanyag, szinte víz az egész. Ráadásul jó fogai vannak, majd ha megöregszik kaphat eleget. Bőven elég neki a száraz prémiumtáp és a víz. Mondjuk ha féreghajtót kell neki adni, akkor én is adok neki alutasakosat. Ez csak egy vélemény a sok közül, mindenesetre én megfogadtam. Egyébként pedig pár nap alatt kifogod tapasztalni a cica igényeit, felesleges méregetni.
2014. dec. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A nedvesben valóban nem sok a tápanyag, ennek ellenére én is vegyesen etetem, mert egyrészt természetközelibbnek tartom egy hajszálnyival, meg a macskák hajlamosak nem eleget inni, a nedvessel ez is kiküszöbölhető. Nálunk a száraztáp 50 g egész nap kint van, és mivel még junior korban van a kiscica, ezért három étkezés alatt kap 3 púpos evőkanálnyi konzervet 80-90 g. A mienk szívesen eszi a szárazat is, ezért elég neki ennyi konzerv, szépen fejlődik. (Hills táp jelenleg, de mindig más igazából egy bizonyos minőségen felül, konzervből Real Nature, Select Gold, Animonda Carny -egyelőre kicsi a választék juniorból). Sokat mozog, és tud mértéket tartani - egyelőre, ha a tied viszont túlevésre/hízásra hajlamos, akkor nem ajánlott egész nap kint hagyni a szárazat, hanem ahogy mondtad egyik étkezésre ezt a másikra azt. (Gondolom már felnőtt cica ezért elég a két étkezés).



De ismerek olyan cicát, amelyik nagyon nem eszi a szárazat, ha van nedves, na ő 1,5 nap alatt befal egy 400 g-os konzervet és csak akkor fanyalodik a szárazra, ha nagyon nincs más. Ez mondjuk nem a legjobb, mert azért tényleg a szárazban több tápanyag van.

2014. dec. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, amúgy ha számolgatni szeretnél, akkor meg kell nézni a táp és a konzerv tápanyagtartalmát, hogy x mennyiségű táp mennyi konzervnek felel meg. És akkor ha 60 g helyett 40 g tápot adsz neki, akkor a 20 g-nak megfelelő tápanyagtartalmú konzervvel kell kiegészíteni. DE figyelj a cicádra, a csomagoláson lévő adagolástól eltérhet a cicád igénye.
2014. dec. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!